Anasayfa » Forum

Microsoft'tan 250 b...

Microsoft'tan 250 bin dolar ödül  

RSS
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

Microsoft, başına bela olan Rustock botnet'inden kurtulabilmek için keseyi ağzına kadar açtı.250 bin dolar…

Daha önce günde tam 30 milyar istenmeyen iletiye neden olan Rustock botnet'i Microsoft tarafından alt edilmişti. Ancak Microsoft, alt etmeyi başarmasına rağmen, Rustock Botnet'inin peşine bırakacağa benzemiyor: Botnet'in sahipleri ya da suça ortak olanların cezalandırılması konusunda kararlı olan yazılım devi, bu konuda bilgi verecek olanlara tam 250 bin dolar öneriyor.

İki Rus gazetesinde yazan haberlere göre Microsoft'un bu ödülü Rustock botnet'inin suça neden olduğu için önerdiği belirtilirken, Microsoft'tan konu hakkındaki gelen açıklama ise şöyle: "Bu ödülün önerilmesinin nedeni, Microsoft'un büyüklüğünden ve birçok suça neden olan Rustock botnet'inin arkasında olanları bulmak istememizden kaynaklanıyor. Öncelikli amacımız Rustock botnet'inin teknik olarak sonunu getirmek olsa da, Rustock'un arkasındaki kişilerin yaptıklarından dolayı sorumlu tutulmaları gerektiğine inanıyoruz."

Eğer sizin bu konuda bir bilginiz varsa, Microsoft sizi dinlemeye ve vaat ettiği ödülü vermeye hazır. Ayrıntılı bilgi bu sayfayı ziyaret etmeniz yeterli...

Kaynak: Ensonhaber.com

Alıntı
Gönderildi : 24/07/2011 02:22
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Forum kuralları:

9. İletileriniz son derece okunaklı ve gereksiz renkli olmamalıdır. Okunaksız, imzalarında çok uzun mesajlar bulunan, çok büyük veya çok küçük karakterler kullanarak gönderilen iletilerde haber verilmeden silinecektir.

Haberleri önce notepad e kopyalayıp karakterleri düzelterek foruma ekleyebilirsiniz. Böylece görüntü göz yormaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/07/2011 02:48
edinak
(@edinak)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]

Forum kuralları:

9. İletileriniz son derece okunaklı ve gereksiz renkli olmamalıdır. Okunaksız, imzalarında çok uzun mesajlar bulunan, çok büyük veya çok küçük karakterler kullanarak gönderilen iletilerde haber verilmeden silinecektir.

Haberleri önce notepad e kopyalayıp karakterleri düzelterek foruma ekleyebilirsiniz. Böylece görüntü göz yormaz.

[/quote]

Post atasım gelmiyor şu uyarıları görünce insanlar paylaşım yapıyorlar yorum yerine eleştiri yapıyorsun...

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 02:34
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="edinak"][quote user="Ugur BURMA"]

Forum kuralları:

[/quote]

Post atasım gelmiyor şu uyarıları görünce insanlar paylaşım yapıyorlar yorum yerine eleştiri yapıyorsun...

[/quote]

Yaptığım eleştiri değil sadece kuralları hatırlatıyorum. Kurallar uyulmak içindir. Çözümpark ında belli kuralları var. Paylaşım yapmak istiyorsanız kurallara uyarak daha düzgün bu işi yapabilirsiniz. Notepad de düzenlemek 2 dk. ancak alır. Makaleler, videolar paylaşılırken bu işlerle uğraşan arkadaşların saatlerini alıyor. Cevaplanan pek çok soru bile araştırılırken vakit alıyor ve kimsede şikayet etmiyor. Paylaştığınız haberi 2dk. ayırarak düzenleyemiyorsanız bu sizin bileceğiniz bir iş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 02:57
edinak
(@edinak)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"][quote user="edinak"][quote user="Ugur BURMA"]

Forum kuralları:

[/quote]

[/quote]

Yaptığım eleştiri değil sadece kuralları hatırlatıyorum. Kurallar uyulmak içindir. Çözümpark ında belli kuralları var. Paylaşım yapmak istiyorsanız kurallara uyarak daha düzgün bu işi yapabilirsiniz. Notepad de düzenlemek 2 dk. ancak alır. Makaleler, videolar paylaşılırken bu işlerle uğraşan arkadaşların saatlerini alıyor. Cevaplanan pek çok soru bile araştırılırken vakit alıyor ve kimsede şikayet etmiyor. Paylaştığınız haberi 2dk. ayırarak düzenleyemiyorsanız bu sizin bileceğiniz bir iş.

[/quote]

O konuda haklı olabilrsiniz. Ama bu şekilde kabul edilmemesi gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 03:12
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]

Forum kuralları:

[/quote]

Merhaba Uğur Hocam,

Öncelikle forum kurallarını yeteri kadar bildiğimi sanıyorum yaklaşık 300'e yakın post atmış biri olarak. Kullandığım sanal makinede gerekli düzenlemeleri Word ile yapıp msjıma yapıştırdım fakat anlamadığım nokta sanal makinede normal gözükmesine rağmen fiziksel bir bilgisayarda farklı çıkıyor. Şuanda postumu inceliyorum ve karakterler küçük forum kurallarına uygun vaziyette.

İyi çalışmalar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 06:19
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Uğur abi gibi insanlar bu portaldaki en zor işi yapıyor ve olması gerekenleri söylüyor. Ben böylesine bir ekip içerisinde paylaşılan görevleri çok iyi bilen ve zamanında hemen hemen hepsini yapmış birisiyim. Makale yazmak, webcast vermek, bunların hepsi bu işi yapanların ününe ün katıyor ve bir noktada kariyerlerinin gelişimine katkı sağlıyor. Hiç bir şey olmasa ana sayfada resmini görünce mutlu oluyor. Ama ÇözümPark gibi 40.000 den fazla bilişimcinin olduğu bir portalın bugün donanım haber veya chip olmamasının en büyük sebebi Sinan Kahraman gibi Uğur Burma gibi kuralların peşinden koşan ve buraya bu kültüre uygun insanların gelmesini sağlayan değerli yöneticilerimize borçluyuz. Eğer bu uyarılar olmaz ise, postlar silinmez ise emin olun bu kadar insanın olduğu yerde herşey çöplüğe döner. Herkes kafasına göre post atar, kimi reklam yapmaya çalışır, biribirine girer, hakaretler havada uçuşur. Biz ise burada en zorunu yapıyoruz ve sizler gibi belli kurum kültürü almış insanları bu platform altında toplamaya çalışıyoruz, emin olun bu çok zor bir iş ve bu işi yapan değerli yöneticiler bu şekilde bir yorumu değil takdiri hak ediyor.

Sözüm size özel değil yeri gelmiş iken genele özel bir yazı yazmak isterim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 13:26
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Fatih Komitgan"][quote user="Ugur BURMA"]

Forum kuralları:

[/quote]

Merhaba Uğur Hocam,

Öncelikle forum kurallarını yeteri kadar bildiğimi sanıyorum yaklaşık 300'e yakın post atmış biri olarak. Kullandığım sanal makinede gerekli düzenlemeleri Word ile yapıp msjıma yapıştırdım fakat anlamadığım nokta sanal makinede normal gözükmesine rağmen fiziksel bir bilgisayarda farklı çıkıyor. Şuanda postumu inceliyorum ve karakterler küçük forum kurallarına uygun vaziyette.

İyi çalışmalar...

[/quote]

Word veya başka bir programda düzenleme yaparsanız sorun çıkabiliyor. Ofiice in farklı versiyonlarında bile sorun olabiliyor. Notepad en garantisi bu yüzden notepad i önerdim. Postunuzu notepad de düzeltip ben tekrar kopyaladım bu yüzden düzgün görünüyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 13:29
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

[quote user="Hakan UZUNER"]

Uğur abi gibi insanlar bu portaldaki en zor işi yapıyor ve olması gerekenleri söylüyor. Ben böylesine bir ekip içerisinde paylaşılan görevleri çok iyi bilen ve zamanında hemen hemen hepsini yapmış birisiyim. Makale yazmak, webcast vermek, bunların hepsi bu işi yapanların ününe ün katıyor ve bir noktada kariyerlerinin gelişimine katkı sağlıyor. Hiç bir şey olmasa mutlu oluyor ana sayfada resmini görünce. Ama ÇözümPark gibi 40.000 den gazla bilişimcinin olduğu bir portalın bugün donanım haber veya chip olmamasının eb büyük sebebi Sinan Kahraman gibi Uğur Burma gibi kuralların peşinden koşan ve buraya bu kültüre uygun insanların gelmesini sağlayan değerli yöneticilerimize borçluyuz. Eğer bu uyarılar olmaz ise, postlar silinmez emin olun bu kadar insanın olduğu yerde çöplüğe döner. Herkes kafasına göre post atar, kimi reklam yapmaya çalışır, biribirine girer, hakaretler havada uçuşur. Biz ise burada en zorunu yapıyoruz ve sizler gibi belli kurum kültürü almış insanlar bu platform altında toplamaya çalışıyoruz, emin olun bu çok zor bir iş ve bu işi yapan değerli yöneticiler bu şekilde bir yorumu değil takdiri hak ediyor.

[/quote]

Çok güzel yazmışsınız Hakan Hocam...  

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 19:25
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Fatih Komitgan"][quote user="Hakan UZUNER"]

Uğur abi gibi insanlar bu portaldaki en zor işi yapıyor ve olması gerekenleri söylüyor. Ben böylesine bir ekip içerisinde paylaşılan görevleri çok iyi bilen ve zamanında hemen hemen hepsini yapmış birisiyim. Makale yazmak, webcast vermek, bunların hepsi bu işi yapanların ününe ün katıyor ve bir noktada kariyerlerinin gelişimine katkı sağlıyor. Hiç bir şey olmasa mutlu oluyor ana sayfada resmini görünce. Ama ÇözümPark gibi 40.000 den gazla bilişimcinin olduğu bir portalın bugün donanım haber veya chip olmamasının eb büyük sebebi Sinan Kahraman gibi Uğur Burma gibi kuralların peşinden koşan ve buraya bu kültüre uygun insanların gelmesini sağlayan değerli yöneticilerimize borçluyuz. Eğer bu uyarılar olmaz ise, postlar silinmez emin olun bu kadar insanın olduğu yerde çöplüğe döner. Herkes kafasına göre post atar, kimi reklam yapmaya çalışır, biribirine girer, hakaretler havada uçuşur. Biz ise burada en zorunu yapıyoruz ve sizler gibi belli kurum kültürü almış insanlar bu platform altında toplamaya çalışıyoruz, emin olun bu çok zor bir iş ve bu işi yapan değerli yöneticiler bu şekilde bir yorumu değil takdiri hak ediyor.

[/quote]

Çok güzel yazmışsınız Hakan Hocam...  

[/quote]

Üzerine alınmadığın için ben teşekkür ederim, yeri geldi herkese bir mesaj tadında yazmak istedim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2011 19:54
ramazandeveci
(@ramazandeveci)
Üye

Güzellikler her zaman küçük şeylerde gizlidir. ÇözümParkın bu duruma gelmesini sağlayan konuda küçük konulara dahi verilen önemdir. Hakan Hocamın sözünün üstüne dahada söz söylemeye gerek olmadığı düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/07/2011 01:45
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol