Windows sür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows sürümümün artık desteklenmemesi ne anlama gelir?  

RSS
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Desteklenmeyen bir Windows sürümü artık Windows Update'den yazılım güncelleştirmeleri almaz. Bunların arasında kişisel bilgisayarınızı kişisel bilgilerinizi çalabilecek virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleri bulunmaktadır. Windows Update ayrıca Windows'un güvenilirliğini geliştirmek için en yeni yazılım güncelleştirmelerini, donanımınız için yeni sürücüler ve daha fazlasını yükler.

Microsoft'tan her zaman Windows.sürümünüz için en yeni hizmet paketlerini yüklemelisiniz. Bunları Windows Update üzerinden karşıdan yükleyebilir ve kurabilirsiniz.

Destek sonu tarihleri

Windows XP ve Windows Vista çalıştıran ve en yeni hizmet paketlerini içermeyen kişisel bilgisayarlar için desteğin sona ereceği tarihler:

• Herhangi bir hizmet paketi içermeyen Windows Vista sürümleri için destek 13 Nisan 2010 tarihinde sona erecektir. Desteğin devam etmesi için Windows Vista SP2'yi yüklediğinizden emin olun.

• Windows XP Service Pack 2 (SP2) sürümleri için destek 13 Temmuz 2010 tarihinde sona erecektir. Desteğin devam etmesi için Windows XP Service Pack 3'ü (SP3) yüklediğinizden emin olun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Alıntı
Gönderildi : 17/04/2010 15:00
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Artık bu sürümlerin cenaze töreni yapılmalı:)Teşekkürler hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2010 21:06
Yalçin KARACA
(@yalcinkaraca)
Üye

Hocam Bilgilendirme için Teşekkurler

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2010 23:24
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Artık Windows 7, server 2008 gibi yenilikleri kullanma devri.

Teşekkürler hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2010 23:30
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Artık törenlerini yapalım. Eğer Windows 7 gelmeseydi ben XP kullanmaya devam ederdim ama. Şükür ki 7 geldi. Hoş geldi. =) (=

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2010 01:14
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Durun bakalım öle acele etmeyin hemen tören yapmaya. 2003 server ve Xp daha uzun yıllar kullanılır. Kolaymı öyle hemen 2008 server ve Win 7 ye geçmek. Ülkemizde halen P3 256 Ram kapasiteli PC ler varken 100 kullanıcılı bir yerde ufaktan bir maliyet hesabı yapsanıza.  Hesap yaparken değişecek PC leride hesaba katın. Öyle buyrun cenaze namazına demekle olmuyor malesef.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2010 11:49
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

[quote user="Ugur DEMIR"]

Artık Windows 7, server 2008 gibi yenilikleri kullanma devri.

Teşekkürler hocam.

[/quote]

Uğur Hocam kesinlikle doğrusu , en güzeli geçmek de! Ah bir de işin maddi boyutu olmasa [8-|]

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2010 11:57
Uğur Ali GÜNGÖR
(@UgurAliGUNGOR)
Üye

Bilgi için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2010 13:47
hasanelisert
(@hasanelisert)
Üye

Sinan bey'in fikrine kesinlikle katılıyorum , çok düzgün oturmuş şekilde çalışan bir sistemi kalkıp ta Win 7 var Server 2008 var diye değiştirme teklifi ile yöneticilerin karşısına geçtiğinizde bir anda kendinizi maliyet hesaplamaları içinde bulabiliyorsunuz.Zaman içinde tabi ki yükseltmeye gitmek gerekiyor ama 2003 ve Xp ile önümüzdeki 3 yıl daha işlerini devam ettirebilecek kurumlarda var.Vista desteği bence çok önemli değil ama piyasada potansiyel anlamda hala XP çok aktif rol oynuyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2010 14:21
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

xp ve 2003 bir sure daha gider. biz öğrendiklerimizide o surede çöpe atarız. firmalarda 1000 tl ye 2008 admin arar onu öğreniriz oyle gider yani patorn ve microsoft kazanıcak biz avcumuzu yalayıp kitap yalamaya devam

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2010 20:47
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Mesajımdan anlaşılacağı üzere ben şahsen biraz bencil davranarak o mesajı yazdım. =) XP'yi evdeki sanal ortamlarımda hala kullanıyorum. Fakat Windows 7'ye ihtiyacım vardı. Yoksa kurumsal olarak bakıldığında bende şuan çalışan mevcut yapının (2003 + XP) bozulması taraftarı değilim. Saygılar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/04/2010 01:12
Paylaş: