Yeni Iphone da haya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Iphone da hayal kırıklığı  

Sayfa 1 / 2
  RSS
oktay kumaş
(@oktaykumas)
Üye

Yeni iPhone büyük hayal kırıklığı yarattı

Yeni iPhone büyük hayal kırıklığı yarattı

Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu nihayet tanıtıldı. Dün gece
gerçekleştirilen konferansta gözler iPhone 5'i ararken, Apple'ın sadece iPhone
4S'i sahneye çıkarması, hayal kırıklığı yarattı. İşte Apple'ın yeni iPhone'unun
özellikleri ve model model fiyatları...

İşlemci, grafik ve batarya ömrü: Önceki iPhone 4 modelinin
tasarımıyla hemen hemen aynı olan iPhone 4S, iPad 2'de olduğu gibi A5 işlemci
kullanıyor. Bu da yeni iPhone'un bir öncekine göre uygulamaları daha hızlı
çalıştırdığı anlamına geliyor. Çift çekirdekli grafik işlemciye sahip olan
iPhone 4S, 3D görüntüleri daha ayrıntılı ve hızlı bir şekilde ekrana
getirebiliyor. Ve en önemlisi iPhone 4S, iPhone 4'e göre neredeyse 7 kat daha
hızlı... Her ne kadar işlemcisi yenilense de, yeni iPhone'un batarya ömründe
kayda değer bir gelişme yok. Bir önceki modelde olduğu gibi cihaz 8 saatlik
batarya ömrüne sahip.

FOTOĞRAFLARLA iPHONE 4S

İnternet: Daha
önce iddia edildiği gibi iPhone 4S HSPA+ teknolojisini kullanacak. Bunun anlamı
ise şu: Daha önce 7.2 Mbps hızında internete bağlanan iPhone 4'e göre yeni
iPhone 14.4 Mbps yani iki kat daha hızlı internete bağlanabilecek. Elbette
verilen bu rakamlar operatörün altyapısıyla da doğrudan
bağlantılı.

Kamera: 5 megapiksel dahili kamerası olan
iPhone 4'ün aksine iPhone 4S'te 8 megapiksel dahili kamera bulunuyor. iPhone 4'e
göre yeni iPhone yüzde 73 oranında ışığı daha fazla alabiliyor.

SAHNEDE STEVE JOBS DEĞİL, TIM COOK VARDI

HD
video:
Yeni sensör ve lens sistemi ile birlikte iPhone 4S, 1080p
çözünürlüğünde görüntü alabiliyor.

Fiyatı: Siyah ve
beyaz olmak üzere iki farklı renkli modeli olan iPhone 4S'in fiyatı ise şöyle:

16GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar... Nispeten düşük fiyatlı
olacağı düşünülen iPhone 4S'in özel 8 GB'lık modelinin fiyatı ise 99
dolar.

Ne zaman: iPhone 4S için 7 Ekim'de önsipariş
dönemi başlarken, 14 Ekim'de ise son kullanıcıya ulaşmış olacak. Yeni iPhone
önce ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, Almanya ve Japonya'da satışa sunulacak.

Haber : Hurriyet.com.tr

Alıntı
Gönderildi : 05/10/2011 12:52
Melih ALTUN
(@melihaltun)
Üye

Siri ile ilgili videolara bakarsanız iphone 4s i alamak için bir sebebiniz daha olacaktır 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 13:05
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

apple bu telefonu cıkarması tamamen strateji Iphone5 te (tabı yazın zamanda cıkarsa) bızlerı sasırtan özellikler olacaktır en azından öyle umuyorum 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 14:31
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Bu tarz ürünlerin alınmasının sebebi özellikleri değil kazandırdığı prestijdir. İlk çıkan motorola business edition telefonların hiçbir özelliği yoktu ancak o telefonları sadece yöneticiler alabildiği için insanlar ona sahip olmayı hayal ediyorlardı (tek yapabildiği mesaj gönderip telefon edebilmekti; zil seçeneği v.s. bile yoktu). Dolayısıyla bu telefona sahip olmak da zenginliğin göstergesi olarak algılandığı için insanlar onu almak için yine sıraya gireceklerdir.

Bacağı yırtık kot pantolonu düşünün; moda olmadan 5 yıl önce giysen gariban olarak görülüp dışlanırdın herhalde.

Olay satış ve pazarlama stratejisi; yoksa Microsoft bu kadar kötü özellikteki ve hatalarla dolu ürünleri dünya genelinde nasıl bu kadar satabilirdi ki; bir de bu açıdan bakın. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 14:42
Seyfi KOC
(@SeyfiKOC)
Üye

Bu bir satış politikası aynı şeyi 3G ve 3GS ile yapmıştı, IOS5 ile bütün iphone 4G cihazlar biraz daha yavaşlayacak ve IPhone 4GS hızı ile sahnedeki yerini almış olacak, tabiiki hızın yanında baharat olsun diye birkaç yenilik daha eklemişler hepimize hayırlı olsun 🙂

Iphone 5 de yakın zamanda duyurulacaktır.

Yukarıda yazdıklarımı bir arkadaşım aylar öncesinden söylemişti ve oldu da...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 15:07
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

1 milyar dolarım olsa yinede 5 dolar vermem o makinaya.

HTC daha güzel...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 16:07
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Yukarıdada denildigi gibi. işin asıl amacı etiket. iphone u olan adam çıkarıyor koyuyor masanın üstüne benim sınıfm bu diyor.bu kadar basit 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 17:16
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

Evet genel görüş sanırım kişilerin kendi tatminlerini yüksek tutması. " Üst sınıftayım ve egomu tatmin ettim " diye de düşünebilir kişiler. Ama bundan 10 sene öncesinde özelliği olmayan ve sırf prestij için alınan telefonlarla, iphone cihazın karşılaştırılması bana göre biraz anlamsız. Çünkü bu cihazın yapabildikleri sayesinde satıldığı düşüncesindeyim. Tabi ki "param var" düşüncesiyle de alan kişiler vardır nihayetinde.

Ama diğer bir yandan bakarsak, tüm tüketim ürünleri pazarlayan firmalar - gazeteler, marketler, ticaret sistemleri- yani kısaca neredeyse tüm firmalar müşterileri için uygulama geliştirip önünüze koyuyorlar. Bu durumda elinizdeki HTC veya benzeri bir cihaz için bu tür yazılımların olmaması, iphone almaya teşvik edici olabiliyor.

Iphone 4 16 gb:  Şu anda en ucuz olarak bulabildiğiniz fiyat 1600 TL + KDV. (2 yıl garanti)

Iphone 3gs : Şu anda en ucuz olarak bulabildiğiniz fiyat 900 TL + KDV. (2 yıl garanti)

Neden bu kadar pahalı? :

• Prestij için mi?
  • Malzeme kalitesi mi?
  • Hayatı kolaylaştırdığı için mi?
  • Hayal gücünüzle orantılı olarak uygulama geliştirildiği için mi?

Şu noktaya dikkatinizi çekmek isterim. "Bu cihazı ne için alıyorum" yerine "bu cihazı aldıktan sonra ne yapacağım" noktasına odaklanmanız.

Bir de şu söz vardır: Iphone almayın diyen kişiler, iphone kullanmamış kişilerdir.

Eğer ki bir Iphone alırsanız, tüketmekten başka birşey yapamayacaksınız. Küresel dünyanın oyununa gelip, devamlı tüketecek, tüketecek ve sonunda yine tüketeceksiniz. Bu cihazla toplumun ya da kendinizin yararına birşey üretemeyeceksiniz, çünkü buna izin vermeyecektir. Sınıf ayrımı diye uydurulan kavram ile sizi kandırıp, üst sınıfta olduğunuzu hissetmenizi sağlayarak, kendinizi soyutlayacaksınız.

Iphone, tüketimdir.

Eğer ki bir iphone almazsanız , elinizdeki akıllı telefonun o kadar da akıllı olmadığını farketmeyeceksiniz.

Karar sizin.

Beni sorarsanız, elimdeki HTC Touch2 telefonuma bakıp, istediğim uygulamaların olmayışıyla yakınarak, belki birisi iphone hediye eder diye bekleyeceğim. 

İyi çalışamalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 17:57
Gökhan Akmercan
(@GokhanAkmercan)
Üye

Iphone 5 bekleyenleri büyük hayal kırıklığına uğratan bir adım olmuş...Iphone 4 ile arasında da çok fark yok...Neden böyle birşey yaptılar anlam veremedim...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 18:00
Selçuk HÜNER
(@selcukhuner)
Üye

iphone 4 de gps modulu olmadigini duydugumda cok sasirmistim.
kesinlikle etiket amaciyla alinan iphone ozguven eksikligini gosterir bana gore.
mumin hocam 1 milyar dolarim olsa iphone alirdim. zevkine kirmak icin 🙂
bende htc kullaniyorum oldukca memnunum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 18:29
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Her şey iyi hoş da bu yeni nesil akıllı telefonlarda en büyük sorun batarya 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 18:41
murat.inciler
(@murat.inciler)
Üye

[quote user="Mumin CICEK"]

1 milyar dolarım olsa yinede 5 dolar vermem o makinaya.

HTC daha güzel...

[/quote]

Mümin beye sonsuz katılıyorumm, hiçbir haltı yok ve dünya paraya satıyorlar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 19:00
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="selcukhun"]iphone 4 de gps modulu olmadigini duydugumda cok sasirmistim.
kesinlikle etiket amaciyla alinan iphone ozguven eksikligini gosterir bana gore.
mumin hocam 1 milyar dolarim olsa iphone alirdim. zevkine kirmak icin 🙂
bende htc kullaniyorum oldukca memnunum.[/quote]

Türkiye de bu etiket kavramının olduğunu düşünmüyorum. Iphone dediğiniz telefon patron olan kişidede var öğrencide de var asgari ücretle çalışan adam da var. Etiket bunun neresinde peki? Adam gırtlağından kesiyor, kredi kartına 24 ay taksit yapıyor alıyor. 

Tıpkı sigarada olduğu gibi parası olanda olmayanda Marlboro içiyor.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 19:01
Melih ALTUN
(@melihaltun)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]

Türkiye de bu etiket kavramının olduğunu düşünmüyorum. Iphone dediğiniz telefon patron olan kişidede var öğrencide de var asgari ücretle çalışan adam da var. Etiket bunun neresinde peki?

[/quote]

[Y]

Bunun cevabını bende merak ediyorum.Hemen hemen aynı fiyatlara satılan telefonlarda etiket nasıl olabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 19:46
ramazandeveci
(@ramazandeveci)
Üye

İphonun tüm dünya piyasasına neler kattığı ortada olduğunu düşünüyorum. İphone hakkında olumsuz yorum yapan kişileri, Açık kaynak kodlu ürünleri öven ama Microsoft ürünleri kullanan kişiler benzetiyorum. Bugün Microsoft'un dünya üzerindeki payını ve etkisini nasıl kabulleniyorsak İphone içinde aynı şey geçerlidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 19:59
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="ramazandeveci"]İphonun tüm dünya piyasasına neler kattığı ortada olduğunu düşünüyorum. İphone hakkında olumsuz yorum yapan kişileri, Açık kaynak kodlu ürünleri öven ama Microsoft ürünleri kullanan kişiler benzetiyorum. Bugün Microsoft'un dünya üzerindeki payını ve etkisini nasıl kabulleniyorsak İphone içinde aynı şey geçerlidir.[/quote]

Telefonu alıp sadece arama yapıyorsanız ve resim çekiyorsanız ne katmış olabilir? Iphone alanların büyük bir kısmının internet paketi almadığını ve bu nedenle de birçok özelliği kullanmadığını görüyorum. 200TL ye aldığınız telefonda arama yapıyor bunun için 2000TL vermeye gerek var mı? Iphone, HTC, blackberry ve diğer akıllı telefonları alıyorsanız bunlara birde internet almak gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 20:33
oktay kumaş
(@oktaykumas)
Üye

Bana kalırsa bu cihazları kullananlardan gördüğüm kadarıyla büyüklerin oyuncaklarıdır 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/10/2011 20:42
Selçuk HÜNER
(@selcukhuner)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]

[quote user="ramazandeveci"]İphonun tüm dünya piyasasına neler kattığı ortada olduğunu düşünüyorum. İphone hakkında olumsuz yorum yapan kişileri, Açık kaynak kodlu ürünleri öven ama Microsoft ürünleri kullanan kişiler benzetiyorum. Bugün Microsoft'un dünya üzerindeki payını ve etkisini nasıl kabulleniyorsak İphone içinde aynı şey geçerlidir.[/quote]

Telefonu alıp sadece arama yapıyorsanız ve resim çekiyorsanız ne katmış olabilir? Iphone alanların büyük bir kısmının internet paketi almadığını ve bu nedenle de birçok özelliği kullanmadığını görüyorum. 200TL ye aldığınız telefonda arama yapıyor bunun için 2000TL vermeye gerek var mı? Iphone, HTC, blackberry ve diğer akıllı telefonları alıyorsanız bunlara birde internet almak gerekiyor.

[/quote]

iste turkiyedeki etiket kavrami burada basliyor: "Iphone alanların büyük bir kısmının internet paketi almadığını ve bu nedenle de birçok özelliği kullanmadığını görüyorum." burada amac etiket degilde elbet bir gun internet paketimiz olur dusuncesi mi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/10/2011 03:51
Ferhat Indi
(@FerhatIndi)
Üye

Mematide bile Iphone var 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/10/2011 04:37
Sayfa 1 / 2
Paylaş: