İnternetsiz bir g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternetsiz bir gün deyip geçmeyin; bakın böyle bir gün insanları nasıl etkiliyor?  

RSS
Dogan Bayraktar
(@doganbayraktar)
Üye
Beş kıtada ayrı ayrı gerçekleştirilen yeni proje "çevrimdışı" için üniversitelerde öğrencilerin yalnızca bir günlüğüne internetle erişimleri kesildi. O günün öğrencilere ne gibi bir etkisi olduğunu araştırılınca ise ortaya ilginç ve korkutucu sonuçlar çıktı.

Yalnızca bir gün için internet erişimi kısıtlanan öğrencilerde, bağımlılık sonrası görülen belirtiler hissedilmeye başlandı. Alkol ya da uyuşturucusuz kalmış bağımlılar gibi kendilerini yorgun, bitkin ve yalnız hisseden öğrenciler, duşta müzik dinliyormuş gibi şarkı söylemeye başladılar ve zamanın çok daha yavaş hareket ettiğini belirttiler.

Haftasonundan sonra gazetecilik öğrencisi Joseph Kent şu açıklamaları yaptı; "Akşamın geri kalananını evde geçirdim ve internette gezinmektense bir kitap okumayı tercih ettim ama YouTube, Facebook ve Skype gibi sitelerin yokluğu beynimi yedi. Gece yarısı olduğunda hemen internetime koştum."

Kaynak:www.chip.com.tr  

Alıntı
Gönderildi : 28/10/2010 12:57
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

İnternet artık yaşam biçimi.Bankacılık,alış veriş,devlet işleri,iletişim,eğlence her şey biter sanırım net biterse.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2010 14:25
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Bence insanlar artık internetsiz alternatif bir hayat içinde rehabilite edilmeli. Bu işaretler insanlık olarak kriz geçirebileceğimizi gösteriyor. Deprem veya afet gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2010 14:43
cmrgltkn
(@cmrgltkn)
Üye

Gerçekten tehlikeli bir durum ama gerçekten herşey internette artık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2010 19:38
mehmet1970
(@mehmet1970)
Üye

Desteğini verdiğim otellerden bir kaçının internetin sistem altyapı çaılışması nedeni ile kesdim.

sonuç korkunç oldu sanki bu insanlar daha önce interbetsiz yaşamamışlar gibi.

her dk beni aradılar..

İnternet olmadan yaşam olmaz, yaşam internetsiz olmaz.. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/10/2010 13:10
mehmet1970
(@mehmet1970)
Üye

Bir ignliiz üvnsertsinede ypalın arşaıtramya gröe,

kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş.

Öenlmi oaln brinci ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış.

Ardakai hfraliren srısaı krıaışk oslada ouknyuorumş.

Çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bri btüün oalark oykuorumuşz.

Bakın nasıl da duzgun okudunuz, ilginç değil mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/10/2010 13:22
Paylaş: