MSN Live 2011 Beta ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSN Live 2011 Beta Wave 4 yayınlandı.  

RSS
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Haziran ayının sonlarına doğru yayınlanan Live Essentials 2011 Wave3 paketini çoğumuz indirdik, denedik. Yeni paket kapsamındaki uygulamalarda bir evrim söz konusuydu. Beta olduğu için tabiki eksikleri vardı. Ama Microsoft bizlerden gelen feedback'ler neticesinde eksikleri gidermeye ve yeni özellikleri de eklemeye devam ediyor. Öyleki yeni bir Beta daha yayınladı. Yeni Beta'mız Wave 4.

Benim ilk dikkatimi çeken özellik Facebook ile olan entegrasyonun daha da arttırılması ve FaceBook sohbet ile bütünleştirilmesi. Artık Facebook'daki arkadaşlarımıza MSN üzerinden Facebook Chat mesajı gönderebilmekteyiz. Bununla ilgili ufak bir demo çalışmasını da Serkan Konak hocamızla birlikte yaptım. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ederim.

Ayrıca yenilik olarak Video Konferans görüşmelerinde Ekran Kartı GPU'suna binen yükün %30 daha da azaltıldığı, Movie Maker tarafından SkyDrive'a yüklenen filmlerin çözünürlüğü yükseltildi (480*640), Writer tarafında da gelen yenilikler bulunmaktadır.

Yeni paketi download etmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

http://explore.live.com/windows-live-essentials-beta

Saygılarımla,

Erdem Çilingiroğlu.

Alıntı
Gönderildi : 21/08/2010 18:07
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Bu da Facebook Sohbet ve MSN Live ile ilgili olan örneğimiz.

Serkan Konak Hocama teşekkürlerimle.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 18:16
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Artıları çok ama en büyük eksiği deneme sürümünde Türkçe olmayışı. Türkiyede bu kadar çok kullanıcı varken, teknolojiyi bu kadar hızlı takip ederken (Örn. cep telefonu, ipad, iphone vs. satışlarına bakın) Türkçe kullanabilmek için illaki final sürümünü beklemek bana haksızlık geliyor. Microsoft "Türkiye, BRIC üyelerine toz yutturup 'Yılın ülkesi' oldu"  açıklamasını yapabiliyorsa Türkiye ve Türkçe yede artık farklı bakıp gerekli önemi göstermeli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 19:10
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Ugur BURMA"]Artıları çok ama en büyük eksiği deneme sürümünde Türkçe olmayışı. Türkiyede bu kadar çok kullanıcı varken, teknolojiyi bu kadar hızlı takip ederken (Örn. cep telefonu, ipad, iphone vs. satışlarına bakın) Türkçe kullanabilmek için illaki final sürümünü beklemek bana haksızlık geliyor. Microsoft "Türkiye, BRIC üyelerine toz yutturup 'Yılın ülkesi' oldu"  açıklamasını yapabiliyorsa Türkiye ve Türkçe yede artık farklı bakıp gerekli önemi göstermeli.[/quote]

Uğur Hocam MSN Blog'undaki yorumlarda okumuştum. Keza İtalyanlar da isyanda çünkü italyanca'da diller arasında yok. Hatta MSN Blog'u ekip üyelerinden biri de İtalyan o da şaşırmış. Final sürümünü beklemek zorundayız diyenlerdendi. Tabi Türkiye'deki kullanıcı sayısı çok fazla. Bazılarımızın 2-3 hatta daha fazla hesabı mevcut.

Ama bu biraz da bizim Microsoft Türkiye ile alakalı bir durum diye düşünüyorum. ???

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 19:17
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Msn Live, artık neredeyse mesaj olan heryerde... 🙂

Bilgilendirme için çok teşekkürler Erdem Hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/08/2010 00:56
Paylaş: