Korsan Windows 7 ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Korsan Windows 7 kullananlar dikkat  

Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

Korsan Windows 7 kullananlara felaket haberi: Microsoft'un yeni planı çok yakında sizi de avlayacak.

Microsoft, Windows 7'nin orijinal olup olmadığını kontrol etme metodunu elden geçirdi.

Korsan kullananları tespit ederek işletim sistemlerini aktive edilmemiş hale getirecek olan bu kontrol önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Windows Update aracılığıyla yüklenecek korsan kontrol, aktive edilmiş sistemleri derinlemesine ve farklı metodları bir arada kullanarak kontrol edecek.

Windows Genuine Advantage Program yöneticisi Joe Williams, bu yöntemin önceden OEM olarak aktive edilmiş gibi gösteren, ya da toplu key oluşturucuları kullanarak kendini orijinal gibi gösteren işletim sistemlerini tespit edebileceğini belirtti. Korsanların geliştirdiği yeni yöntemlere karşı, Microsoft'un da boş durmadığını aktardı.

Yeni uygulama ile birlikte, korsan olarak aktive edilen Windows 7'ler deaktive edilecek. Ancak kullanıcılar bu işlemin ardından Windows 7 dışına itilmeyecek. Onun yerine Windows 7, "korsan kullanım" ile ilgili uyarılar göstererek kullanıcıyı orijinal sürüme geçmesi için uyaracak.

Bir diğer tahmin ise, daha önceki uygulamalarda da olduğu gibi, bu güncellemenin otomatik güncelleme üzerinden geleceği yönünde.

Windows 7 Starter Edition ve Basic sürümlerinde korsanlık nadir olduğu için bu sürümler kontrolün dışında tutulacak.

hurriyet.com.tr

var ilgiliLinkler = document.getElementById("divAdnetKeyword").getElementsByTagName("a");
var toplamLinkSayisi = ilgiliLinkler.length;
for(var i=0; i< toplamLinkSayisi; i++)
{
if(ilgiliLinkler[i].className == '' && ilgiliLinkler[i].innerHTML.toLowerCase().indexOf('img') < 0)
{
ilgiliLinkler[i].className='boslinkcl';
}
}

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 13/02/2010 14:36
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

XP'de olduğu gibi yani 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/02/2010 18:58
Teoman Efendi
(@TeomanEfendi)
Üye

Microsoft kurumsal olarak gıyabda korsan kullanımı destekleyen bir firmadır. Korsan olsa bile birilerinin Windows kullanması Microsoftun işine gelmektedir. OS başarısız olunca ürün aktivasyon denetimleride zayıflamakta ve ürün baaşarılı olunca ardı ardına yeni taktikler gelmekte ki mevcut kullanım sayısından azami para çıkarılabilsin.

Evde Windowsu korsan kullanan biri işyerinde patronunun Windowsu satın almasındaki en büyük etken olacaktır. Tıpkı biz okul olarak her sene hatırı sayılır rakamları (Geçen hafta yeniledik ve 200 bilgisayar için 1 yıllığına $22.000 ödedik) ödemek zorunda kalmamız gibi. Bu paranın MS'nin emeğin karşılığı olduğunu savunmak aptallıktır. Bu para geçmişte MS'nin korsan kullanımını destekleyen adımları bugün herkesi MS bağımlısı haline getirmiştir ve haliyle eğitim kurumlarıda kendilerini gelen talepten dolayı bir mecburiyet altında hissedip yine MS ürünlerini üstüne para vererek gelecek nesillere bulaştırmak gibi bir kısır döngüye mahkum olmuşlardır.

Haliyle bugün MS, EULA adlı korsan kanun  ve BSA adlı taşeron örgüt desteğiyle dünyanın kanını emmektedir. Diğer küçük yazılım firmalarınında aynı çatı altında korumaya alması sadece işin kılıfıdır, sus payıdır. Bir kaç defa şahit oldum maalesef, bu site MS tarafından desteklenmesi hasebiyle yöneticilerine gelen ürün tavsiyelerine ve ilişkili teknik sorulara cevaplarda sıkıntı yaşıyorlar ve  genelde şu oluyor. (Bunu burda aleni olarak söyleyemem zira sponsorumuz MS!!! Siz özelden irtibat kurun!!!) Evet bu cümleler bile MSnin destek altında küçük kurumlara nasıl baskı uyguladığının (baskı varlığının hissi) ispatıdır. Sağolsun site idarecileri ellerinden geleni yapıyorlar ama içlerinde bir korku olduğunuda gizleyemiyorlar. MSnin destek olarak sundukları nelerdir o da ayrı bir komedi zaten. Bir ara site MS sponsorluğunun avantajlarını paylaşırsa hepimiz bunu görürüz zaten.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/02/2010 22:35
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Bir ürünü pazarlamak istiyorsan önceleri tabir-i amiyane beleş sunacaksın. Sonrasında fiyat politasına gideceksin. 2001-2002 yıllarında Digiturk'te olduğu gibi. O kadar fazla olay döndü ki. Siz efendim Standart Paket alın. Karaköy piyasasında sizin kartınıza illegal 32 milyar (O zamanın bol sıfırlı parası) kartınıza yüklensin. Siz istediğiniz maçı satın alın, istediğiniz filmi defalarca seyredin. Bir film 4 milyon bir maç 36 milyon mu neydi. Sonra ne oldu ev baskınları başladı. vb... Neyse ben inanıyorum ki. Windowsun yada bir başka ürünün Crack'lenme işlemi yine Microsoft'u yazan ekipler tarafından çıkarılmakta. Yoksa bu kadar kolay mı. Yazılan bir sistemin kodlarına ulaşıp ta, o sistemin gediğini bulupta ona İLAÇ hazırlamak.

Neyse çok fazla konuştum. Teoman Bey baya sert bir yazı yazmış. kimi yerlerine katılıyorum, kimi yerlerine katılmıyorum. Bu yazıyı yazanın da okuyanın da kendi özgür iradesi. Ama biz bu adamlar sayesinde para kazanmıyor muyuz? Microsoftun yaptığı iş etik veya değil. Bizde para bayılıp bunun eğitimlerini alıyoruz ve sonra öğrendiklerimizi satarak, yada uygulayarak. Para kazanıyoruz.

İleride bir gün Linux paralı olsa. Acaba Linux'cuların hali ne olurdu??

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/02/2010 23:22
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Bu konularda belirtmek istediğim tek konu oluyor, ağırlıklı olarak ta Linux fanatiklerine Microsoft bir dernek bir aile kurumu bir yardım derneği değil, Microsoft bir firma ve kar etmek zorunda ve kar etmesi için yapacakları daha doğrusu yaptırımları olacak , çoğu Linux fanatiği bir çok şeye karşı, bir firma kar etmeye çalışıyor ve kar ediyor ve  bazı yerlerde korsana dahi göz yumuyor ve zarar ediyor, en son olarak bir dava söz konusu idi Microsoft aleyhine sonuçlandı, Linux fanatiklerinin dediği , radikal bir örnek ben notebook alıp içine çiçek ekeceğim tabi ki bu radikal bir örnek, eğer cihazlarda işletim sistemi satılmaz sa olacak olan kimse gidip içine çiçek ekmeyecek herkes gidip lisansız yazılım kullanacak, e ben niye yazılımı mı  lisanssız kullandırayım, Microsoft an bazen garip beklentiler oluyor kullanıcı ların, kullanıcı gidip firmadan notebook alacak satıcı soracak Linux ile bedava Microsoft ile + 300 dolar, kullanıcı anlamayacak diyecek ki Linux ne, diyecekler 3. parti işletim sistemi , ha diyecek sen Linux ile al işletim sistemine para verme arka sokakta Hamit abi var o sana istediğin Microsoft işletim sistemine 10 milyona kurar.Biraz da sosyal olarak bakalım Microsoft sayesinde para kazanlar ve Linux sayesinde para kazanlar,  arada ki fark sanırım uçurum olacaktır, hemen Linux çu arkadaşlarım şöyle bir şey söylüyorlar, misal Link bu program Linux tabanlı işletim sistemlerinde çalışmıyor, şimdi bu sorun kimin sorunu Microsoft'un mu Linux un mu Linkin mi , yoksa kullanıcının mı , Microsoft kar etmek zorunda olan bir firma olduğu için gerekli ayarlar gerekli yaptırımlar gerekli düzenlemeler yapılmış bundan kaç sene önce ve Link Microsoft tabanlı işletim sistemlerinde çalışıyor, ve Linux neden buna kızacağına Linkin Linux tabanlı çalışan bir versiyonu yapmıyor yapamıyor ve sunmuyor ???

Sevgi ile... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/02/2010 03:28
Paylaş: