playstation 3 fazla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

playstation 3 fazla dayanamadı oda kırıldı  

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Kırılamaz denilen iPhone'u çok kısa bir sürede kırmayı başaran genç hacker, şimdi de PlayStation 3'ü kırmayı başardı.

Geçtiğimiz aylarda iPhone 3G S'i kıran GeoHot lakaplı George Hotz, Sony'nin popüler oyun konsolu PlayStation 3'ü 5 hafta içerisinde kırmayı başardığını açıkladı.

Geohot, kendi blog yazısında "PS3'ün bütün sistem belleğine okuma ve yazma erişimim var. İşlemciye de girmeyi başardım. Kısacası kırılamaz denilen PlayStation 3'ü de kırdım" dedi.

PS3'ün kırılmasıyla birlikte PlayStation 3'te normalde izin verilmeyen işlemler yapılabilecek. PS3 için birçok özel yazılım geliştirilebilecek ve daha da önemlisi oyunları PS3'te oynamak için orijinal oyuna ihtiyaç duyulmayacak; zira orijinal oyunların kopyaları da bu konsol altında çalışabilecek.

Sony'nin GeoHotz'un bu açıklamasından sonra ne yapacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Kaynak : www.hurriyet.com

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 25/01/2010 12:32
selim tanrıkulu
(@selimtanrikulu)
Üye

Sirkeci'de kaçak PS3 oyunlarını ucuz fiyatlardan sattıklarını duymuştum ama korsan oyunları oynatacak olması playstation satışlarını arttıracaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 12:56
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="selim tanrıkulu"]Sirkeci'de kaçak PS3 oyunlarını ucuz fiyatlardan sattıklarını duymuştum ama korsan oyunları oynatacak olması playstation satışlarını arttıracaktır.[/quote]

Olayın mantıklı yanı sanırım satışları arttıracak kısmında yatıyor.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 25/01/2010 12:59
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

PS4 söylentilerinin çıktığı bu dönemde gayet normal olan "güzellik".. yazılımsal olarak kırıldığı için Bir update ile tekrar bloklanacağını tahmin ediyorum. Ancak update yapılmayan cihazlarda çalışacaktır buda PSN e girme şansımızı ve online oyunlara bağlanma şansımızı kapatacaktır. Ya öyle ya böyle diye seçim yapacağız chip çıkmadan anlaşılan..

Cenker Çetin
Dijital Dönüşüm Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 14:15
Paylaş: