intel windows7 ye a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

intel windows7 ye adapte olamadı  

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Microsoft'un büyük umutlarla piyasaya çıkardığı yeni işletim sistemi Windows 7 genel olarak büyük beğeni topladı.
Vista'dan sonra Microsoft'un yaralarını saran Windows 7'den en memnun kalanlar ise ev kullanıcıları. Kurumsal kullanıcıların bir kısmı ise ciddi sorunlarla karşılaşıyorlar. Bunların başında ise daha önceden kullanılan bazı çok özel ve çok eski programların yeni sistem ile uyumsuz olması geliyor.
Windows 7'nin geliştirilmesi esnasında Microsoft ile dirsek temasında çalışan Intel de sorun yaşayan firmalar arasında.
Intel mühendislerinden Roy Ubry yaşadıkları sıkıntıların başında Windows 7'nin 16 bit uygulamaları desteklememesinin yattığını söyledi. Diğer bir sorun ise 64 bit işletim sisteminin, 32 bit uygulamaları "Program Files" klasöründe değil, ayrı bir klasörde tutuyor olması. Gerekli dosyaları bu klasör altında arayan programla bu nedenle Windows 7'de sorun yaratıyor.
Diğer bir sorun ise Windows 7'nin yenilenmiş güvenlik ayarlarının eski programların kafasını karıştırması. Vista'da da kullanılan UAC sisteminde Windows kullanıcıdan program erişim izinleri için izin istiyor ve bu izinden sonra programın çalışmasına izin veriyor. Ubry bazı programların bu izni hata olarak algıladıkları ve kullanıcının iznini beklemeden kendilerini kapattıklarını söyledi.
Microsoft'tan Waggener Edstrom, firmanın Intel'in sorunlarını çözmek için teknik ekipten yardım alacaklarını söyledi.

kaynak: www.chip.com.tr

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 28/02/2010 14:52
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Bakalım intel hangi yeni ürününü tanıtacak; bu durumdan dolayı:)

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/02/2010 17:36
Ali Kemal TÜRKER
(@alikemalturker)
Üye

Yada başlığı şöyle mi açmak gerekir? Microsoft gene kafasına göre test etmeden işletim sistemi çıkarttı 🙂

Arkadaşlar huzur MAC'de .. 🙂 Geçen hafta hafta ABD'den MacBook Pro geldi sonunda. Valla ne diyim.. Darısı başınıza 🙂 

Kolay gele 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/02/2010 20:31
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

Intel yine patladı 😀

Ne Intel ne de başkası... Amd... Gerisi hikaye.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/02/2010 22:27
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Anlamadığım nokta bu arkadaşlar 16 bit'i nerede kullanıyorlar?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2010 02:12
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"]Anlamadığım nokta bu arkadaşlar 16 bit'i nerede kullanıyorlar?[/quote]

Adamlar neslini inkar etmiyor 32 bit öncesi demekki 16 bit önemli yazılımlar geliştirip kullanmışlar vede kullanacaklar:))Microsoftla kankalar ya xp mode kullanırlar yada çözüm bulurlar nede olsa işlemci almak gibi dertleri yok depoda kaynıyor bilgisayarlar hızlı çalışır:))

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 01/03/2010 10:50
Paylaş: