Anasayfa » Forum

SesliSozluk.com'a M...

SesliSozluk.com'a Mahkeme Kararıyla Erişim Engellendi !  

RSS
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye

SesliSozluk.com'a Mahkeme Kararıyla Erişim Engellendi !

[img] [/img]

Alıntı
Gönderildi : 01/05/2011 06:23
vecttra
(@vecttra)
Üye

Çok saçma olmuş.

Sesli sözlüğü gayet yararlı buluyordum . Aslında onun yerine engellenmesi gereken bence başka sözlükler vardı...

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2011 12:34
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Neden kapandı ki..Bizim sözlüğümüzde kapanmasın yav:(

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2011 12:55
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Bizim için dert değil, zaten dns leri hiç bir zaman tr dns kullanmıyoruz ancak bundaki amaç ne onu anlayabilmiş değilim.

Bunda ne var acaba, bunun suçu ne çok merak ettim. Bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2011 14:14
ilker tutu
(@ilkertutu)
Üye

[quote user="kAyhAn89"]

Bizim için dert değil, zaten dns leri hiç bir zaman tr dns kullanmıyoruz ancak bundaki amaç ne onu anlayabilmiş değilim.

Bunda ne var acaba, bunun suçu ne çok merak ettim. Bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

[/quote]

DNS yalnızca günü kurtaran bir çözüm. Bu şekilde gidersek DNS ve benzeri çözümlerin de engellenmesi çok yakın. Hatta tüm ISP'lerin transparent proxy kurup bağlantıyı BTK'nın yayınladığı bir liste ile proxy üzerinden içerik bazlı bloke etmesinin planladığına yönelik haberler çıkmaya başladı bile.

Gidişat da şuraya doğru:  http://www.google.com/search?q=great+firewall+of+china

Özellikle wikipedia sayfasında kullanılan yöntemlerle ilgili bilgi bulunabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2011 01:01
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Enazından bu engellemenin keşke sebebini belirtseler ayrı bir sayfada veya mevcut sayfada..

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2011 01:05
S.Ahmet Taşova
(@S.AhmetTasova)
Üye

sesli sözlük tureng di sanırım bu sözlüğün veritabanını izinsiz kullanmış yada almış bu yuzden kapatılmış..Bilginize...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 02:53
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Arkadaşlar kapatılıyor ise mutlaka bir illegal durum söz konusudur ki bakın Ahmet bilgi vermiş, ama bunu bilmeden yapılan yorumlar çok sağlıklı olmaz, veya youtube konusu, bende başta pek çok kişi mağdur olsada bu ülkenin insanından para kazanan ama vergi vermeyen bir kurumun dize getirilmesi söz konusu idi ve yine bu video sitesinde ulu önderimiz hakkındaki hakaret içerikli videoların kaldırılması istenmesine rağmen kaldırılmamıştı. Bunun gibi durumları düşünün ve bu sorumluluğun sizde olduğunu varsayın, eğer siz bu yasaklamaları yapmazsanız zaten hiç bir kurum sizi ciddiye almaz. Yani biraz son kullanıcı değilde bu işlerden sorumlu biri gibi düşünün ve benim de anladığım şubat ayında alınan kararın bu günlerde gündeme gelmesi veya uzun bir süredir yine kapalı olan seslisozluğun yasaklandı haberinin paylaşılması , yani zamanlama bence manidar 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 12:12
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol