Anasayfa » Forum

İnternet Operat...

İnternet Operatörleri Arasında Hız Farkı Oluyor mu?  

RSS
Emre Ozcan
(@EmreOzcan)
Üye

Merhaba arkadaşlar, 

Kafama takılan bir konu var, sanırım daha önce sormamış, internette ve forumda sonuç bulamadım. 

Aynı lokasyonda farklı operatörler arasında ping süresi, internet hızı vs gibi değerler çok fark ediyor mu? 

Örnek evimizdeki internet TTnet diyelim,  benzer hızda farklı bir operatöre geçince ping sürelerimde fark olur mu? Mantıken bütün operatörlerin TT altyapısını kullandığımızı düşünürsek diğer operatörler araya kendi cihazlarını ekleyeceğinden sanki daha fazla atlama olacak ve ping süreleri olumsuz etkilenecek gibi algılıyorum ama ADSL/VDSL altyapısını bilemediğim için çok da yorum yapamıyorum. 

Aynı lokasyonda farklı operatörler ile çalışarak karşılaştırma yapanlar olduysa yorumlarını yazarsa sevinirim. İşyerinde hem TTnet hem millenicom/turkcell/turknet  kullananlar varsa mesela güzel bir karşılaştırma yapılabilir.

iyi çalışmalar

Emre

Alıntı
Gönderildi : 21/09/2017 18:29
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

merhaba,

ping süreleri senin yapına göre değişiklik gösterebilir. operatörün de etkisi olur mutlaka.

amaç nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/09/2017 17:25
Emre Ozcan
(@EmreOzcan)
Üye

mümin hocam ben sadece modemin arkasındaki ping süresini ve hız farkını merak ediyorum. 

Operatörler arasındaki farkı görebiliriz, ses hizmeti sunduğumuz için düşük ping süreleri bizim için daha sağlıklı oluyor. 

Örnek şöyle bir test yapan oldu mu?

İşyerindeki Superonline ADSL modemden 8.8.8.8 e ping/trace atıp ve speedtest yapıp aynı testi TT/ Milleni, Turknet ile yapınca nasıl bir fark oluşuyor. 

İyi çalışmalar

Emre

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/09/2017 16:30
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol