HP, Veri Güven...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

HP, Veri Güvenliğini İçin Sıfır Gün İnisiyatifi Oluşturdu  

  RSS
Ceyhun CAMLI
(@ceyhuncamli)
Üye

HP, üçüncü taraf yazılımlarında tespit edilen güvenlik açıklarının ilgili firmaya bildirilmesinden itibaren geçecek altı ayın sonunda bu açıkların müşterilerle paylaşılarak HP kullanıcılarının güvenceye alınmasını kolaylaştıran HP TippingPoint Sıfır Gün İnisiyatifi'ni(ZDI) duyurdu. HP TippingPoint tarafından yönetilen ZDI, siber saldırılara ve güvenlik ihlallerine yol açan yazılım hatalarının tanımlanmasını sağlayarak müşterilerin bilgilerini korumayı kolaylaştıran bir araştırma programı.

Bu sürenin ardından ZDI son kullanıcılarının önlem almaları için yazılımların güvenlik açıklarıyla ilgili bilgileri sınırlı ölçüde paylaşacak. ZDI bu konuda bir termin getirerek üçüncü tarafları yazılımlarındaki açıkları hızla gidermeleri için teşvik ediyor. Bu da uygulamalardaki zaafların tespit edilmesiyle güvenlik saldırısı olasılığını azaltıyor.

Güvenlik açıkları ZDI tarafından saptandıktan sonra HP TippingPoint’in Dijital Aşı Laboratuarları (DVLabs) bu açıklara yönelik tehditleri önlemek için bir filtre geliştiriyor. Bu süreç HP TippingPoint Saldırı Önleme Sistemi (IPS) kullanıcılarının network’lerini güvenlik saldırılarına karşı hızla güvenceye almasını sağlıyor.


http://www.turk.internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=29000

Alıntı
Gönderildi : 14/08/2010 02:26
Paylaş: