9 yaşında bilgisaya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

9 yaşında bilgisayar dehası, Süper Marko!  

Sayfa 1 / 2
Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

9 yaşında bilgisayar dehası, Süper Marko!

Makedonyalı Marko Calasan sadece 9 yaşında ama bir oda dolusu bilgisayar uzmanına konferans veriyor!

Aslında Marko'nun adını daha önce duymuş olabilirsiniz çünkü kendisi 6 yaşındayken Microcoft'un Sistem Yöneticiliği (Microsoft Certified Systems Administrator) sertifikasını alarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Geçen ay bu başarısını bir basamak daha yukarı taşıdı ve Microsoft Certified Systems Engineer sertifikası alarak dünyanın en genç Sistem Mühendisi oldu.

Microsoft'un Slovenya ofisi genel müdürü Matej Potokar, Marko'nun Slovenya'nın başkenti Ljubljana'ya geleceğini öğrendiğinde kendisiyle tanışmak ve ekibine tanıtmak için hemen bir organizasyon düzenlemiş. Marko'da bu isteği kırmayarak Microsoft ofisine gitmiş ve Active Directory ile ilgili Microsfot çalışanlarına bir sunum yapmış.

Marko'nun bilgisine ve sunum yeteneğine hayran kalan Potokar yaptığı açıklamada "Bu kadar eğitimin arasında bilgisayarlardan sonra ikinci aşkı olan futbola da vakit ayırabilmesini umuyorum" şeklinde konuştu.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 23/01/2010 14:16
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Geleceğin dehalarından biri sanırım millet yatırım yapıyor.Türkün aklı dünyada tektir bence ama hala elektriksiz köyler varken bu ülkede ne kadar ilerlenebilir tartışılır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2010 17:57
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

9 yaşında ve MCSE. Geleceğine yatırım yaparak süper bir karar vermiş. Bence, 18'ine gelmeden Microsoft'ta çözüm uzmanı olarak görev yapmaya başlar.

Paylaşım için teşekkürler 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2010 21:20
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Geleceğin dehalarından biri sanırım millet yatırım yapıyor.Türkün aklı dünyada tektir bence ama hala elektriksiz köyler varken bu ülkede ne kadar ilerlenebilir tartışılır.[/quote]

Rıza bence Bizde mantelite farkı var misal o çocuk bizde olsa ve bir oda dolusu kendisininden 3 kat yaş büyük insanlara sunum yapsa olucak olan direk şudur

"Ya bu çocuk kimde bize ders veriyor tarzı bir yaklaşım ve alaycı bakışlar [:D] "

Bence bizdeki zihniyet değiştimi bizdende çıkabilir ama milyonda bir o ayrı  [:)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 06:13
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

[quote user="ugur pek"]

[quote user="Rıza SAHAN"]Geleceğin dehalarından biri sanırım millet yatırım yapıyor.Türkün aklı dünyada tektir bence ama hala elektriksiz köyler varken bu ülkede ne kadar ilerlenebilir tartışılır.[/quote]

Rıza bence Bizde mantelite farkı var misal o çocuk bizde olsa ve bir oda dolusu kendisininden 3 kat yaş büyük insanlara sunum yapsa olucak olan direk şudur

"Ya bu çocuk kimde bize ders veriyor tarzı bir yaklaşım ve alaycı bakışlar [:D] "

Bence bizdeki zihniyet değiştimi bizdende çıkabilir ama milyonda bir o ayrı  [:)]

[/quote]

Bu değişir uğur bence atalarımız demiş yıllar önce akıl yaşta değil başta diye:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 10:46
Gokhan MANKARA
(@GokhanMANKARA)
Üye

Bizdeki eğitim sistemiyle seneler sonra bi bakmışın işletmeci yada başka bi meslekle dalıyla uğraşırken bulur kendini.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2010 11:38
Seçkin TOKMAK
(@SeckinTOKMAK)
Üye

Nedense benim içimde büyük umutlar var,karamsar değilim bu konuda.bizdende süpersonik kahramanlar çıkacak çok yakında,sadece güven eksikliğimiz var gibi geliyor.Bir abimin sözü vardı,Babamdan bana bir kütüphane miras kalmadı ama benim oğluma bırakabileceğim koca bir kütüphanem var,Yeni nesil daha zeki gibi nedense:) Bilimin başka kollarındada aslında hatrı sayılır insanlarımız var,nano teknolojiyi kullanmada çok iyi durumda olduğumuzu söyleyen bilim insanları gördüm ve çok sevinmiştim.Yada Beyin cerrahımız gazi yaşargil gibi,sadece biz kıymetini bilemiyoruz.Hayırlısı hakkımızda

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2010 20:40
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Gerçekten iyi başarılar elde etmiş küçük yaşına göre.

Tebrik etmek gerek.

Bende çoçuğumu böyle yetiştirecem inslh 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2010 21:03
system.gokan
(@system.gokan)
Üye

Arkadaşlara katılıyorum tabiki güzel Türkiye'mizden de böyle çocuklar çıkıcaktır. Hatta vardır belki !

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2010 23:26
Recep YÜKSEL
(@recepyuksel)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Bizim memlektimizde'de güzel şeyler oluyor.

2,5 yaşında SQL uzmanı olmaya çalışan oğlum gibi... 🙂

Çözümpar'kın web seminerlerinin akşama alınması iyi oldu geleceğimiz açısından. Ne demiş atalarımız ağaç yaşken eğilir...

Gerçi web seminerinin son iki tanesi kaçırdık ama telafi ederiz bir şekilde...
Tüm egitmen arkadaşlara teşekkür ederiz. Sayenizde iyi yerlere gelecek memleketimiz. buna yürekten inanıyorum. sizin gibi insanlar çoğaldıkça bizim memleketimizde çağdaş medeniyet seviyesine erişecek işallah.

SQL Egitimim

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2010 01:20
Sinan TEMUR
(@SinanTEMUR)
Üye

[quote user="Recep YÜKSEL"]

[/quote]

Olmuş da çaktırmıyor sanki!  🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2010 02:07
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

[quote user="Sinan TEMUR"][quote user="Recep YÜKSEL"]

[/quote]

Olmuş da çaktırmıyor sanki!  🙂

[/quote]

[:)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 01:21
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Çözümpar'kın web seminerlerinin akşama alınması iyi oldu geleceğimiz açısından. Ne demiş atalarımız ağaç yaşken eğilir...

Tüm egitmen arkadaşlara teşekkür ederiz. Sayenizde iyi yerlere gelecek memleketimiz. buna yürekten inanıyorum. sizin gibi insanlar çoğaldıkça bizim memleketimizde çağdaş medeniyet seviyesine erişecek işallah.

SQL Egitimim

[/quote]

Süper bir resim .. yaptığım işten aldığım keyifin özeti bunlar...

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 01:29
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

off off kulaklık tuşuna bile bakın [:D]

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 01:47
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

[quote user="Hakan UZUNER"][quote user="Recep YÜKSEL"]

SQL Egitimim

[/quote]

[/quote]

Hocam mekanınız sadece küçük kardeşimizin laptopu değil bizim ev iş yeri gönlümüz ve değerli çözümpark ailesinin gönlü iyiki varsınız.Sonzuz teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 01:50
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Rıza SAHAN"][quote user="Hakan UZUNER"][quote user="Recep YÜKSEL"]

SQL Egitimim

[/quote]

[/quote]

Hocam mekanınız sadece küçük kardeşimizin laptopu değil bizim ev iş yeri gönlümüz ve değerli çözümpark ailesinin gönlü iyiki varsınız.Sonzuz teşekkürler.

[/quote]

Allah razı olsun...

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 02:04
Eren SARISALTIK
(@ErenSARISALTIK)
Üye

SQL Egitimim

[/quote]

Hocam ilk önce remote desktop ile başlasaydın SQL ağır gelmesin 🙂 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 02:28
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Hakan hocam maklube gününü ne zaman yapıcaz havalarda düzelmeye başladı :=)

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 02:52
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

aklımda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2010 03:05
Sayfa 1 / 2
Paylaş: