Toshiba Qosmio X500...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Toshiba Qosmio X500 olağanüstü multimedya performansını yaşamaya davet ediyor  

Mert Kibar
(@mertkibar)
Üye

 


Yeni Toshiba Qosmio X500, olağanüstü multimedya performansını yaşamaya davet ediyor.


Toshiba, multimedya  ve yüksek performans tutkunları için hazırladığı dizüstü bilgisayarlardan oluşan Qosmio serisine yeni bir model daha ekledi: X500-11G.  Siyah ve kırmızının birlikte kullanıldığı şık tasarıma sahip olan X500-11G,  Blu-Ray player’a ve Resolution plus teknolojisine sahip.  Full HD formunda 1.920 x 1080 piksel çözünürlüğünü destekleyen ürünün ekranı 18.4-inç ve Intel’in çok üst seviye kullanıcılara hitap eden Core i7 işlemci kullanan ürün  turbo hızlandırma özelliğine de sahip .


Toshiba Bilgisayar  Sistemleri Grubundan yapılan açıklamada “Qosmio X500 zengin teknolojileri ile günümüz multimedya ve grafik tecrübesini en üst seviyeye taşıyacaktır, yeni notebook’umuz gelecek teknoloji ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. 3D efektler, HD içerikler, hızlı geçişleri olan sahneler ve yeni interaktif uygulamaların hepsinin kullanılabileceği bu model için rahatlıkla rakipsiz diyebiliriz” dendi.


Nvidia’nın mobil grafik çözümlerinden birisi olan 1GB bellekli GeForce GTS 360M ile donatılan sistem sayesinde grafikler en gerçekçi şekli ile görüntülenebiliyor. Arka aydınlatmalı tuş takımı ile gece kullanımına da mümkün olan Qosmio X500′de çoklu dokunmatik touchpad ve numerik tuş takımı da mevcut. Harmon Kardon hoparlör ve Dolby Home Theatre ses desteği sayesinde inanılmaz ses deneyimini de görüntü ile aynı anda yaşamak mümkün. Entegre HD web kamerası ile yüz tanıma özelliğine de sahip olan Qosmio X500 ile Toshiba ConfigFree™ sayesinde kolaylıkla tüm kablosuz bağlantıları gerçekleştirmek mümkün.


 


8 MB DDR3 (1066 MHz) hafıza ve 1TB ( 2 X 500 GB ) olan iki harddisk disk sürücüsü sunan, 3 USB 2.0 girişine  sahip. Kapalı iken şarj özelliğine sahip olan girişler dışında REGZA-Link ve HDMI-CEC özelliği sayesinde bütün multimedya cihazlarına bağlanabilir ve aynı özelliğe sahip olan cihazlar ile aynı kumanda aracılığı ile kontrol edilebilir. Tüm Toshiba ürünleri gibi X500-11G de çevre dostu bir üründür. Toshiba Eco Utility, tuşu ile enerji tüketimini azaltabilir.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 22/11/2010 21:19
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Toshiba göze hitap eden ürünler yapıyor ama ekran kartı tarafı zayıf. Bu cihaza gtx serisi daha çok yakışırdı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2010 10:10
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Şahsi fikrim,bazı serilerde ısınma sorunu var.Türkiye ayağında teknik destek noktasında Hp'nin yanından geçemez.Ürün alımı kadar sonrasıda önemli olduğu için Hp,Dell ve Ibm gayet iyi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2010 10:45
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

15" üzerindeki tüm notebook lar artık taşınabilir olma özelliğini kaybetmiştir, durum bu olunca bu artık bir notebook değil masa üstüdür 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2010 11:12
Paylaş: