windows7 hedef 300....

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows7 hedef 300.000.000  

RSS
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Dünyanın önde gelen yazılım firmalarından biri olan Microsoft, 2010 yılı planları arasında 300 milyon orijinal Windows 7 satmak olduğunu da açıkladı. Microsoft bu amacını gerçekleştirebilir mi?

Microsoft, 22 Ekim 2009'da Windows 7'yi piyasaya sürdüğünde büyük sükse yapmayı başarmış, oldukça iyi bir satış grafiği yakalamıştı. Windows 7'nin bu başarısını 2010'da da sürdürmeyi planlayan microsoft, Windows 7 piyasaya sürüldüğünden, 2009 sonuna kadar 90 milyon orijinal Windows 7 satmayı başardı.

Windows 7 şimdiden en kısa sürede bu denli fazla satılan işletim sistemi olma ünvanına sahip. Bu ünvanı, 2010 yılı içerisinde 300 milyon orijinal Windows 7 ile genişletmek, Microsoft için çok da hayal gözükmüyor.

Şimdilik Windows 7'nin işletim sistemleri arasındaki pazar payı %10. 22 Ekim'den bu yana 5 ay kadar bir süre geçti ve bu pazar payının 2010 yılında %50'lere gelmesi de Microsoft'un hedefleri arasında yer alıyor.

Kaynak: www.shiftdelete.net

Alıntı
Gönderildi : 08/03/2010 10:34
hasanelisert
(@hasanelisert)
Üye

Bence şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi client OS olan Win 7'nin geçtiğimiz yıl 90 milyon satması (  ki bunlar resmi kayıt altında olanlar ) ürünün çıkışından 2 ay sonra bu rakamlar gösteriliyorsa 2010 yılı içerisinde 300 milyonu geçebilir bile , aktif olarak kullanılan Xp Pro'ların yerini almaya devam ediyor.Bize tebrik etmek kalır herhalde 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/03/2010 12:02
Sercan Çokyeğit
(@sercancokyegit)
Üye

Beta sürümü dahil 1 yıldan bu yana Windows 7 kullanıyorum gerçekten çok başarılı...

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/03/2010 17:20
Ahmet ERŞAHAN
(@AhmetERSAHAN)
Üye

Microsoft Windows 7 ile Vistadaki düşüşten sonra bir çıkış yakaladı. Gerçektende başarılı bir işletim sistemi Windows 7 kullanımı kolay xp den sonra bence gayet güzel vista arada kaldı.Windows 7 nin 300.000.000 satması zor olmasa gerek..

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/03/2010 20:18
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Sercan Çokyeğit"]Beta sürümü dahil 1 yıldan bu yana Windows 7 kullanıyorum gerçekten çok başarılı...
[/quote]

Sercan Hocama kesinlikle katılıyorum. MArt ayında ilk kez tanıştım. Yani geçen sene bu aylarda. Çok başarılı olduğu daha BETA'larından belliydi. "Microsoft bu sefer yaptı" dedim kendi kendime. Şimdi 8'in BETA'sının çıkacağı zamanı iple çekiyorum. =) Ne kadar çabuk değil mi? Acaba 8 nasıl olur?

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2010 00:24
Sercan Çokyeğit
(@sercancokyegit)
Üye

8 için herkes işin ticari kısmı için dese de 2012 de yeni bir server işletim sistemi çıkacak diye biliyorum bence ona hazırlık...

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2010 01:02
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Sercan Çokyeğit"]8 için herkes işin ticari kısmı için dese de 2012 de yeni bir server işletim sistemi çıkacak diye biliyorum bence ona hazırlık...
[/quote]

Hocam 2012'ye de bir Client lazım ama değil mi? =) =) O da 8 olacak başka yolu yok. Eğer ki Client'ı çıkarmadan bir Server sürümü çıkarsa geleneklerini bozar o zaman. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2010 01:41
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

[quote user="Sercan Çokyeğit"]8 için herkes işin ticari kısmı için dese de 2012 de yeni bir server işletim sistemi çıkacak diye biliyorum bence ona hazırlık...
[/quote]

Hocam 2012'ye de bir Client lazım ama değil mi? =) =) O da 8 olacak başka yolu yok. Eğer ki Client'ı çıkarmadan bir Server sürümü çıkarsa geleneklerini bozar o zaman. =)

[/quote]

Daha 2008 Server ve Windows 7'ye yeni alışmışken, yeni OS geliyor. Bu nedir yahu 🙂 Oku, çalış, ardı gelmez bu işletim sistemlerinin 🙂

Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2010 17:20
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

[quote user="Ugur DEMIR"][quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

[/quote]

[/quote]

Daha 2008 Server ve Windows 7'ye yeni alışmışken, yeni OS geliyor. Bu nedir yahu 🙂 Oku, çalış, ardı gelmez bu işletim sistemlerinin 🙂

Kolay gelsin.

[/quote] Ara sıra soruyorum kendime Uğur hocam emekli olunurmu bu meslekten diye herkes kurumsal yerde veya müdür olamaz belli yaştan sonrada kafa almaz Sonu yok sürekli öğren öğren imkanı olan var olmayan var:(( Ama teselliyi polat alemdarın sözünde buldum şimdilik, sonunu düşünen kahraman olamaz yarına çıkıp çıkamayacağımız belli değil devam edelim:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2010 17:29
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Yok yok biz iyisi mi gelin bir bakkal falan açalım. Ürünlerin fiyatını bil yeter. =) Arada da toptancıya git mal al gel. Azıcıkta bilişim karıştır içine. MSN'den sipariş alalım, Stoklarımızı NEBIM'de tutalım. Excel'de Kar, Zarar grafiği çıkaralım. Nasıl ama? =) =) =)

İşin şakası bir yana. Bu mesleğin, mesleğimizin emekliliği yok. Son nefesimizi verene kadar Exchange 2020, 2030, Windows XXX vb. ürünlerle uğraşıp herhalde hayata ve bilişime veda ederiz. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2010 22:03
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

Yok yok biz iyisi mi gelin bir bakkal falan açalım. Ürünlerin fiyatını bil yeter. =) Arada da toptancıya git mal al gel. Azıcıkta bilişim karıştır içine. MSN'den sipariş alalım, Stoklarımızı NEBIM'de tutalım. Excel'de Kar, Zarar grafiği çıkaralım. Nasıl ama? =) =) =)

İşin şakası bir yana. Bu mesleğin, mesleğimizin emekliliği yok. Son nefesimizi verene kadar Exchange 2020, 2030, Windows XXX vb. ürünlerle uğraşıp herhalde hayata ve bilişime veda ederiz. =)

[/quote]

Erdem ne güzel dileklerin var.Umarım söylediğin gibi son nefese kadar çalışmak nasip olur kafamız şişsede saçlar ufak ufak gitsede işimiz zevkli pek kıymet bilinmesede hizmet sektöründe zevkli bir daldayız:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2010 23:43
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Rıza SAHAN"][quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

[/quote]

Erdem ne güzel dileklerin var.Umarım söylediğin gibi son nefese kadar çalışmak nasip olur kafamız şişsede saçlar ufak ufak gitsede işimiz zevkli pek kıymet bilinmesede hizmet sektöründe zevkli bir daldayız:))

[/quote]

Rıza resmen şiir yazmışsın abi =) Kafiyelere bak.

Kafamız şişsede,

Saçlar ufak ufak gitsede

İşimiz zevkli pek kıymet bilinmesede

Zevkli bir daldayız hizmet sektöründe

Son mısrayı değiştirdim sadece. Bilinçli mi yaptın bilmiyorum ama okurken koptum. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2010 00:13
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Rıza nın şair liği var anlaşılan ufaktan 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2010 00:18
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"][quote user="Rıza SAHAN"][quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

[/quote]

[/quote]

Rıza resmen şiir yazmışsın abi =) Kafiyelere bak.

Kafamız şişsede,

Saçlar ufak ufak gitsede

İşimiz zevkli pek kıymet bilinmesede

Zevkli bir daldayız hizmet sektöründe

Son mısrayı değiştirdim sadece. Bilinçli mi yaptın bilmiyorum ama okurken koptum. =)

[/quote]

Valla bilinçli yazmadım içimden gelenleri yazdım.Hakan hocam haşlayacak bizi konu başlıktan baya bir kaydı:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2010 00:19
Paylaş: