Anasayfa » Forum

Firefox 7.0 Kullanı...

Firefox 7.0 Kullanımda...  

RSS
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

Firefoz 7.0 sürümü kullanıma sunuldu. İlgili linkten indirilebilir....

http://www.mozilla.org/tr/firefox/

Alıntı
Gönderildi : 28/09/2011 23:12
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

güzel bir haber. sırası gelince zaten Firefox update edecektir kendisi.

test için kullanılabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/09/2011 23:30
Onur VARGUN
(@OnurVARGUN)
Üye

Bu arada IBM tüm şirket kullanıcılarına ( Microsoft,Linux,Mac kullanıcıları ) firefox u kullanmaları ve alışmaları için yazı göndermiş. Şirket için de çalışan tarayıcı tabanlı uygulamalar firefox ile uyumlu hale gelecek bu da yaklaşık 400 000 kullanıcının Mozilla Firefox kullanması anlamına geliyormuş

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2011 00:19
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Onur VARGUN"]Bu arada IBM tüm şirket kullanıcılarına ( Microsoft,Linux,Mac kullanıcıları ) firefox u kullanmaları ve alışmaları için yazı göndermiş. Şirket için de çalışan tarayıcı tabanlı uygulamalar firefox ile uyumlu hale gelecek bu da yaklaşık 400 000 kullanıcının Mozilla Firefox kullanması anlamına geliyormuş
[/quote]

IBM için gayet normal bir karar bence.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2011 18:07
fatihgoktas
(@fatihgoktas)
Üye

Güzel bir haber,

İnternet explorer 10 nasıl bir peformasla gelecek acaba.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2011 18:25
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

IBM' e: Bir şirket benim hangi browserı kullanacağıma benim adıma karar veriyorsa daha çok yolu var demektir..

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2011 02:20
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Onur VARGUN"]Bu arada IBM tüm şirket kullanıcılarına ( Microsoft,Linux,Mac kullanıcıları ) firefox u kullanmaları ve alışmaları için yazı göndermiş. Şirket için de çalışan tarayıcı tabanlı uygulamalar firefox ile uyumlu hale gelecek bu da yaklaşık 400 000 kullanıcının Mozilla Firefox kullanması anlamına geliyormuş
[/quote]

Bundaki mantık nedir?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2011 12:30
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

[quote user="Serkan KONAK"]IBM' e: Bir şirket benim hangi browserı kullanacağıma benim adıma karar veriyorsa daha çok yolu var demektir..
[/quote]

Sistemleri virüs v.s. şeklinde bir problem olduysa ve IT dep. yönetimi firefox ile çözüme ulaşılabileceği sonucunu alarak tüm yazılımları Firefox'ta çalışabilir şekilde değiştirme kararı aldıysa bunda şirketin durumuyla ilgili bir sonuç çıkarmak yanlış olabilir. Şöyle bir senaryo da olabilir: Belki tüm kullanıcılarına android veya iOS tabanlı tabletler vereceklerdir ve tüm platformlarda ortak çalışan bir browser olarak da Firefox'ta karar kılmışlardır. Burada da bir problem yok gibi duruyor.

Zaten internet gibi özgür bir platformda bir kişi ya da kuruma bağlı bir araçla gezinmek ne kadar örtüşme meydana getirir; tartışılır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2011 13:21
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol