Youtube Kaldığı Yer...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Youtube Kaldığı Yerden  

  RSS
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Baykal a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi Youtube a erişimin engellenmesi kararı aldı. TİB Youtube dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyecek.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) ''Youtube''dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimi engelleyeceği kaydedildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Baykal'ın avukatları, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin ''Youtube''da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Bu şikayet üzerine harekete geçen Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkeme, Savcı Yücetürk'ün talebi doğrultusunda, ''Youtube''a erişimin engellenmesi kararı aldı.

Karar, gereğinin yapılması için dün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) gönderildi. TİB'in, ''Youtube''a yazı yazarak, söz konusu görüntülerin kaldırılmasını talep edeceği, aksi halde bu internet sitesine erişimi engelleyeceği kaydedildi.

AA

Alıntı
Gönderildi : 02/11/2010 20:38
Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

paylaşım icin tsk

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 21:59
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

bir kişinin yaptığı şeyi bir ülkeye nasıl maledebiliyorlar onu anlamıyorum..haber için teşekkürler.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 22:10
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Bu arada bahse konu videoyu izlemeyen kalmış mıdır acaba Türkiye'de :p

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 22:55
Teoman Efendi
(@TeomanEfendi)
Üye

Youtube meselesini sadece video yuzunden diye dusunmemeli. Youtube sonucta bir firmadir ve vergi kurallarina tabidir. Vergi konusunda diger ulkelere milyonlarca dolar odeme yaparken TR'den kazandigi milyonlarca dolara tek kurus vergi odemeyi reddetmektedir. Ustune bu yeniden yuklenen Ataturk videolarida cabasi. Ozgurluk ozgurluk derken sapla samani birbirine karistirmamak lazim. Bence temelli kapatilmali ve erisimi engelllemek icin cok daha ciddi tedbirler alinmalidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 23:30
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu kadarda olmaz.Mesele video felan değil youtubenin kendini bir halt sanması.Ülkemizde temsilcilik bulundurmaz vergi vermez.Bu kadar olmaz ya kimin videosu olursa olsun yayımlanmasını istemiyorsa kaldıracaksın bu kadar basit.Yok telif hakkı melif hakkı iki tane gerzek bir video upload ediyor çık işin içinden youtube olmadan bir yerimizde eksilmez sorun değil zaten yaptıkları açıklamalarla çok küstah oldukları ortada.Taviz vere vere değil göğsünü gere gere arayacaksın hakkını.You tube ilelebet kapanır inşallah.Kendileri kuyruğunu kısıp gelirler yine bizi açın demeye.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2010 23:31
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Orası ayrı konu ancak Türkiye'de yasaklı 7000 site var. Dan dun site kapatmak bana yanlış gibi geliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2010 01:30
Paylaş: