BTK, Türk Tele...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

BTK, Türk Telekom'un Her Eve İnternet Tarifesini Kabul Etti  

Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

 Türk Telekom'un, internet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla başlatacağı "her eve internet" kampanyası BTK tarafından kabul edildi. Abonelerin, aylık 3 TL sabit ücret ödeyecekleri pakette günlük 500 mb kullanım sınırı olacak.
Bilgi Teknolojileri ve iletşim Kurulu(BTK), Türk Telekom'un, 20 Mayıs tarihinde kendisine yapmış olduğu, ‘Her Eve İnternet’ tarife teklifini kabul ettiğini duyurdu.

BTK'nın, resmi portalı üzerinden yayımlanan bildiride, söz konusu tarife teklifinin ve uygulama esaslarının mevcut Türk 'Telekom Referans Al-Sat Yöntemi'yle xDSL Toptan Satış Teklifi’ne eklenmek ve 15 Haziran 2010 tarihinden itibaren yürürlüğe girmek üzere onaylandığı açıklandı.

Söz konusu tarife paketinin, Veri Akış Erişimi yöntemiyle sunulabilirliğinin değerlendirilmesine yönelik bir çalışma yapılmasına karar veren BTK, onaylanan yeni tarife paketinden yararlanan abone sayılarının aylık olarak kuruma sunulmasını istedi.

Türk Telekom'un, toplumun düşük gelir seviyesindeki kullanıcılarını hedeflediği erişim hizmeti için aylık 3 TL sabit ücret ödenecek. İnternete erişilen her gün için 500 MB'a kadar olan kullanım bedeli olarakk da 3 TL ödenecek. 1 ay içinde yalnızca 5 gün internete giren bir abone, 15 TL kullanım, 3 TL’de sabit ücret olmak üzere 18 TL ödemede bulunacak.

http://turk.internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=27912

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 31/05/2010 11:11
Paylaş: