iPhone 4S'te bir so...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

iPhone 4S'te bir sorun daha  

  RSS
Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

iPhone 4S'te bir sorun daha

Henüz yetersiz pil problemi düzeltilemeyen iPhone 4S'te yeni sorun çıktı.

 

Telefonun en çarpıcı özelliklerinden olan Siri çöktü!

Apple'ın iPhone 4S model yeni akıllı telefonuyla birlikte kullanıcılarına sunduğu servisi Siri'de bağlantı koptu, ortalık karıştı.

Twitter'da
eleştirilerini dile getiren kullanıcılar, Siri'nin sunucularına
bağlanamadığını kaydederken, sorun şimdilik sadece ABD sınırları içinde
gerçekleşti. ABD dışındaki ülkelerde benzer bir soruna henüz
rastlanmadı.

Siri'ye bağlanmaya çalışan kullanıcıların karşılaştığı ve ilk olarak 3 Kasım Saat 12:00'da ortaya çıkan hata ise şöyle: "Gerçekten üzgünüm; ancak herhangi bir talebi şu an yerine getiremiyorum. Lütfen daha sonra tekrar deneyin."

Hürriyet'in derlediği habere göre Siri'de yaşanan kopmalar 2 saat sürdü ve ardından sistem tekrar çalışır hale geldi. Apple'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

iPhone 4S'te daha önce de yetersiz pil şarj ömrüne ilişkin çok
sayıda şikayet gelmişti. Firmadan dün yapılan açıklamada, az dayanan
pilin bir yazılım sorunundan kaynaklandığı belirtilerek yakında bir
güncelleme yayınlanacağı duyurulmuştu.

SIRI NEDİR?
Siri, iPhone 4S'lerde yüklü olarak
gelen bir yazılımdır. Yazılım, kullanıcının sesli komutlarını
anlamlandırarak talepleri yerine getirmeye çalışıyor. Örneğin Siri ile
konuşarak alarmınızıı kurabildiğiniz gibi, Fransa'nın Cumhurbaşkanı
kimdir sorusuna da yanıt alabiliyorsunuz.

Siri, iPhone 4S'i iPhone 4'ten ayıran en önemli özelliklerden birisi olduğundan, önceki nesil iPhone'larda bu servis bulunmuyor. Ancak sadece bir yazılım olan Siri'yi iPhone 4'lere de kurmaya çalışan teknoloji
çılgınları da yok değil. Apple, iPhone 4'lerde Siri'nin çalışmadığını
öne sürse de, kırılan bir iPhone 4'te bu servisin kullanılabilmesi
pekala mümkün olabilir.

 mynet

Alıntı
Gönderildi : 05/11/2011 11:53
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

İnsanlar Microsoft sayesinde sorunlu yazılımlara aşinalar zaten. Problem düzeltildikten kısa süre sonra herkes unuutur geçmişi. Hele ki ülkemizde 2 gün önce yapılanların bile unutulduğunu düşünürsek Apple tarafında çok da üzüntü olduğunu sanmıyorum. Basın açıklaması bu yüzden yapılmamıştır; insanların unutması bekleniyordur.

NOT: Resmi base64 encode olarak yüklediğiniz için ve bu yüzden adres satırına sığabilecek adres uzunluğu limiti aşıldığından dolayı resim görüntülenememektedir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/11/2011 22:39
Gökçe KURT
(@GokceKURT)
Üye

iPhone, bu küçük hatalarına rağmen yine tutulur,tutulacaktır da. Ve bu bir fenomen veya bir çılgınlık değil, insanların ihtiyaçlarını en kolay giderebildikleri platforma yönelebilmesidir. Bu tip sorunların talebi kötü yönde etkileyeceğini sanmıyorum.

3 senedir doğru düzgün standartları belirleyecek bir Nexus Phone çıkaramayan Google'ın ,  ve bu karmaşada kendi kafalarına göre stabilite , performans, verimlilik ve fiyat konusunda hiçbir şeye benzemeyen yüzlerce ürün sunan üreticilerin Android'i son kullanıcıya benimsetebilme konusunda aldıkları yol da ortada. Alan adam ilk bir ay programları deniyor, baktı ki istediği gibi değil, dolma parmaklarla mesaj bile yazamadığı için telefonu Nokia 1100 gibi, Motorola F3 gibi kullanmaya başlıyor.

Benchmark programları hariç, iPad fiyatına satılan "iPad alternatifi" tabletlerin gerçek performans değerleri zaten ortada. Daha da komik olanı, Yolda - sokakta - kafede anında bilgi erişimi amaçlı üretilmiş Android tabletlerde 3G yok, GPS yok... Sonradan takılamıyor da. ve Fiyatları da iPad'in sadece 100 lira kadar gerisinde.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2011 16:04
Hatice Asln
(@HaticeAsln)
Üye

Aklı olan iphone almasın valla [;)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2011 18:33
Paylaş: