DDR4 için geri...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

DDR4 için geri sayım başladı  

  RSS
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Tüm bilgisayar bileşenlerinin çalışmasını etkileyen RAM teknolojisinde gelişimin hızına yetişmek çok zor. DDR3 belleklere yeni alışmışken, şimdi sırada DDR4 bellekler var. DDR4 ve DDR hakkında her şey bu yazıda.
Yeni bir bilgisayar alırken belki de en az üzerinde durduğumuz bileşenlerden biri RAM'dir. Birçoğumuz sadece kapasitesinin ne kadar olacağına bakar ve geçer. Ancak RAM'ler sadece kapasiteleri ile değerlendirilmemeli. Kapasite tek başına daha yüksek performans anlamına gelmiyor.


Aslına bakılacak olursa, bir bilgisayarın sorunsuz ve hızlı şekilde çalışabilmesinde RAM'lerin çok önemli bir rolü var. Bunun için de kullanılan RAM'lerin hangi standartlara sahip olduğu önem taşır.RAM'ler tarih içinde büyük değişim gösterdi


Günümüzde piyasada satılan RAM'lerin çok büyük çoğunluğunu DDR2 ve DDR3 RAM'ler oluşturuyor. DDR3'ler daha yeni yaygın hale gelmişken, yakın bir gelecekte yeni bir standart ile karşılaşacağız. DDR4 için geri sayım artık başladı.


Kaynak : www.shiftdelete.net

Alıntı
Gönderildi : 10/06/2010 02:14
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Edolar ah edolar 🙂

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/06/2010 02:34
Gökçe KURT
(@GokceKURT)
Üye

DDR4 demek, 16n Prefetch bufferlı ramler demek, (Gerçekte 200MHz çalışan 5ns lik standard bir chipte 3.2GHz hız) tabi daha çok iğne sayısı, daha çok yorulan kuzey köprüleri ve bol miktarda hız demek olur. Ah bie de ucuz olsalar 🙂

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/06/2010 20:03
Paylaş: