Windows'u Virü...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows'u Virüs Sandı  

  RSS
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

BitDefender, yapılan yeni güncellemeden sonra, 64-bit'lik Windows sürümlerinin önemli dosyalarını trojan sanıp silmeye başladı.64-bit'lik Windows sahibi olan BitDefender kullanıcılarının birçoğu, geçtiğimiz gün yayınlanan bir güncellemeden sonra büyük sıkıntı yaşadı.


Yayınlanan yeni güncelleme, sistemi dış tehditlerden korumak yerine, önemli Windows dosyalarını Trojan olarak algılayıp, silmeye başladı.


BitDefender, kullanıcılarından özür diledi


Silinen dosyalar içinde Windows'un işlemesi için önemli olan exe dosyaları da yer alınca, bazı şanssız kullanıcılar işletim sistemini yeniden kurmak zorunda kaldılar.


Olayın ortaya çıkıp şikayetlerin artması üzerine, BitDefender yetkilileri resmi sitede bir açıklama yaparak, durumdan etkilenen tüm kullanıcılarından özür dilediklerini ve sistemlerini kurtarmak için çalıştıklarını belirti.


Daha önce aldığı ödüllerle bilinen ve kullanıcıların güvenini kazanan BitDefender, bu olaydan sonra imajını nasıl düzeltecek zamanla göreceğiz.


Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.


 


http://teknoloji.milliyet.com.tr/windows-u-virus-sandi/teknoloji/haberdetay/24.03.2010/1215747/default.htm?ver=37

Alıntı
Gönderildi : 24/03/2010 15:53
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Bitdefender için puan kaybettirici bir olay. Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/03/2010 18:42
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye


BitDefender güncellemesinin yarattığı sorunun ülkemizde de bazıkullanıcıları etkilediğini belirten Kavi yetkilileri, yaşanan durumun yeni bir güncelleme ile düzeltildiğini açıkladı.


Bahsi geçen sorunu yaşayan kullanıcıları www.destekservisi.com adlı siteye yönlendiren Kavi International, buradan her türlü desteği vereceklerini belirtti.


Bunun dışında, bu sorunu yaşayan kullanıcıların BitDefender kullanım sürelerine ücretsiz bir yıl daha ekleneceği açıklandı.


BitDefender Türkiye tarafından yapılan açıklama:


 


 BitDefender Türkiye Dağıtıcısından Önemle Duyurulur!


 


    Kullanıcılarımıza üzülerek belirtmekteyiz ki; üretici firmanın 20 Mart Türkiye saatiyle saat 17:20 de yayınladığı  güncellemelerinde oluşan bir hatadan ötürü 64Bit Windows kullanıcılarında hata oluşturma olasılığı yarattı.


Değerli kullanıcımız BitDefender ürünü sisteminizdeki tüm ayrıntıya, harekete hâkim olmaya çalışan, takip eden bir yapıya sahiptir. 10 Yılı aşkın süredir bir çok başarılı çalışmaları ve bu özelliği sayesinde %100'e yakın güvenlik sağlayabilmektedir.


Ancak yayınlanan bu güncelleme ile 64 Bit Windows sistemlerinde çalışan bazı exe, dll gibi BitDefender ve Windows dosyaları (resim veya döküman değil) Trojan. Fake. Alert.5 olarak algılayarak dosyaları karantinaya taşıdı. Üretici firma hafta sonu olmasına rağmen 1,5 saat gibi kısa sürede konuyu çözümlemiş yeni güncellemeler yayınlayarak bu zamandan sonraki herhangi bir kullanıcının etkilenmesini önlemiştir.


Yaşanan sorun herhangi veri kaybına yol açmamasına karşılık sizlerin çalışmasını engelleyen bu hata bizleri çok üzmüştür.


Biz de ülkemizde sadece birkaç kişinin etkilenmesine rağmen bu sorun üzerine alarma geçerek gerekli yönergeleri www.destekservisi.com sitemizde yayınladık. Bizzat ben dahil tüm ekip gelebilecek çağrılara hızlıca cevap verebilecek şekilde teknik bilgilerle donatıldı.


Gelebilecek tüm talepleri detaylıca irdeleyerek çözümlerini sunacağız.


Yine etkilenen değerli müşterilerimizin kullanım sürelerine ek 1Yıl kullanım imkânı sağlayacağız.


Güvenli günler diliyoruz


Cüneyt Kavi


Kavi International


Genel Müdür


Kaynak:Shiftdelete.net,kavi.com.tr

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 11:48
Selçuk ÜNAL
(@SelcukUNAL)
Üye

Arkadaşlar ben 4 yıldır Avast Kullanıyorum. Çok memnunum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 13:24
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Virus programlarının pazarı iyi ama bu tarz hatalar puan kaybına yol açar sonra telafisi zor olan sonuçlar ortaya çıkar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 13:54
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Üreticiden gelen açıklama,


"BitDefender Türkiye Dağıtıcısından Önemle Duyurulur!

Değerli kullanıcılarımıza üzülerek belirtmekteyiz ki; üretici firmanın 20 Mart Türkiye saatiyle saat 17:20 de yayınladığı güncellemelerinde oluşan bir hatadan ötürü 64Bit Windows kullanıcılarında hata oluşturma olasılığı yarattı.

Değerli kullanıcımız BitDefender ürünü sisteminizdeki tüm ayrıntıya, harekete hâkim olmaya çalışan, takip eden bir yapıya sahiptir. 10 Yılı aşkın süredir bir çok başarılı çalışmaları ve bu özelliği sayesinde %100'e yakın güvenlik sağlayabilmektedir...."


Kaynak: www.chip.com.tr

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 15:04
Paylaş: