iPhone'a Güneş...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

iPhone'a Güneş enerjisi dopingi  

Dogan Bayraktar
(@doganbayraktar)
Üye

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Güneş enerjisi ücretsiz bir çözüm ve şarj cihazı üreticileri mümkün olduğunca bu tarz ürünler yapmaya çalışıyor. Novothink firması ise son bir buçuk yıldır akılı telefon piyasasında liderliğe oturan iPhone için böyle bir çözüm sünmüş.
Apple'ın ilk resmi sertifikalı güneş enerjili şarj cihazı Novothink firması tarafından üretildi. Ürün iPhone'u yerleştirebileceğiniz bir kutu biçiminde ve arka bölümünde güneş panelleri bulunuyor. Bu sayede cihaz güneş panellerinden elde ettiği enerjiyi iPhone'un pilini doldurmak için kullanıyor.Ürün üzerinde şarj durumunu göstermek için LED ışıklar yer alıyor. Ek olarak hava iyi olmadığı zaman kullanıcılar cihazın üzerindeki USB arabirim sayesinde iPhone'u şarj edebiliyor. Cihazın Amerika satış fiyatı yaklaşık 70 Dolar.
Kaynak:shiftdelete

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 15/09/2009 15:26
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

bu gücü heryerde kullanmalıyız.


yanlış hatırlamıyorsam Almanyada bazı bölgelerde binaların dış cephelerine güneş enerjisi panelleri yerleştirilmeye başlanmış. aslında bir panel değil bir sıva teknolojisi ve hiçbir yük getirmeden bütün gün boyunca enerji depoluyor ve daha sonra bunu kullanıyorsunuz.


kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2009 12:23
Levent KARAGOZ
(@leventkaragoz-2)
Üye

Evet bu teknolojinin maliyetini düşürüp yaygınlaştırmak için aslında çok geç kalındı.

Doğal kaynakları kullanmak için bir an önce harekete geçmek gerekiyor.

Yol kenarlarında, güneş paneliyle beslenen ve şarz edilen yol sinyal araçları da yaygınlaştı bu arada.

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2009 13:55
ramazandeveci
(@ramazandeveci)
Üye

Bizler için geç kalınmış bir teknoloji olduğunu söylemek mümkün. Dünyada güneşi en bol alan yerlerden bazıları ülkemizde bulunmaktadır fakat biz hala başka kaynakalar için uğraşıyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2009 14:00
Paylaş: