Google ulaşımda / e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google ulaşımda / erişimde sorun. Bıktık Artık...!  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Ali Kemal TÜRKER
(@alikemalturker)
Üye

İşi bilmeyenler tarafından yönetilmekten bıktık. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) kararıyla Google'a ait bazı IP'lere (Internet Protocol Address), ''hukuksal nedenlerden dolayı'' erişimine engelleme getiriyor.

Bu sabah eposta kutularımıza düşen ve servis sağlayıcılarımız tarafından gönderilen epostaları açtığımızda benim gibi pekçok bişilim çalışanı herhalde gözlerine inanamamıştır.

Gelen eposta da TİB tarafından alınan karar uyarınca bazı Google sitelerine ulaşımın engelleneceği bu nedenle Google' ın Analytics, Google Maps gibi yazılımlarından yararlanan birçok kurumsal şirket ve web sitesi dahil olamak üzere sorun yaşanabileceğini belirtilmiş. Bunun yanında sitelerine entegre olarak çalıştırdıkları Google Search yada arama fonksiyonu devre dışı bırakılacakmış.

Tabiki bu kararı alkışlamak lazım ve sormak lazım. Yasakladığın hizmetlerin yerine ne öneriyorsun!!!!.

Bugün birçok internet tabanlı firma analizlerini Google Analytics üzerinde yapmakta ve müşterilerine bu yolla ulaşmaktadır. Bu yasaklama ile zarar edecek olan firmalara ne gibi alternatifler önermektesiniz?

Türkiye'ye sansür değil özgürlük lazım....

Alıntı
Gönderildi : 04/06/2010 12:53
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Engelleye engelleye site bırakmayacaklar böyle giderse 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 12:59
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Pek çok google servisini kullanan biri olarak ben çok kötü etkilendim bu işten. Tamam bir yandan ATA mıza bir hakaret var ve bunun karşılığında hükümet muhattap bulamıyor, ama bunun için bu kadar katı bir çözüm bulmak yerine uzlaşmak çok daha mantıklı olacaktır. Google dada suç bulmuyor değilim . Dünyada lider arama motoru olması bir devleti karşısına almasını gerektirmez.

İşin özü bir dünya devi şirket ile bir devlet kapışıyor olan yine çimenlere oluyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 13:04
Recep YÜKSEL
(@recepyuksel)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Devlet niye böyle işlerle uğraşırki anlamam. Daha başka işlere yoğunlaşması gerekmezmi. Mesela işsizlik sorunu çözmek veya en basitinden PKK olayına çözüm aramak gibi. Internetin'de polisimi olurmuş. Onlarda olmayacağını bir gün anlayacaklar işallah.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 16:08
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)

Belki de biraz kendimize bakmamız lazım, bir pakistan kadar olamadık!

Geçtiğimiz haftalarda Facebook üzerinde bir grup açıldı ve 60.000 üye topladı bir anda.. Grubun adı "Hz. Muhammed'in resmini herkes çizebilir"

Ben bu olayı pakistanlı bir arkadaşımın facedeki hesabını dondurduğunu görünce sordum ve öğrendim, meğer gruğ kurulduktan sonra tüm pakistanlılar facebook u protesto ederek hesaplarını dondurmuşlar, sonuçta facebook açılan bu grubu kaldırmak durumunda kaldı, ve şimdi pakistanlılar yeniden facebook kullanıyorlar, bir pakistan gibi kitlesey eylem yapamadığımız için belki de bunu hak ediyoruz..

Youtube neden yasaklanmıştı;

YouTube'a erişim yasaklandı

Güçlü Aydoğan

Atatürk'le ilgili uygunsuz videoların yer aldığı ünlü video sitesine Türkiye'den erişim engellendi.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaretlerin yer aldığı video görüntülerinin bulunduğu siteye erişim yasağı koydu.

Atatürk'e ağır hakaretler içeren video görüntüleri yle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat vererek, konuyla ilgili görüntüleri istedi.

Görüntüleri inceleyen Savcı Altınok, nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkemenin kararında, "Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı , Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği" belirtildi.

TTNet DNS'lerini kullanarak siteye ulaşmak siteyenler şöyle bir yazıyla karşılaşıyor.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir !...

"www.youtube.com" sitesine erişim İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tarihli kararı gereği engellenmiştir.

Access to www.youtube.com site has been suspended in accordance with decision no: 2007/384 dated 06.03.2007 of Istanbul First Criminal Peace Court.

Devamı için: http://www.chip.com.tr/konu/YouTube-a-erisim-yasaklandi_3363.html#ixzz0psYRw000

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 16:29
Gurcan Boduroglu
(@GurcanBoduroglu)
Üye

Ben bu yasağın kimi koruduğunu yada neye karşı alındığını anlamış değilim. Pek çok yerde de şunu okumuşumdur. Bir LAN' da %80 atak içeriden gelir.

Saygılarımla,

Gürcan 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 17:03
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Evet herkese inat. Ben bir bilişimciyim.

Google'ı her zaman kullanıyorum. Bir kaç karakter girdiğimde benim için yazacağım kelimeyi otomatik tanımasını isteyen ve de seven biriyim. Canım istediğinde Youtube'da istediğim klibi izleyebilmeliyim ya da tam olarak anlamadığım ingilizce bir dökümanın çevirisinde Google Translate'den yardım alabilmeliyim. Bunların hepsini yapabilmeliyim. Bu benim hakkımdır...

Ben Atatürk'ü de seviyorum. Hem de gerçekten bağlıyım. Ama tepkiyi Youtube'u, Google'ı engelleyerek değil de. Onlara bu videoyu kaldırmasının talebini yaparak önlem alınmalı. Ne oldu şimdi ben kendi ülkemden giremiyorum. Ama elin İngiliz'i benim Atam'a yapılan saygısızılığı görebiliyor. Bu çocuk kandırmaktan başka bir şey değil.

Arkadaşlar belki biraz sert bir mesaj yazdım lütfen kusuruma bakmayın.Biraz büyük bir resim ama kusura kalmayın. Saygılarımla...

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 20:00
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Giderek "İranlaştırılıyoruz".

Lütfen söz hakkı bize geldiğinde yapılanları unutmayalım!!!!!!

Geleceğimizi kendi ellerimizle söndürmeyelim!!!

Demokrasi, Cumhuriyet, Hürriyet ve Laikliğe uzanan tüm ellere karşı cephe alalım!!!

Bu değerler bizim

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/06/2010 21:55
Emre BAŞTUĞ
(@EmreBASTUG)
Üye

Giderek İranlaşıyoruz Laikliğe sahip çıkalım söyleminize katılmıyorum. Mesele bu değil. Google Çin ile de sorun yaşıyor. Şimdi buna ne diyeceksiniz? Ancak bu karar gerçekten çok saçma. Ben Atatürk' e hakaret videolarını Youtube a upload eden o holigan beyinlinin yerinde olsaydım, bu videodan sonra youtube a erişimin engellendiğini gördüğümde Metacafe' ye de benzer bi video upload ederdim. Sonra facebook' a ve diğer bütün dev video paylaşım sitelerine... Böylelikle bi video ile koca bi ülkenin eğlenme/öğrenme gibi haklarını kısıtlardım.

Atatürk' ü ya da Fatih Sultan Mehmet' i bi Yunanlı hiç birzaman sevmeyecek. Saygı da duymayacak. Çünkü tarihten kalan acı anıları var. Bu zikredilen isimlerde böyle yasakla korunmaz. Adam hakaret eden bi video upload ettiyse sende devlet olarak karıstır arşivlerini tarihte sıkışan, esir alınan ve bizden yardım istediğinde yardım elini uzatan, dünyaya insanlık dersi veren devlet büyüklerimizin hayatlarını belgelerle video yap. Onları upload et...İnsan kendi değerlerine böyle sahip çıkabilir ancak. "Ey Yunanlı mademki sen benim geçmişime hakaret ettin, al sana ozaman tüm ülkemi cezalandırıyorum bende işte" yle olmaz bu iş...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/06/2010 16:01
Emre BAŞTUĞ
(@EmreBASTUG)
Üye

[quote user="MERT DOĞAN"]

Demokrasi, Cumhuriyet, Hürriyet ve Laikliğe uzanan tüm ellere karşı cephe alalım!!!

Bu değerler bizim

[/quote]

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaretlerin yer aldığı
video görüntülerinin bulunduğu siteye erişim
yasağı koydu.

Atatürk'e ağır hakaretler içeren video görüntüleri yle ilgili
haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı
Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube
Müdürlüğüne talimat vererek, konuyla ilgili görüntüleri istedi.

Görüntüleri
inceleyen Savcı Altınok,
nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkemenin
kararında, "Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı
, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak
aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği" belirtildi.

Yukarıda da belirtildiği üzere mesele LAİK karşıtlığı noktasında özgürlük kısıtlamak değil. Konu neden dönüp dolaşıp hemen buna gelir bilmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/06/2010 16:16
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

[quote user="MERT DOĞAN"]

Bu değerler bizim

[/quote]
Youtube yasağını koyan kararı alan savcı ve hakimlere baktığınızda Atatürke en bağlı, laik, demokrat kimlikli insanlar olduğunu göreceksiniz. Bu yasaklamaları yaparak bizleri iranlaştırmaya çalıştıklarını düşünüyorsunuz galiba.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/06/2010 17:14
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Bunların hepsi kamuflajdır; lütfen bu tipte oyunlara göz yummayalım.

Zamanında DİN DİN diye insanların güzel duyguları üzerinden oyunlar oynayanlar şimdi Büyük Atamıza olan bağlılığımızı fırsat bilip her yakaladıkları anda bunun üzerinden hamlelerini yapıyor.

Biraz gözümüzü açalım; yoksa çok geç olacak

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/06/2010 17:44
Emre BAŞTUĞ
(@EmreBASTUG)
Üye

Hay ağızınıza sağlık Hüseyin BEY. Söylemeye çalıştığım şeyi söylemişsiniz.

Yukarıda bi arkadaşımız Pakistan örneği vermiş. Nekadar güzel, ben taktir ettim onları. Bizde nedense hiç böyle bi bütünleşme yok. Konu hemen ideolojik boyuta taşınıyor. Mert Doğan arkadaşımız neredeyse bir sonraki seçimlerde kime oy vermemiz gerektiğini söylecek...

O savcı ve hakimler yasağı kaldırsa ve youtube da Atatürk' ün şahsında tüm Türk Milletine saygısızlık içeren o videoyu milyonlarca Türk şikayet etsek hatta bu konuda Azeri - Kazak kardeşlerimizden de yardım istesek, onlarda sürekli o videoyu şikayet etseler böylece eminim o video oradan kaldırılır. Bu vesile ile hem birlik beraberlik mesajı verebilmiş oluruz, hem de kendi değerlerimizi yasaklarla değil yürekten sevip bağlı olduğumuzu kanıtlarız uluslararası platformda...

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/06/2010 17:56
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

[quote user="Emre BAŞTUĞ"]

Hay ağızınıza sağlık Hüseyin BEY. Söylemeye çalıştığım şeyi söylemişsiniz.

Yukarıda bi arkadaşımız Pakistan örneği vermiş. Nekadar güzel, ben taktir ettim onları. Bizde nedense hiç böyle bi bütünleşme yok. Konu hemen ideolojik boyuta taşınıyor. Mert Doğan arkadaşımız neredeyse bir sonraki seçimlerde kime oy vermemiz gerektiğini söylecek...

O savcı ve hakimler yasağı kaldırsa ve youtube da Atatürk' ün şahsında tüm Türk Milletine saygısızlık içeren o videoyu milyonlarca Türk şikayet etsek hatta bu konuda Azeri - Kazak kardeşlerimizden de yardım istesek, onlarda sürekli o videoyu şikayet etseler böylece eminim o video oradan kaldırılır. Bu vesile ile hem birlik beraberlik mesajı verebilmiş oluruz, hem de kendi değerlerimizi yasaklarla değil yürekten sevip bağlı olduğumuzu kanıtlarız uluslararası platformda...

[/quote]

Arkadaşım ben ulusal bir konuya karşı olan genel fikrimi yazdım. Sen de eğer genel bir fikrin varsa paylaşırsın; bu görüş karşı da olabilir aynı da olabilir.

Ama ne yazık ki; şu anda bizim öz değerlerimizi kaybetmemizi sağlamaya çalışan insanların yaptığı gibi sen de şahsi görüşlere yükleniyorsun. "Ali Veli bak ne dedi!!!" "Hasan Hüseyin çok yanlış düşünüyorsun"

Ne yazık ki fikirlere olan saygısızlığımız her platformda olduğu gibi bu platformda da devam ediyor. Eğer yanlış olduğunu düşündüğümüz birşey varsa ve daha doğrusuna inandığımız bir yargı varsa bunun doğrusunu elit cümlelerle paylaşırız; "Mert Doğan arkadaşımız neredeyse bir sonraki seçimlerde kime oy vermemiz gerektiğini söylecek" şeklindeki kalp kırıcı cümleler yerine "Ben başımızdaki yöneticilerin bu kararını şundan şundan dolayı taktir ediyorum" deriz; ne karşımızdakini kırarız ve ne de belki doğru olan düşüncemizden uzaklaşmasını önleriz.

Portal Yöneticilerinden birisinin (kusura bakmasın şimdi adı aklıma gelmedi) imzasında çok güzel bir Barış Manço sözü var: Herkesin öğrenmesi gereken dil tatlı dildir. Keşke bunu benimseyebilsek; keşke kişilerin şahsına saldırmak yerine kendi daha doğrusuna inandığımız düşünceleri isim kullanmadan verebilsek.

Daha insancıl değil mi?

Büyük insanlar fikirleri konuşur. Orta insanlar olayları, küçük insanlarda kişileri konuşur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/06/2010 00:22
Uğur BURMA
(@ugurburma)

"Ne yazık ki fikirlere olan saygısızlığımız her platformda olduğu gibi bu platformda da devam ediyor" bence konuyu platforma mal etmeyin. Çözümparkın kuruluş amacı belli: "Türkiye de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir" .

12. Forum içerisinde Siyasi, Dini, Takım vb. gruplaşmaya yol açacak her türlü içeriğe sahip iletiler haber vermeksizin silinecektir. Eğer devamı sürerse ve açılan konuya cevap verenlerin hesapları tarafımızdan silinebilinir.

Google da yaşanan sıkıntıyı siyasete taşımakta yanlış. Buradaki pekçok sistemci firmalarında internet kısıtlaması yapan kişiler. Pekçok firmada video siteleri, mail siteleri, facebook vs. yasaklanmış durumda. Bunun değişik sebepleri olabilmektedir. Herşeye özgürlük diye bir konu maalesef yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/06/2010 01:15
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

[quote user="Ugur BURMA"]"

Çözümparkın kuruluş amacı belli: "Türkiye de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir" .

12. Forum içerisinde Siyasi, Dini, Takım vb. gruplaşmaya yol açacak her türlü içeriğe sahip iletiler haber vermeksizin silinecektir. Eğer devamı sürerse ve açılan konuya cevap verenlerin hesapları tarafımızdan silinebilinir.

[/quote]

Sn. Uğur Burma'ya konuyu hatırlattığı için teşekkür ederiz.

Yukarıdaki alıntıdaki konuları tekrar hatırlatır, siyaset konuşmak isteyenleri siyaset sitelerinde konuşma özgürlüklerini kullanmalarını temenni ederiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/06/2010 02:23
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba, Konular burada baya hararetli olmuş.Siyasi gündem olarak ülkemiz gergin,en ufak bir siyasş tartışma çok ummadık sonuçlara yol açabiliyor, bunu burada tartışmak yanlış anlaşılmalara sebep verebilir.Arkadaşlar arası kalp kırılması olabilir.

Mahkemeye bir dava açılır oradaki hakim kararını bunu şahsi kanaatiyle değil kanunlara dayandırarak verir.Hukuk verdiği kararda bunun sonucunda ortaya çıkacak durumlara bakmaz.Zaten kanunda kanunsuz suç ve ceza olmaz ilkesi geçerlidir.

Bu nedenle saygın kişilere,devlet adamlarına hakaret içeren videolar denetlenmeli bir an önce yayımdan kaldırılmalıdır.Bu kadar insanın yararlandığı hizmetler zarar görmemelidir. Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/06/2010 02:28
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

[quote user="Ugur BURMA"]"Ne yazık ki fikirlere olan saygısızlığımız her platformda olduğu gibi bu platformda da devam ediyor" bence konuyu platforma mal etmeyin. Çözümparkın kuruluş amacı belli: "Türkiye de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir" . 12. Forum içerisinde Siyasi, Dini, Takım vb. gruplaşmaya yol açacak her türlü içeriğe sahip iletiler haber vermeksizin silinecektir. Eğer devamı sürerse ve açılan konuya cevap verenlerin hesapları tarafımızdan silinebilinir. Google da yaşanan sıkıntıyı siyasete taşımakta yanlış. Buradaki pekçok sistemci firmalarında internet kısıtlaması yapan kişiler. Pekçok firmada video siteleri, mail siteleri, facebook vs. yasaklanmış durumda. Bunun değişik sebepleri olabilmektedir. Herşeye özgürlük diye bir konu maalesef yok.[/quote]

Herhangi bir mal etme durumum yok. Buranın nezihliğiyle ilgili en ufak bir şüphem olsa zaten burada yer almam. Portalın misyonuyla ilgili bilgi vermenize de gerek yok; eğer portalı ve paylaşımları takibediyorsanız beni ve çabamı da görebiliyor olmanız gerekir ama sanırım bu konuda eksikliğimiz söz konusu.

12. kuralınız eğer bu şekilde ise o zaman sanırım burada oynama gerekli çünkü eğer bir görüşe sahipseniz o zaman mutlaka bunu savunacak ve karşı çıkacak bir "gruplaşma" mutlaka olacaktır ki zaten olmaktadır. Hakaret içermediği müddetçe her zaman her türlü gruplaşmaya varım.

Kimisi Hakan Uzuner'in makalelerini sever kimisi sevmez. Ama şahsına hakaret içermediği müddetçe bu gruplaşma her zaman yapıcı bir eleştiri halini alır ve kişinin kendisini hep daha iyiye götürmesini sağlar. Kimisi "Uğur Burma aaa sitesinden haberleri kopyalayıp kopyalayıp buraya yapıştırıyo; sitenin pagerank'îni düşürecek" şeklinde çapsız çapsız cümle kurar; kimisi de der ki "Yazılan haberleri alıntı şeklinde değil de kendi cümlelerimizle kursak çok iyi olacağını düşünüyorum". Ben böyle bir yapıcılığın taraftarıyım.

Aynı şekilde benim de çabam iyi olması yönünde; bu tipte engellemelere karşı cephe alırsak önü kesilir ve olması gerektiği gibi yıkıcı değil yapıcı çözümlere yönelinir. Hiçbir demokratik rejimde hatalı bulunan davranışlar bu şekilde engelleme ile çözümlenmez; bilakis hukuk konuşur. Eğer Google'ın sitelerinde bu şekilde hakaret vartsa verilir uluslararası mahkemelere; suçlular cezalandırılır, yanlış bulunan içerik kaldırılır. Ben bunu savunuyorum ve bunu yanlış bulan ve hatalara sansürle cevap verilmesine inanan kişilerin karşısındaki GRUPTAYIM.

Bir örnek verelim: Mevcut hükümetten bir devlet adamı son yaşanan talihsiz durumda aynen şunu söylemiştir: "Yaşanan olaylara devletimiz kesinlikle sessiz kalmayacaktır; HUKUK yoluyla her türlü şekilde karşılarında olacağız". Ben bu devlet adamımızla da aynı GRUPTAYIM.

Bu bir siyaset değildir; bu değerlerimizi savunma politikasıdır. Ben değerlerimizin sansürlenmesi taraftarı olanların yine karşısındaki GRUPTAYIM.

Ben şirketlerinde iş süreçlerini yavaşlatması haricinde amaçlarla engelleme yapan kişilerin de karşısındaki GRUPTAYIM.

Ha siz benim gibi düşünenleri eğer ki bu gruplaşmamdan dolayı engelleyecekseniz o zaman ben sizin de karşınızdaki GRUPTAYIM.

Eğer ki siz beğenmediğiniz iletileri siliyorsanız o zaman çoktandır karşınızdaki GRUPTAYIM.

Ben yazdığım yazıya verilecek cevabı ilk defa bu kadar merakla bekliyorum; ilk defa buranın elitliği konusundaki düşüncem bu kadar zedelendi; hem de buradaki bir "Ekip Üyesi" tarafından. Teşekkürler Uğur Burma.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/06/2010 02:30
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Siyasi, Dini, Takım vb. gruplaşmaya yol açacak her türlü içeriğe sahip
iletiler haber vermeksizin silinecektir. Eğer devamı sürerse ve açılan
konuya cevap verenlerin hesapları tarafımızdan silinebilinir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/06/2010 02:31
Sayfa 1 / 2
Paylaş: