Forum

VPN ile Sunucu Kayn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN ile Sunucu Kaynaklarına Erişim

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
646 Görüntüleme
(@OzcanYASAR)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2008 Ent. R2 üzerinde Routing and Remote Access Services i aktif hale getirdim. Modemden de 1701,1723,47 nolu portları ilgili sunucu ya yönlendirdim.

windows 10 client üzerinde ayarlamalar yaptım. Sunucu ya farklı bir network üzerinden kullanıcı adım ve şifrem ile bağlanabiliyorum. Buraya kadar bir problem yok. 

Son bilgi, vpn bağlantısında sunucu ile aynı tabandan ip alıyorum. (10.0.0.17) mask 255.255.255.255. 

Client üzerinden bağlandıktan sonra sunucu üzerinde paylaşıma açık olan dosyaları göremiyorum. Acaba neyi eksik yaptım?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 11/07/2018 16:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Hala eğitimlerde proje olarak bunların verilmesi ilginç, yıl olmuş 2018 ama demek ki VPN için alternatif üretilmemiş.

Öncelikle sektörde RRAS kullanılmıyor bunu bilmenizi isterim o yüzden çok yatırıma gerek yok.

Sorun RRAS sihirbazında muhtemel firewall açık bırakmışsınızdır.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/119a8ac5-1049-414d-979e-8a7c4ec88581/configuring-rras-ip-routing-for-firewall-functionality?forum=winserverNIS

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/07/2018 20:07

(@OzcanYASAR)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan Bey.

Gönderildi : 11/07/2018 20:17

Paylaş: