Google Açıklam...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Google Açıklama Yaptı  

  RSS
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ve Google da açıklama yaptı...

Google, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından bazı IP'lerinin engellenmesiyle ilgili yaptığı açıklamada olayın tamamen YouTube yasağıyla ilgili olduğunu ve servislerini tekrar işler hale getirmek için çalışmalarını yoğunlaştırdığını belirtti.

Google'dan bu konuyla ilgili gelen ilk açıklama şöyle: "Google uygulamalarına Türkiye'den erişimin engellendiği yönünde haberler aldık. Google'ın servislerine Türkiye'den erişimde yaşanan sıkıntıların, sürmekte olan YouTube erişim yasağıyla bağlantılı olduğu belirlenmiştir. Hizmetlerimizi yeniden işler hale getirmek için çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz."


Bu açıklamadan ne anlamamız gerekiyor?

Yapılan açıklama, biraz dikkatli incelenirse şu anlama geliyor: Türkiye'deki internet kullanıcıları, YouTube ile aynı IP bloğunu kullanan diğer Google hizmetlerine (Google Translate gibi) en azından bir süre için elveda diyebilirler. Yani yasaklı olan sadece YouTube; ama diğer Google sitelerine de giremiyoruz. Ama onlar yasaklı değil, sadece kurunun yanında yananlar kategorisindeler.

Ama bu sitelere hala giremiyoruz, onlar yasaklı değil oysa ki... Öyleyse... Aman neyse, artık Türkiye'de internetle ilgili hiçbir uygulamaya şaşırmamaya söz veriyoruz...
kaynak: www.chip.com.tr

Alıntı
Gönderildi : 05/06/2010 02:44
vmcode
(@vmcode)
Üye

Aslında o kadar sıkıldım ki şu Telekomun yaptığı yasaklardan Sınıra yakın bir şehre taşınıp acaba 3G teknolojisi ile farklı bir ülke aracılığı ile mi internete çıksam diye düşünüyorum.

Sonuç olarak neden sadece google'a karşı duruyor bunlar merak ediyorum. Onca PornoGrafi içeren web sitesi ve sahtekarlar ile dolup taşan internet üzerinde sadece insanların işine yarayacak ve kensinlikle faydalanması gereken kaynaklara bloke getiriyor olmalarına çok kızıyorum.

 Sonuç olarak evet yasakladılar diye düşünebilirler ama bunuda beceremedikleri bir kesin. Sadece 15 Dk. kadar bir süre sonra yasaklanmış görünen google uygulamalarına (youtube dahil) erişebilir hale geldim.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/06/2010 13:51
Paylaş: