MCT yenilemeleri ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCT yenilemeleri başladı, MCT olan arkadaşların dikkatine!!!  

RSS
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar arkadaşlar,

MCT olarak çalışan arkadaşlar, yenilemeler başladı. MCT Member Site üzerinden yenilemenizi yapabilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 02/03/2011 01:35
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

Bilgilendirme için teşekkürler. Kaç $ mış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2011 10:59
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Freelance çalışanlara 50$'cık...

Bir CPLS bağlı çalışanlar için 37.5$'cık :)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2011 11:37
RenTek
(@RenTek)
Üye

Ben de yenileme amacıyla işlem yapmaya çalıştım ama hata ekranı aldım kredi kartı işlemlerinden sonra. MTM olayını henüz gerçekleştirmedim, freelance olarak bir yazılım firmasında çalıştığım için öğrencilerden geri bildirim alma gibi bir durumum yok. Aldığım hata genel bir hata mıdır yoksa MTM kaynaklı bir şey midir? Mayıs ayında MCT'liğim bitiyor, şimdiden yenilemek istiyorum, sanırım bir sorun olmaz. Ama aldığım hatanın da kaynağını öğrenirsem ona göre bir şeyler yapmak isterim. İlginize ve yardımınıza şimdiden teşekkür ederim.

Ekran görüntüsü de bu şekilde:

[IMG] [/IMG]

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2011 14:27
RenTek
(@RenTek)
Üye

Kendi kendime cevap yazmış gibi oluyorum ama en azından bilgilendirme bağlamında bir şeyler karalamış olayım ben. Dün başıma gelen olaydan sonra MTM sitesinden aktivasyon gerçekleştirdim, ardından ilgili ödeme işlemini yaptım ve sorunsuzca bitirdim. Microsoft'tan onay beklendiğine dair bir mail aldım.

MCT'liğimin 25 Mayıs'ta bitmesi ama 3 Mart'ta yenileme talebi olması, bir sonraki bitiş tarihinde nasıl bir değişikliğe sebebiyet verir? Aynı zamanda Technet download kısmı için sonradan bir ödeme yapmam gerekecek mi yoksa MCT'liğimin güncellenmesine müteakip oradaki doldurduğum download hakları da sıfırlanacak mı? Bu durumları bilen birileri varsa ve cevap yazarlarsa gerçekten çok mutlu olacağım.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/03/2011 15:28
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

MCT'lik bildiğim kadarıyla her yıl aynı dönemde yenilenir. yani 1 mart - 31 mart arasında yapılıyor. ben 8 yıldır o şekilde yeniliyorum... herhangi bir dğişiklik olmaması lazım... yada birşeyler değişti ise bilemem...

MTM o kada da önemli değil...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2011 02:58
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Mümin bey ben böyle yok MCT yok MCT yok MTV bilmem ne gibi şeylere sizin gibi değerli insanların para veriyor olmasını, o parayı sizden talep edenler tarafında çok doğru bulmuyorum. Bence bu yenilemeleri yapan firmalar, sizin adınıza sahip oldukları için size ödeme yapmalılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/03/2011 10:31
RenTek
(@RenTek)
Üye

[quote user="Mumin CICEK"]

MCT'lik bildiğim kadarıyla her yıl aynı dönemde yenilenir. yani 1 mart - 31 mart arasında yapılıyor. ben 8 yıldır o şekilde yeniliyorum... herhangi bir dğişiklik olmaması lazım... yada birşeyler değişti ise bilemem...

MTM o kada da önemli değil...

[/quote]

Peki Mümin bey, Technet'deki yazılımların durumu ne olacak? MCT'liğimin başladığı 25 Mayıs tarihinde bu yazılımların lisans durumları da yenilenecek mi, yani kullandığım seriallerin yerine yenileri gelecek mi? Bu konudaki deneyimleriniz ne yönde?

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2011 12:55
RenTek
(@RenTek)
Üye

Kendi monoloğumu sürdüreyim. 🙂 Pek kimseden cevap alamasam da en azından gelişmelerle ilgili günün birinde birilerinin de aynı soruları olabilir diyerekten yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

Bu sabah itibariyle MS'den mail geldi, "Technet Subscription olayını yenileyebilirsiniz" diye. statü bakımından Professional olarak devam ediyor. Gayet mutluyum. 🙂 İlgi alaka gösteren herkese teşekkürlerimi sunarım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/03/2011 17:55
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/03/2011 21:07
Paylaş: