Sınırsız USB Hafıza

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sınırsız USB Hafıza  

RSS
Mehmet AKSU
(@MehmetAKSU)
Üye

CES fuarında görücüye çıkan ve Infinitec isimli bir şirket tarafından geliştirilen bu USB hafıza, benzerlerinin aksine sınırsız depolama imkanı sunuyor. Ancak elbette "sınırsız depolama" içerisindeki devasa hafızadan kaynaklanmıyor.

Infinite ismini taşıyan bu USB hafıza, aslında WiFi teknolojisini kullanan bir cihaz... İçerisinde herhangi bir depolama birimi barındırmayan Infinite USB, WiFi'ı kullanarak istenilen bilgisayarlarla bağlantı kuruyor ve bu hafızaya atılan veriler doğrudan bu bilgisaya gönderiliyor. Pratikte USB hafızadan tamamen farksız olan ve dosyaları kopyala/yapıştır yöntemiyle depolama birimlerine gönderen Infinite'in satış fiyatı ise 129 dolar olarak belirlendi.

Haber Kaynağı

http://msnhaber.ekolay.net/

Alıntı
Gönderildi : 10/08/2010 22:07
Orhan Çalışkan
(@OrhanCaliskan)
Üye

ben gereksiz olduğunu düşünüyorum arkadaşlar.yani kullanılabilir duruma göre tabiki ama bi buluş niteliğinde değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 23:59
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Bencede pek aman aman bir buluş değil.Fonksiyonel değil en azından.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 00:45
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Güzel bir hediye olabilir 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 13:41
Yataghan
(@Yataghan)
Üye

Kullanım alanına göre faydalı olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 15:01
Gökhan ÇAKIR
(@gokhancakir)
Üye

Laptop'un kendi wireless'ını kullanmaktan farkı usb disk gibi görünmesi sanırım.

Ve hepsi de bu...

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 15:06
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Piyasada bulunan çoğu giriş seviyesi ve orta seviye NAS cihazında wifi var zaten.

Ama artıları olabileceğini düşünüyorum, mesala paylaşımları kendisine mount etmiş ve kullanıcıyı bağlanma işlemleri ile hiç uğraştıurmıyor bilgisayarınıza taktığınızda ağınıza direk bağlanıp disk gibi görünüyor olabilir, bu hoş olurdu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2010 04:38
Paylaş: