Microsoft'tan Windo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft'tan Windows 8 İçin Değişik Bir Patent ....  

RSS
Yunus Altuntaş
(@YunusAltuntas)
Üye

Windows 8 2 yıl uzaklıkta olmasına karşın getireceği yeni özellikler konusunda dedikodular ve sızıntılar devam ediyor.

Microsoft'un yaptığı patent başvurularından birine dayanan ciddi bir iddiaya göre, Windows 8'in en önemli özelliklerinden birisi 'Direct Computing Experience' ismini taşıyor.

Bu özellik en iyi şu örnekle açıklanıyor, bir dizüstü bilgisayar sadeceDVD takıp film izlemek için kullanıldığında bütün işletim sistemi açılıp sisteme yüklenilmiyor. Sadece gereken parçalar, işletim sistemi açısından kısıtlı ama medya oynatıcı olarak tam kapsamlı bir şekilde ekrana geliyor.

Kullanıcılar PC'lerini basit bir iş için açtıklarında sadece o işi başlatarak zamandan ve sistem kaynaklarından kazanabilecekler. PC bir sandboxmod'da çalışacak ve daha az enerji tüketecek. Bu da daha az beklemek, detaylarla uğraşmamak ve daha uzun pil ömrü demek oluyor. Belirli amaçlarla kullanımda daha odaklı bir kullanıcı tecrübesi sunulacak.

Kaynak : Chip Online 

Alıntı
Gönderildi : 30/08/2010 00:52
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bilgilendirme için teşekkürler.Ne kadar penguenciler sevmesede Microsoft bu işin babası yapmak istedikten sonra ekip sağlam yazıyor her şeyi.Hayal ettiğimiz bir çok şeyi gerçeğe döküyorlar.Atı alan Üsküdar'ı geçmiş biz emekli olup vefat etsek bile Ms hakimiyeti devam edecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 02:36
Yunus Altuntaş
(@YunusAltuntas)
Üye

Aynen öyle hatta geçtiğimiz senelerde microsoftun bir patentini daha duymuştum ... Web Os Adı altında web tabanlı işletim sistemi ....
Bakalım daha neler görücez... Büyük bi ihtimal bundan bi 10 sene sonrada bugün nasıl 98 kullanıyorduk diyorsak windows 7 kullanıyorduk deriz  🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 05:24
Yakup AKPINAR
(@YakupAKPINAR)
Üye

Microsoft'un bu atılımcı politikası bakalım daha ne ürünler getirecek..

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 12:20
mustafa kaya
(@mustafakaya)
Üye

Bu özellik birçok dizüstünde vardı zaten. Sadece bu özellik için geliyorsa yeni işletim sistemi, zaman kaybetmesinler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 14:14
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

win7 ms için çok güzel bir adımdı ve beklentileri karşıladı. umarım win8de böyle olur.

bilgilendirme için sağolun..

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 15:14
Paylaş: