Forum

win server 2008 r2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win server 2008 r2 foundation sürüm servere oem office kurma

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
554 Görüntüleme
(@tolgahizli)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Firmanın bu sw için zamanında aldığı ms office 2000 sürümü var. Kurulum yapmak istediğimde .msi aracı terminal sw lere yüklenemez ork resource kit kurmanız gerekli diyor. Nette birkaç araç buldum .mst olarak ufak bir dosya oluşuruyor cmd consolda çalıştırmak için E:\setup.exe setup transforms="C:\Users\Administrator\Documents\New Custom Setup File.MST" ekrana komutları öğreten helper çıkıyor. internette anlatılanlardan bukadar ilerleyebildim forumda bazı konularda open lisans yükleyebilirsin diyor da ben daha lisans kısmına gelemiyorum. Format atmadan önce bu swde kuruluydu ve oem lisanslıydı. Netteki bilgi pek sağlıklı gelmedi. msi yükleme aracı gibi bir uygulama biliyormusunuz?

yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 13/03/2018 17:44

(@burakbasar)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhabalar

Firmanın bu sw için zamanında aldığı ms office 2000 sürümü var. Kurulum yapmak istediğimde .msi aracı terminal sw lere yüklenemez ork resource kit kurmanız gerekli diyor. Nette birkaç araç buldum .mst olarak ufak bir dosya oluşuruyor cmd consolda çalıştırmak için E:\setup.exe setup transforms="C:\Users\Administrator\Documents\New Custom Setup File.MST" ekrana komutları öğreten helper çıkıyor. internette anlatılanlardan bukadar ilerleyebildim forumda bazı konularda open lisans yükleyebilirsin diyor da ben daha lisans kısmına gelemiyorum. Format atmadan önce bu swde kuruluydu ve oem lisanslıydı. Netteki bilgi pek sağlıklı gelmedi. msi yükleme aracı gibi bir uygulama biliyormusunuz?

Tolga Bey Merhaba,

https://support.microsoft.com/en-us/help/224313/off2000-how-to-install-office-2000-on-windows-2000-terminal-server  Bu linke göz attınız mı acaba.

Buna da göz atın.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/01456f06-153e-4221-8a45-628363ae78e3/needs-assistance-installing-ms-office-2000-on-windows-server-2008-r2-this-is-an-rds-server?forum=officesetupdeploylegacy  

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 13/03/2018 18:31

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Sunucuda Remote Desktop Services i enable  ettiyseniz OEM Office versiyonlarını kuramazsınız, kuramamanız da MS lisanslama politikasına  göre  gayet normal. Farklı yöntemler ile  kurmanız  durumunda lisans ihlali yapıyor olacaksınız. 10 adet terminal  kullanıcınız var ise 10 adet open office lisansı almanız gerekiyor. 

Merhabalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 14/03/2018 08:20

Paylaş: