Hp 3Com firmasını s...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp 3Com firmasını satın aldı  

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Teknoloji firması
HP uzun süredir peşinde koştuğu 3Com'y nihayet satın aldı. Peki, bu
satın alma işlemi teknoloji dünyasına ve HP'ye ne gibi özellikler
katacak?

HP, bir süreden beri network sistemlerini basitleştirmek ve daha iyi sonuçlar almak için bu konuda çalışmalar yapan 3Com firmasıyla anlaşmaya çalışıyordu. Şirket en sonunda dün 3Com ile oturduğu anlaşma mezasından bu firmanın yeni sahibi olarak kalktı.

HP artık Çin'de daha söz sahibi

HP, 3Com hisse başına 7,90 dolar fiyat ve yaklaşık 2,7 milyar dolar kurumsal değer  karşılığında satın alduı. Artık 3Com'a ait çözümler, HP ProCurve çözümlerine ait olacak.

HP Bu sayede,  network sistemlerini
basitleştirebilecek, çevre birimleri ve ana birimlerden oluşan tam
kapsamlı bir network sistemine sahip olabilecek ve BT sistemlerini optimize edebilecekler.

3Com'un satın alınmasıyla birlikte HP'nin ethernet anahtarları ile router donanımlarında yeni ürünler sunulacak ve şirketin Çin'deki konumu büyük ölçüde güçlenecek. 3Com, aynı zamanda, Tipping Point ürün grubu ile HP'ye ağ güvenliği konusunda destek de olacak.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14/04/2010 00:34
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

HP'nin bu satın almaya neden gittiği belli. Daha öncede bilişim dünyasına bomba gibi düşen Cisco'nun HP ile yol ayrımına gitmesi. Cisco'nun Server pazarına girecek olması haberlerine karşılık. HP'den de böyle bir karşı atak gelmesine neden oldu.


Böylelikle HP artık Network sistemlerinde daha da söz sahibi olmaya çalışacak ve sanırım Cisco'yu biraz terletecek. Zaman gösterecek. Bakalım...

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2010 00:46
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

3com network tarafında sorun çıkarmayan bir ürün.Hp ise sunucu tarafında kendini kanıtlamış, müşteri ilişkilerine son derece önem veren hızlı servis ağı ile sorunları tez elden gideren bir firma. Gelecek günleri izlemeye devam etmeye devam ediyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2010 02:38
Paylaş: