Antikor UGS Kampany...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antikor UGS Kampanyası Hakkında Bilgilendirme  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Erkan Demirkan
(@erkandemirkan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Mart ayı başında başlattığımız Antikor UGS Genel Sürümümüz ile ilgili kampanyamız devam etmektedir. Antikor UGS Genel Sürümü ile korunan programları virüler ile bozan arkadaşlarımıza 500 TL ödül vereğimizi açıklamıştık. Kampanyamız beklediğimiz ilgiyi gördü ve birçok firma ve kuruluş Antikor UGS Genel Sürüm ile programlarının korunmasını sağlamaktadır. 

Önce size eleştirilerden bahsetmek istiyorum, en popüler eleştiri verilen ödülün az olması yönündedir. Bu rakamın sembolik bir rakam olduğunu söylemiştik. Burda vermek istediğimiz mesaj; farklı teknikler ilede bilgisayarınızdaki uygulamaları daha iyi ve tam olarak korunabileceğini belirtmektir.

Kampanya Ne Durumda? 

Kampanya şu anda devam etmekte ve Genel Sürümümüzü kullanan kullanıcılarımızdan kampanya konusunda bir geri dönüş olmadı. Yani aradan 10 gün geçmesine rağmen Antikor UGS Genel Sürümümüz ile korunan herhangi bir programa virüs bulaştırılamadı. Bu bizim için çok büyük bir gelişme çünkü bu derece dirençli bir yazılım geliştirdiğimiz için seviniyoruz. Hepimizin bildiği gibi açık mutlaka bulunur ama önemli olan bunu zorlaştrmaktır. Dolayısı ile kampanyamızın amacına ulaştığını düşünüyoruz.

http://www.antikorugs.com/p/news.php?readmore=8

İnceleme Yapan Arkadaşlarımız; 

Ücretsiz olarak dağıttığımız ve kampanya dahilinde olmayan Temel Sürümümüzü Zemana firmasından Erkan Arnaudov arkadaşımız inceledi ve bu sonucu kendi blog sayfasında yayınladı. http://blog.zemana.com/2010/03/antikor-ugs-research-part1.html  Bu çalışma konusunda bizde kendi raporumuzu ve teşekkür bilgilendirmemizi kendilerine sunduk ve websitemizden paylaştık. http://www.antikorugs.com/p/forum/viewthread.php?thread_id=27&pid=44#post_44   

Ücretsiz olan Antikor UGS Temel Sürümümüz üzerinde çalışma yapan başka arkadaşlarımızda var ve onların izni alındıktan sonra yaptıkları çalışmaları buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İnceleme yapan ve fikirlerini paylaşan her arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Amacımız çok farklı teknikler ile güvenliğin üst seviyeye çıkarılmasına katkıda bulunmak ve bunu ispat etmek. Kampanyamız ay sonuna kadar devam etmektedir. Gelişmeleri sizlerle Çözüm Park Portalında paylaşmaya devam edeceğiz.

Arf Teknoloji

İskenderun/Hatay

Alıntı
Gönderildi : 10/03/2010 12:58
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Bakalım sonuç ne olacak ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2010 23:44
Erkan Demirkan
(@erkandemirkan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

İlk postumda da belirttiğim gibi Antikor UGS konusunda inceleme yapan ve bunu bizlerle paylaşan arkadaşlarımızdan müsade istedikten sonra yayınlayacağımı belirtmiştim. 

İlk olarak, iş tecrübesini ve bilgisini ayakta alkışladığımız değerli dostumuz Orkan beyin incelemesini paylaşmak istiyorum. Bize gönderdiği e-posta daki konu ile ilgili paragrafı ekliyorum. "

Tabiki çalışmamı istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. 
Amacım
giriş seviyesindeki kullanıcıları bilinçlendirmekti.
Şöyle
ki;
"
Antikor Temel 2009.7, bütün
zararlı yazılımlara çözüm getiren bir "anti-malware" yazılımı değildir
(henüz).
Orkan ARIKAN'da kendi blog sayfasında, giriş
seviyesindeki kullanıcıları bilinçlendirmek adına;
Bu
yazılımın uygun dosyaları bağışıkladığı takdirde, sisteminin sadece
virüslere karşı bir koruma aldığını anlatmaktadır.
"

Diğer Arkadaşımız ise Antikor UGS Temel Sürümümüzün bir açığını keşfeden e o açık üzerinden bir uygulama ile çalışma yapan ZY'dir. Öncelikle şunu belirtip konuya girmek istiyorum; bu arkadaşımızın keşfettiği açık kampanyası devam eden Antikor UGS Genel Sürümümüzde yoktur. Tecrübesine ve bilgisine hayran kaldığımız arkadaşımız bu açık ile ilgili yaptığı tüm çalışmaları bizlerle paylaşmış hatta yoğun iş temposunda sürekli bizi telefon ve e-posta ile bilgilendirerek samimiyetini göstermiştir. Blog sitesinde de yazdığı gibi geliştirdiği yazılımın açık kapatıldıktan sonra yayınlaycağınıda belirtmiştir.  http://zararliyazilim.wordpress.com/2010/03/08/w32-promil-antikor-test-virusu/  

Evet Arkadaşlar, gerek ücretsiz olarak dağıttığımız Antikor UGS Temel Sürüm gereksede kampanyası devam eden Antikor UGS Genel Sürüm konusundaki tüm gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Genel Sürümümüz konusunda şimdiye kadar bir açık ya da koruduğu uygulamaya virüs bulaştırabilen bir arkadaşımız çıkmamıştır ve kampanya devam etmektedir.

Yukarıdaki arkadaşlarımıza ve ücretsiz sürümümüzü inceleyen tüm arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Çünkü bu çalışmalar bizleri geliştirdiği kadar böyle güzide Bilişim Portalında tartışılarak katılım sağlayan her arkadaşımızıda geliştireceği inancındayız. Her arkadaşımızdan fikirlerini paylaşmasını rica ediyoruz.

Saygılarımızla.
CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2010 09:35
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Güvenlik alanında böyle uzman arkadaşların olması güzel.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2010 11:07
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Gelişme var mı [:D]

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2010 16:24
Erkan Demirkan
(@erkandemirkan)
Üye

Merhaba,

Kampanyamız devam etmekte ve Antikor UGS Genel Sürüm konusunda henüz kampanya dahilinde yani korunan programın virüsler ile bozulduğuna dair bir başvuru olmadı. 

Bugün 13. gün ve bir bakıma kampanya ile amacımıza ulaştığımızda söylenebilir.

Amacımıza gelince; biz herkese virüs veritabanı olmadan programların virüslerden %100 olarak korunabileceğini göstermiş olduk.

Türk yazılımcılarının istediklerinde en nitelikli yazılımları geliştirebileceklerini gösterdik.

Herhangi bir güvenlik programını bertaraf edebilmek için en geç 10 dakikada virüs yazılabilirken Antikor UGS ile korunan uygulamalara 13 gündür virüs bulaştırılamadığını gösterdik.

Kısacası amacımıza ulaştık.

Tüm bunların dışında gerek Antikor UGS Temel Sürüm gereksede Genel Sürüm konusunda çalışmalarını, fikirlerini bizlerle paylaşan değerli arkadaşlarımıza  programın geliştirilmesine katkıda bulundukları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Değerli arkadaşlar umuyoruz ki diğer güvenlik yazılımlarıda bizler gibi kampanyalar düzenlerler ve kullanıcılarına test etme imkanları tanırlar. Bu sayede kimin "daha birinci" olduğuda ortaya çıkacaktır.

Bizim alanımız şu an için virüslerdir. Ancak çok yakında sizleri, bilgisayarlarınızdaki tüm zararlıları akvaryumda balık izler gibi seyredeceğiniz bir teknoloji ile tanıştıracağız.

İlginiz için tekrar teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Arf Teknoloji

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2010 17:36
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Kampanya mı bitti yoksa sizin için dead line 13 günmüydü ? bende herkese ulaşmamış ise bu bilgi bitirmek için erken olduğunu düşünüyorum ve bu arada süper bir teknoloji için de bilgiler geldi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2010 19:58
Erkan Demirkan
(@erkandemirkan)
Üye

[quote user="Hakan UZUNER"]

Kampanya mı bitti yoksa sizin için dead line 13 günmüydü ? bende herkese ulaşmamış ise bu bilgi bitirmek için erken olduğunu düşünüyorum ve bu arada süper bir teknoloji için de bilgiler geldi 🙂

[/quote]

Yok hocam kampanya ilan edilen tarihe kadar sürecek yani 01/04/2010 tarihine kadar devam etmektedir. Kampanya bizim gözümüzde amacına ulaşmıştır dememdeki sebep ise yukarıda yazdığım nedenlerden dolayıdır. 

Sözünü ettiğimiz yeni teknoloji hakkında da en kısa zamanda sizi bilgilendireceğim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2010 21:21
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Bilgi için teşekkürler hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2010 23:54
 Anonim

Merhabalar,

imza veritabanı kullanan anti virüs yazılımlarının milyonlarca kullanıcının ulaşıp indirebildiği deneme sürümleri var  "en geç 10 dk da" bypass edilebilmesi için.

Eğer bu yazılar reklam ise sadece birşey diyemem tabiiki ama gerçekten iddialı iseniz;

Kampanya dahilindeki sürümün demo versiyonunu yayınlayın,(13 günde kaç kişi satın aldı bunların kaçı uzman şekilde test ettiki?)

425 liralık ödülüde 10 katına çıkarın, (uğraşmak lazım yevmiyeyi kurtarmıo)

olayıda ingilizce dilinde ve güvenlik konusunda hit alan farklı sitelere yazın.

10 gün dayanabilirseniz geleceğin güvenlik programıdır zaten.

Yanlış anlaşılmasın çalışmalarızı canı gönülden destekliyor ve başarılar diliyorum ama diğer antilere meydan okuyorsak objektif olalım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/03/2010 01:53
Erkan Demirkan
(@erkandemirkan)
Üye

[quote user="No Face No Name"]

Merhabalar,

imza veritabanı kullanan anti virüs yazılımlarının milyonlarca kullanıcının ulaşıp indirebildiği deneme sürümleri var  "en geç 10 dk da" bypass edilebilmesi için.

Eğer bu yazılar reklam ise sadece birşey diyemem tabiiki ama gerçekten iddialı iseniz;

Kampanya dahilindeki sürümün demo versiyonunu yayınlayın,(13 günde kaç kişi satın aldı bunların kaçı uzman şekilde test ettiki?)

425 liralık ödülüde 10 katına çıkarın, (uğraşmak lazım yevmiyeyi kurtarmıo)

olayıda ingilizce dilinde ve güvenlik konusunda hit alan farklı sitelere yazın.

10 gün dayanabilirseniz geleceğin güvenlik programıdır zaten.

Yanlış anlaşılmasın çalışmalarızı canı gönülden destekliyor ve başarılar diliyorum ama diğer antilere meydan okuyorsak objektif olalım.

[/quote]

İlginiz için teşekkür ederim. Konuyu açıklayıcı fikirleriniz içinde. Şimdi size elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışayım; 

Dikkat ettiyseniz Antikor UGS programımızında "milyonlarca kişi tarafından ulaşılıp indirilebilecek deneme sürümleri" var. Bu yazı reklam değil diyemem çünkü bir ürün kampanyası hakkında bilgilendirme yapıyor. Tam olarak literatürde nasıl bir karşılığı var onu sizin takdirinize bırakıyorum. 

Kampanya dahilindeki sürümün demo versiyonunu sürecin gidişatına göre ülkemizde tecrübesine ve bilgisine güvendiğimiz insanlara zaten göndereceğiz. Ama bu demek değildir ki her isteyene göndereceğiz. İsteyen kişiler aynı sizin dediğiniz şekilde diğer güvenlik yazılımlarınında izlediği yol gibi ücretsiz sürümümüzü indirip kullanabilir ve test edebilirler.

Ödül için uğraşıp uğraşmamanız elbette sizin takdirinize kalmıştır. Bu ödül her zaman dediğimiz gibi semboliktir. Keşke diğer yazılımlar 500 TL değilde sembolik olarak 1 TL ödül verseler..

Ürünümüzü alan kullanıcı sayısı ve faturalar ile gönderdiğimiz kampanya şartnamesi sayıları zaten kampanya sonunda açıklanacaktır. 

Ürünü İngilizce hit alan sitelerde yayınlamak için acelemiz yok açıkçası. Çünkü biz bu güvenlik yazılımı işini ne bir aylığına nede 1 seneliğine yapmayı düşünüyoruz. Yeni yüzümüz ve Antikor UGS nin yeni tasarımı ile çok yakında o da yapılacak. 

Elimizden geldiğince kampanya dahilinde programımızı inceleyen ve destek sunmak yada ayn sizin yaptığınız iyi güzel temennilerini bizlerle paylaşan dostlarımıza gerek kendi sitemizden gereksede Çözüm Park Portalından paylaşmaya çalışıyoruz. 

Daha öncede dediğimiz gibi biz virüslere karşı %100 çözüm geliştirdik ve bunu tüm sisteme yaymak için uğraşıyoruz.

Yeri gelmişken sizlerle Antikor UGS çalışma mantığı ile benzer bir çalışma yürüten ancak henüz sonuçlandığını duymadığımız bir yazıyı paylaşmak istiyorum. Dünyanın en saygın firmalarından IBM 1997 yılında bilgisayar bağışıklaması üzerinde çalışma yürütmüştür. Ancak sonuçlanmamıştır. Yani değerli dostlar bu tür yazılımları artık olmaz, olamaz diye yargılamayın. Helede bunu Türkler yapamaz diye asla yargılamayın. Çok yakında Antikor UGS benzeri programlar mantar gibi türeyecek, çünkü biz virüslere karşı %100 güvenlik olabileceğini ispat eden dünyadaki ilk firmayız. Teknolojimizde şüphesiz bir takım açıklar olabilir, nede olsa insan yapımı ancak bu mantık hayata geçmiştir. http://www.research.ibm.com/antivirus/SciPapers/Kephart/VB97/   

Saygılarımızla

Arf Teknoloji

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/03/2010 11:23
rampage4u
(@rampage4u)
Üye

Tebrik ederim.

Antikor programının deneme sürümünü internet sayfanızdan indirmiştim ancak pek kullanamadım yada kullanmayı beceremedim.Aldığımız haberler ve duyumlar olumlu yönde.inşAllah daha da ileriye gider.Başarılarınızın devamını dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/03/2010 12:48
Orhan AKDOĞAN
(@orhanakdogan)
Üye

Merhaba, 

[quote user="Erkan Demirkan"]

Dikkat ettiyseniz Antikor UGS programımızında "milyonlarca kişi tarafından ulaşılıp indirilebilecek deneme sürümleri" var.  

[/quote]

evet ve bu indirilebilen versiyonunuza virüs bulaştırıldı, kampanya dahilindeki sürümüde downloada açın bakalım onada bulaşıyormu:)

birşey denenmek isteniyorsa layığıyla denensin.

Başarılar dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2010 02:58
Erkan Demirkan
(@erkandemirkan)
Üye

[quote user="Orhan AKDOĞAN"]

Merhaba, 

Dikkat ettiyseniz Antikor UGS programımızında "milyonlarca kişi tarafından ulaşılıp indirilebilecek deneme sürümleri" var.  

[/quote]

evet ve bu indirilebilen versiyonunuza virüs bulaştırıldı, kampanya dahilindeki sürümüde downloada açın bakalım onada bulaşıyormu:)

birşey denenmek isteniyorsa layığıyla denensin.

Başarılar dilerim.

[/quote]

Rica etsek bizlede paylaşabilirmisiz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2010 14:34
Orhan AKDOĞAN
(@orhanakdogan)
Üye

Diğer Arkadaşımız ise Antikor UGS Temel Sürümümüzün bir açığını keşfeden e o açık üzerinden bir uygulama ile çalışma yapan ZY'dir. Öncelikle şunu belirtip konuya girmek istiyorum; bu arkadaşımızın keşfettiği açık kampanyası devam eden Antikor UGS Genel Sürümümüzde yoktur.

[/quote]

Dağıtımdaki sürümde bu başarılmış, bunu siz söylemişsiniz, yanlış mı anlıyorum. Genel sürümüde demo olarak sunun, buda herkes tarafından test edilebilsin ki kampanya misyonu show olmaktan öteye geçebilsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2010 23:35
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2010 17:38
Erkan Demirkan
(@erkandemirkan)
Üye

[quote user="MERT DOĞAN"]

Tüm yazılanları okudum da; Erkan bey maalesef yazılanlardan programınıza henüz sizin de güvenmediğiniz sonucu çıkıyor ne yazık ki [:(]

Dua ile başlayıp "inşallah birileri kıramaz da para cepte kalır" ile devam eden bir kampanya sanırım.

[/quote]

Anlayamadım.. Bu nasıl bir üslüptur! Ne duası ne parası? Duyanda sizi onlarca güvenlik yazılımı geliştirdiğinizi sanacak yoksa psikologmusunuz. Yazılarımdan böyle bir sonucu nasıl çıkardınız? Madem uzmansınız ücretsiz sürüm konusunda çalışmalarınız olmuşsa onu paylaşsanıza bu forumda veya ona virüs yazmayı deneyin. Programımıza güvenmediğimiz kanaatine nasıl ulaştınız? Ürününe güvenmeyen bir firma nasıl böyle bir kampanya başlatabilir ki?

Orhan Akdoğan'a da tavsiyemiz yazılanları dikkatli okuması yönündedir. ZY Antikor UGS Temel Sürümünün bir açığını bulmuştur ve yaptığımız açıklamada o açığın Genel Sürümde söz konusu bile olmadığı yönündedir. Orhan Akdoğan ve Mert Doğan'a tavsiyemiz yazılarımızı dikkatli okumaları ve şayet ücretli değil ücretsiz sürümde de çalışma yapmışlar ise onu bu forumda paylaşmaları yönündedir. 

Şu anda kampanyanın 18. gündeyiz ve Antikor UGS Genel Sürüm ile korunan bir uygulamaya henüz virüs bulaştırılamadı aynı şekilde ücretsiz sürümümüzede. Kampanyamız devam etmektedir. Dileriz ki kampanyamızı beğenmeyen şahıslar ücretsiz sürüm üzerindeki çalışmalarını burada paylaşırlar ve bizleri aydınlatırlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2010 19:01
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Arkadaşlar forum ortamında yazılar bazen kırıcı olabilir bu nedenle lütfen kırıcı kelimeler kullanmamaya dikkat edelim. Bu yarım heres için geçerlidir. Bir kampanya paylaşımı yapılmış ve bu konuda eğer aksi bir durum var ise belge ve bilgi ile paylaşılır.

Örnek Orhan bey in bilgisine güvenirim ve böyle bir durum var diyorsa bunu bizimle paylaşır , üretici inceler ve eğer doğru ise yine buradan yayınlanır. Ama ben bulaştırdım , hayır bulaşmıyor , bu nasıl iş bulaşıyor mu bulaşmıyor mu bu nasıl bir kampanya şeklinde 3 temel post var burada.

Lütfen bu konulara dikkat edelim .

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2010 19:59
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2010 20:59
Sayfa 1 / 2
Paylaş: