Fikir Sizden Kaynak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fikir Sizden Kaynak ve Şirket Onlardan  

RSS
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

Ekonomik krizi kendi imkanlarıyla aşmak isteyen firmalar, bu konudaki teşvik ve yatırımlarına devam ediyor. Bugün düzenlenen bir toplantıyla birlikte ilginç bir girişimcilik yarışması da başlatılmış oldu. Birfikrinmivar? adlı organizasyon, yaratıcı fikirlere toplam 1 milyon TL değerinde kaynak ve kişilere kendi şirketlerini kurmak içinde destek sağlıyor.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışma, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği), LabX, Özyeğin Üniversitesi, WMG-Warmick Universty, GYİAD( Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği) Microsoft ve UK Trade and Inverstment ortaklığıyla gerçekleşiyor.

Yurt Dışında Eğitim ve Şirket Kurma Şansı

Toplantıda, bu kurumların yöneticileri kendi girişimcilik serüvenlerini anlattılar ve Birfikrinmivar? yarışmasıyla ilgili detaylı bilgi verdiler. Organizasyonda birinci olan fikir sahibine LabX tarafından 300 bin TL sermaye verilecek. Eğer girişimci şirketini İngiltere'de açmak istiyorsa, bu ödülün üzerine WMG-Warwick Universty tarafından 300 bin TL değerinde, bir ofis, network ve fikir bulmak için kuluçka merkezi desteği sağlanacak.

Ayrıca, yarışmanın birincisi Özyeğin Üniversitesi'nden 20 bin TL'lik sermaye ve 50 bin TL'lik yönetici kursuna da hak kazanmış olacak. Microsoft'un kazanan girişimciye ödülü ise, ünlü risk sermaye şirketlerinin toplanacağı EU VC Summit 2010'a katılma ve fikrini sunma fırsat olacak. Organizasyonda ikinci olana WMG-Warwick Universty'den 45 bin TL'lik Özyeğin Üniversitesi'nden ise 30 bin TL'lik eğitim bursu verilecek. Üçüncüye ise yine aynı üniversitelerden 30 bin ve 10 bin TL'lik burs hakkı sunulacak.

Microsoft, ayrıca tüm kazananlara yazılımlarını ücretsiz kullanma için özel bir izin veriyor. 28 Şubat 2010'da tamamlanacak olan yarışma için ayrıntılı bilgiyi bu adresten alabilirsiniz.

Alıntı
Gönderildi : 25/12/2009 15:17
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bilgilendirme için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2009 16:28
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Araştırmalara başlıyorum.Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2009 19:01
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

Benim aklımda bir projem vardı, bende düşünmeye başladım , başvuracağım da büyük ihtimalle. Ya tutarsa [^o)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2009 19:46
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Bilgilendirme için teşekkürler.. Bu kriz ortamında gerçekten güzel bir fırsat.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2009 21:17
Unal KARAKUS
(@UnalKARAKUS)
Üye

Teşvik edici olacak gibime geliyor. Böylece daha çok kişi aklında bulunan güzel fikirleri paylaşacak ve belki hayatımızı daha da değiştirebilecek teknolojiler üretilecek. Bilgilendirme için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2009 01:54
Paylaş: