Forum

Skype Business 30 S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Skype Business 30 Saniye Gecikme Sorunu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
686 Görüntüleme
(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Forumu araştırdım ancak daha önce herhangi buna benzer bir konu bulamadım. Online meeting oluşturduğumuzda yaklaşık 30 saniyelik bir gecikme yaşıyoruz. İnternette de araştırdık microsoft windows işletim sistemlerinde 30, ios ta 60 saniye ye kadar gecikme olabilir diye notlar düşmüş. Ancak bu konu çözüldü mü bilmiyorum.. 

Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Bilenlerin yardımlarını bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla 🙂

Gönderildi : 08/11/2018 19:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Nasıl bir gecikmeden bahsediyoruz, eğer siz canlı konuşup bir yandan dinlemeye çalışıyorsanız bu her sistemde olan bir şey.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/11/2018 17:18

(@muhammedyucal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Meeting sırasında yalnızca bir kişi konuşuyor ve katılımcılarda görüntülü şekilde izliyor ve dinliyorlar. Bu aşamada farkettiğimiz husus; yayıncının yaptığı her sesli ve görüntülü eylem, izleyicilere yaklaşık 30 saniye sonra görünüyor. Yani arada 30 saniyelik bir gecikme farkı var. Acaba bu süreyi düşürmenin veya kaldırmanın bir yolu var mıdır? İstediğimiz şey görüntü ve sesin anlık olarak aktarılması.

Merhaba

Nasıl bir gecikmeden bahsediyoruz, eğer siz canlı konuşup bir yandan dinlemeye çalışıyorsanız bu her sistemde olan bir şey.

Gönderildi : 09/11/2018 19:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yanlış anlamayın ama neden böyle bir şey istiyorsunuz ki? TV canlı yayınları dahil böyledir zaten? Sanırım birisi yapmaması gereken bir şekilde hem konuşuyor hem dinliyor 🙂 

Ancak evet böyle bir gecikme var ve bu normal bir durum olduğu için bunu sıfır a indirmeniz mümkün değil. Ama örnek ben benzer alt yapı ile canlı yayın yapıyorum bendeki gecikme 5sn.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/11/2018 00:36

(@muhammedyucal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Malesef yöneticilerimiz bu hususu bize ilettiler. Bu gecikmeyi 5-10 saniyeye indirebilirsek azda olsa rahat edeceğiz fakat 30 saniye gecikmeden çok şikayetçi durumdalar. Yaptığım araştırmalarda bi çok kişide bu sorun mevcutmuş. Ancak çözüm için net ve sağlıklı bir bilgi verilmemiş.

Yanlış anlamayın ama neden böyle bir şey istiyorsunuz ki? TV canlı yayınları dahil böyledir zaten? Sanırım birisi yapmaması gereken bir şekilde hem konuşuyor hem dinliyor 🙂 

Ancak evet böyle bir gecikme var ve bu normal bir durum olduğu için bunu sıfır a indirmeniz mümkün değil. Ama örnek ben benzer alt yapı ile canlı yayın yapıyorum bendeki gecikme 5sn.

Gönderildi : 12/11/2018 11:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bende o yöneticileri anlamıyorum işte 🙂 

Gönderildi : 12/11/2018 13:43

(@muhammedyucal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Emir kuluyuz Hakan abi 🙂 Elimizden birşey gelmiyor.

Bende o yöneticileri anlamıyorum işte 🙂 

Gönderildi : 12/11/2018 14:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hayır aslında bunun normal bir şey olduğunu, milyon dolarlık cihazlar olan TV canlı yayınlarında bile normal olduğunu neden böyle bir şey istediklerini sorman lazım, yani bu talepleri normal değil onu çözmeleri gerekiyor. 

Gönderildi : 12/11/2018 23:59

Paylaş: