HP Türkiye'den...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Türkiye'den pil açıklaması  

  RSS
Nezih UNLU
(@NezihUNLU)
Üye

HP Türkiye'den pil açıklaması


Geçtiğimiz günlerde HP'nin 70 bin pili geri çağırıyor haberi ile ilgili olarak HP Türkiye açıklama yaptı.


Açıklamada adı geçen pillerden Türkiye'de de satıldığı belirtilirken bu pillerin de ücretsiz olarak değiştirileceği açıklandı. İşte HP Türkiye'nin haber merkezimize gönderdiği açıklama:

Müşteri hizmeti ve güvenliği HP için en öncelikli konulardandır. Bu nedenle şirket HP dizüstü bilgisayarların bazı modellerinde kullanılan piller için kendi isteğiyle bir geri çağırma ve ücretsiz değiştirme programı duyurmuştur. Geri çağrılan pillerde aşırı ısınmadan dolayı tüketicilerde yanma tehlikesi doğurabilecek olası bir alev alma potansiyeli mevcuttur.

HP ürettiği bütün ürünlerin tamamen arkasında durmakta, müşterilerimizin güvenliğini ve ürünlerimizin doğruluğunu ve kalitesini sağlamak için proaktif bir yaklaşım izlemektedir.

Geri çağırılan serilere ait pilleri kullanan ürünler Türkiye’de de çok az sayıda olmakla beraber satışa sunuldu.

Konu ile ilgili olarak HP Türkiye kayıtlarını kontrol ederek tüm satış kanalını ve müşterilerini bilgilendiriyor ve sorunu hızlı bir şekilde ele almaya çalışıyor.

Ancak bu ürünlerden Türkiye’de çok az sayıda satıldığı için özellikle Türkiye’de geri çağırma ve ücretsiz değiştirmeyle ilgili işlemlerin en az düzeyde olacağı bekleniyor. 


 

Alıntı
Gönderildi : 23/05/2009 00:20
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Teşekkürler Nezih hocam,


kaynak belirtmeyi unutmayalım lütfen 🙂


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/05/2009 01:04
Paylaş: