Netron Bilişim Akad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netron Bilişim Akademisi İflas Etti  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Daha önce Netron Bilişim Akademisi’nin Gerçek Yüzü adlı yazımda da bahsettiğim gibi,

kursiyerlerini ve eğitmenlerini birçok sebepten ötürü mağdur eden Netron Bilişim Akdemisi

01.07.2010 tarhinden itibaren iflas etmiştir.

T.C. Kadıköy İflas Dairesi Müdürlüğünden
İflasa İlişkin İlan
Dosya No: 2010-48 İflas
Müflisin Adı Soyadı: NBA Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.
İstanbul Tıearet Sicil Memurluğunun 552567 sicil sayısında kayıtlı yukarıda ünvanı ve adresi yazısı şirketin Kadıköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2010-34 esas sayılı dosyasından 01.07.2010 günü saat 16.25 den itibaren iflasına karar verilmiştir.

İflasına Karar Verilen Şirketler Şunlardır ;
NBA Bilişim Hizmetleri San. Tic. A.Ş.
NT Eğitim ve Yatırım Ticaret A.Ş.
NCS Kurumsal Bilişim Çözümleri San. ve Tic. A.Ş.
NIT Uluslararası Akademik Eğitim Hizmetleri Ticaret A.Ş.

İflas kararını .pdf formatında buradan indirebilirsiniz.
Ayrıca kararı  Ticaretsicil Gazetesinden sorgulayabilirsiniz.
13.07.2010 tarih-7605 sayılı gazete-sayfa 215′te bulabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Alıntı
Gönderildi : 22/07/2010 11:33
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

çok ilginç ve YAZIK...

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 11:39
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Kesinlikle katılıyorum. Bir zamanların efsane kurumu ne hale gelmiş. Demek ki ne oldum değil ne olacağım demeli bunu her kurum için söylemeli. Kafiyeli oldu [:D]

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 11:46
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Geçmiş olsun üzücü bir durum.İnsanlar artık para karşılığında kaliteli eğitim almak istiyor bunu sağlayamayınca artık gerisi ortada.

Sağlık olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 11:57
 Anonim

Sonunun böyle olacağı belliydi.Hak, hukuk yiyerek nereye kadar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 11:59
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Geçmiş olsun diyelim ve ekleyelim böyle giderse sektör tekelleşecek 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 12:10
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Murat CAN"]Geçmiş olsun diyelim ve ekleyelim böyle giderse sektör tekelleşecek :([/quote]

Tekelleşmek bir yana kime sorsam eğitim aldığı yerden memnun değil.Sanırım eğitim konusunda Çözümpark sistem tarafında zirveye yerleşecek yakın zamanda:))

Diğer konu ise artık sektör bir acayip eskiden lisede bilgisayar bölümüne giderken güzel alan ilerisi parlak derlerdi,liseden sonra yüksek okul bitsin daha iyi bir noktaya geleyim dedim o yetmez birde 4 yıllık diploma olsun dedim onuda aldım ama şimdi sektör kan ağlıyor.

Allah'a şükür şu an çalışıyorum bir yerde ama sektörün haline kaygı ile bakıyorum.İş bulma olayı tamamen tanıdık ve şansla ilgili olarak yürüyor.Yarının bile ne getireceğini bilmediğimiz hayatta sanırım en iyisi Şamil gibi dua edip gerisini Allah'a havale etmek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 12:23
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Arkadaşlar bu çok normal çünkü eğitim işi eğitmene bakar, iyi eğitmen sayısı şu anda yok denecek kadar az olduğu için eğitim kurumlarında insanların memnun olmaması gayet normal...

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 12:33
Hakan Doğan
(@HakanDogan)
Üye

Üzücü tabi ki. Ama eğer işlerini düzgün yapsalardı sonucun böyle olacağını zannetmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 12:39
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Sektör artık daha da bilinçlendi. Eğitim kalitesi iyi olmayan firmalar veya eğitmeninde yarar alamayan tüketiciler cezayı firmalara bu şekilde çektiriyor. Demek ki daha kaliteli, istikrarlı olmak ve müşteri memnuniyeti para kazanmanın önünde olmalı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 12:54
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Bir hayli şaşırdım, eğitimen arkadaşım vardı, sürekli dert yanıyordu maaş alamıyorum diye, pek önemsemiyordum, demekki durum ciddiymiş, üzüldüm gerçekten, piyasa tekele doğru ilerleyecek, çözümpark ı bu yolda da görmek isteriz, harika olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 12:57
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Bu firmada eğitim alma şansım hiç olmadı bu güne kadar fakat yayınlanan kitaplarını okuma fırsatım oldu.
Sektörde bu tür gelişmeler diğer firmalar ve eğitim kurumları için ders olmalı, tüm sektörün adı kötüye, fırsatçıya, kazıkçıya çıkmamalı diye düşünüyorum. Çok alakalı değil ama bu gün istanbul'da laleli piyasası dendiğinde nasıl ki herkesin aklına namı kötü, kazıkçı, fırsatçı firmalar topluluğu fikri geliyorsa korkarım bilişim sektöründe de laleliler oluşmaya başlıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 13:03
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Bence en önemli nedenlerden biri denetimsizlik. Teknolojik eğitim veren kurumu en az o konuda deneyimli ve bilgili denetim kurulları tarafından kontrol edilmesi ve uyarılması. Sadece soruları ezberleyip sertifika alan ve sonra bu tür yerlerde eğitmen olan kişiler daha çok zararlar açar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 13:06
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

Gerçekten üzücü bir durum. Ama defalarca da bahsedildiği gibi maddi kazanç peşinde koşup kalite düştükçe eğrilerin düşmesi normaldir. Ayrıca artık insanlar birkaç yıl öncesine göre daha bilinçli. Eğitmeni araştırıyor ve kaliteli eğitmen olan kuruma yöneliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 13:19
Ufuk Karabulut
(@UfukKarabulut)
Üye

Hakan bey haber için teşekkürler ama benim için biraz kara bir haber oldu...

Benim bu eğitim kurumunda ödemesini yaptıgım bir egitimim vardı ve sürekli sınıf erteleniyordu bunun parasını onlardan nasıl temin edebilirim bu konu ile ilgili bir bilgi sahibi yada yol gösterecek birileri varsa ve yardımcı olursanız teşekkür ederim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 13:37
abdullahtopuz
(@abdullahtopuz)
Üye

yazık olmuş eski iş arkadaşlarımın çalıştığı bir kurumdu

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 13:40
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Ufuk bey, üzüldüm adınıza, sözleşme vardır mutlaka elinizde, isterseniz bir inceleyin, veya en kısa zamanda merkezlerine gidin, merkezleri sanırım Çağlayan civarın da idi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 13:55
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Yazık olmuş. O kadar çalışan kişiler işsiz kaldı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 14:17
Ersin YILDIRIM
(@ErsinYILDIRIM)
Üye

Piyasanın tekelleştiği fikrine bende katılıyorum NETRON un iflas etmesi gerçekten üzücü bir durum, ancak piyasada tekelleşen kurum olarak bahsedilen yer de de pek kaliteli eğitimlerin verilmediğini üzülerek bildiriyorum.. çözümpark ın webcastleri, makaleleri gerçekten çok iyi tüm çözümpark ekibine ve ailesine teşekkürlerimi sunarım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/07/2010 15:03
Sayfa 1 / 2
Paylaş: