Korsan MP3 indirenl...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Korsan MP3 indirenlerin ADSL'i kesilecek  

Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

Korsan MP3 indirenlerin ADSL'i kesilecek


Yasa dışı yollardan film, müzik ya da oyun indirdiği tespit edilenler önce uyarılacak sonra fişleri çekilecek.

Söz konusu yasak şu anda Fransa ve İngiltere'de uygulanmaya başladı. Türkiye'de ise yasalaşma sürecinin tamamlanmasının ardından Mart ya da Nisan ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Yeni uygulamaya ile internet üzerinden yasa dışı içerik indirenlerin sorumluluğu internet hizmetini sağlayan şirketlere geçmiş oluyor. Kullanıcıların internetten indirdikleri içerikleri bir filtreden geçiren servis sağlayıcısı şirketler korsan içerik tespit ettikleri anda müşterilerine bir uyarı mektubu gönderiyor. Aynı davranışın tekrar etmesi durumunda ikinci bir mektup daha gönderiliyor. Üçüncü sefer tekrar ederse kullanıcının internet bağlantısı kesiliyor.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 23/01/2010 15:15
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Desek ya artık tüm bilgilerimize servis sağlayıcada tutulacak..

Adam akşam benim ne izleyeceğimden ne dinleyeceğimden tutunda hangi programı kullandığıma kadar tüm bilgilere sahip olacak..

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2010 15:34
Dogan Bayraktar
(@doganbayraktar)
Üye

Evet aynen öyle ama tabiki profesyonel kullanıcılarında başka yöntemleri mevcuttur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2010 16:06
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Türkiyede film ve müzükler milletin gelir düzeyi baz alınarak bir daha fiyat politikasını gözden geçirmelidir.Türkiyede kanunların uygulnabilirliği tartışılır:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2010 17:37
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

[quote user="Dogan Bayraktar"]

Evet aynen öyle ama tabiki profesyonel kullanıcılarında başka yöntemleri mevcuttur.

[/quote]

Mesela?

Birde ben ssl li bir yerde indirim 🙂 TMG gibi ssl ile gelen paketleride kontrol edecek değil ya telekom.

Ama bu olay netin yavaşlaması anlamına geliyor :S

Zaten damlıyordu şimdi damlamıcakta artık.. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2010 20:08
Ali Örtül
(@alihaydarortul)
Üye

Daha öncede korsanı bitirmeye yönelik girişimler oldu, buda diğerleri gibi havada kalacaktır, en az önümüzdeki 10 sene bu şekilde devam eder

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2010 20:58
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Bence bizim yaptığımız korsanlık değil haktan yaaralanma internet ücretimizi ADSL i ödüyormuyuz ödüyoruz [:D]

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2010 22:44
Gökçe KURT
(@GokceKURT)
Üye

LimeWire kullanmaya devam eden ezici bir çoğunluğun korkması gerkene bir durum. Ancak genellikle Torrent'da DHT, ed2k'da Kademlia gibi sunucusuz geniş ağlar üzerinde, verilerin hash kodlarıyla iletildiği ve dosya eşleşmelerinin sunucusuz yapıldığı ortamları dinlemek biraz zor olur. Ha tek bir kaynağı dinlese, bölük bölçük dosya parçalarını yakalarlar, ondan da birşey çıkmaz.  


  Bir de dizzler.com gibi Streaming yayın yapan siteler var, Adam oradan dinlediği anda  kayıt etse nasıl tesbiti olacak ? 


E fonogram sektörünü de pompalayacak birşeylere ihtiyaç vardı. Kaldı ki, dosya paylaşım siteleri de, bildiğimiz sermaye usülü ile çalışmadıgından, başta böyle bir karara onlar karşı çıkacaktır.


(R...S.... in bant genişliği ücretini premium hesap satışından sağlaması ise, sokaklara konan kumbaralara rastgele konan paralar ile şehrin yeniden imar edilebilmesi hayaline benziyor. Kaldı ki, 24 ayrı Backbone üzerinden 200 er Gigabit hatlardan bahsediyoruz, Bu birkaç gencin işi olabilecek kadar basit birşey değil, makul olmak lazım)


Ya da, internet üzerinde, Tor ağları hariç bütün ortamlarda underage pornonun kökünü bir anda bitirebilen otoriteler, her nedense konu dosya paylaşımına geldiğinde senelerdir bir adım atamıyorlar.


Ya da en basiti, warez içeriklere ulaşmak için kafadan "Google" kullanıyoruz. Bu, çanak tutmanın en büyük göstergesidir.


Birkaç tane torrent sitesine sözümona baskınlar yapılıp, sonra tıpış tıpış giderek gözdağı verilse de, bunların yaptırım güçlerini tartışmak abes olur. (E siteler hala ayakta)


Hatta hatta  Şu an resmi olarak, Microsoft'un Internet Explorer için resmi eklenti indirme sayfası olan ieaddons.com'dan IE'niz için "Torrent Toolbar" indirebilirsiniz. (Sen de mi Brütüs [:O]) Tabi site dilini İngilizce olarak seçmanız gerek 🙂


Anahtar paspasın altında falan da değil, altın tepsi ile önümüze sunulmuş  Nasıl bir kısıtlama ise artık bu, Nasreddin Hoca Türbesi gibi.


Kısaca, ortalıkta bu kadar danışıklı bir ortam varken, (Tavşana "KAÇ", tazıya "TUT") böyle birşeyin olması pek mümkün görünmüyor.  Ancak fonogram yapımcıları yine reklamlarını yapacaklar 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2010 00:28
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

Şaka gibiler. Sadece bunu diyorum [:D] Paylaşım için teşekkürler..

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2010 01:40
Paylaş: