Webcast: TMG Egitim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Webcast: TMG Egitim Bölüm 3 - Hakan UZUNER  

Sayfa 2 / 2
Teoman Efendi
(@TeomanEfendi)
Üye

Hocam iklinci soruyu sormaya fırsat kalmadan gittiniz:))) Allah'tan ilk soruyu önceden yazıp yapıştırdım yoksa o da yetişmeyecekti:))) Çok faydalı ama çok kısa bir webcastti. Galiba gün sonu çok yorgundunuz.

İkinci sorum content tabanlı filtrelemeye takılan bir web sitesine nasıl tam erişim verirdik şeklinde olacaktı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2010 00:40
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Teoman Efendi"]

Hocam iklinci soruyu sormaya fırsat kalmadan gittiniz:))) Allah'tan ilk soruyu önceden yazıp yapıştırdım yoksa o da yetişmeyecekti:))) Çok faydalı ama çok kısa bir webcastti. Galiba gün sonu çok yorgundunuz.

İkinci sorum content tabanlı filtrelemeye takılan bir web sitesine nasıl tam erişim verirdik şeklinde olacaktı.

[/quote]

Hakan abinin yaptığı gibi kategoriyi değiştirerek. 😉

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2010 00:45
Teoman Efendi
(@TeomanEfendi)
Üye

O işe yaramıyor çünkü content tabanlı filtrelemeye takılıyor URL kategorilerine değil. Öğrenciler Application, video, audio gibi contentlere erişmemeli ve eğitim için kullandığımız bir web sitesinin bazı içerikleri buna takılıyor ve açılmıyor. Bu web sitesine tam erişim vermek istiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2010 01:00
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Peki o zaman şöyle yapabilirsiniz.

Bir tane rule belirlediniz ve dediniz ki şu content type'lara sahip siteleri Öğrenciler açamasın. OK bu yedi. Öğrenciler giremiyor. Sonra bunun üstüne sizin web sitesine erişim rule'u yazıp. Deny verdiğiniz kuralın üstüne yazın. Bu sefer ISA checking yaparken. İlk kuralda izin göreceğinden o siteye girecektir. Dolayısıyla alttaki kurala bakmayacak. Bu işinizi görür mü?

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2010 01:44
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Hocam ağzınıza sağlık iş arasında bile webcast veririm dercesine bir solukta hızlı akıcı güzel bir anlatım oldu.

Çok çok teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2010 02:19
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]

Hocam ağzınıza sağlık iş arasında bile webcast veririm dercesine bir solukta hızlı akıcı güzel bir anlatım oldu.

Çok çok teşekkürler.

[/quote]

Bu konuda ustalarımızın hakkı ödenmez. Hocalarımız değerli vakitlerini bizler için yararlı çalışmalar yaparak harcıyorlar. Bunu hep söyledim yine söylerim.

Hakan Hocamız da işi gücü arasında, mesaisinde bizlere hızlı ama güzel bir webcast sundu. Üstelik bu webcast'te canlı canlı görüntü de alabildik. =)

Tekrar teşekkürler...

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2010 02:51
Sayfa 2 / 2
Paylaş: