Forum

Server 2012 Barkod ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2012 Barkod okuma

26 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
4,799 Görüntüleme
(@ErenCavus)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Server 2012 r2 üzerinden rdp yapıyoruz ve sisteme baglanıyoruz.

Sistem üzerinden barkod çıktı alıyoruz çıktı alırken sorun yok yalnız barkod çizgilerini okuyucu ile okutttugumuzda okumuyor..

Aynı işlemi lokal üzerinden yapıyoruz birebir çıktılar aynı ama çizgileri barkod okuyucu okuyor..

Sizce neden kaynaklanabilir bu sorun  ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 12/02/2014 16:59

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Aynı kullanıcı hesabı ile mi (RDP ve Lokal) sisteme bağlanıyorsunuz ?

Gönderildi : 12/02/2014 20:30

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynı kullanıcı hesabı ile mi (RDP ve Lokal) sisteme bağlanıyorsunuz ?

RDP ile baglanıyoruz.  Lokaldeki bir domain ortamında degil. Uzak masaüstü ile baglandıgında domain ortamına giriyor.

Bu arada kullanıcı aynı client üzerinden rdp yapıyor. 

Gönderildi : 12/02/2014 20:49

(@serkanates)
Üye

Lokalden bağlandığımızda sorun çıkmıyor demişsiniz. Lokalden bağlandığınız kullanıcı hesabı ile RDP üzerinden bağlanıp sonucunu bildirir misiniz ? 

Gönderildi : 13/02/2014 13:50

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Merhaba,

Client tarafında .net updateleri niz ve diğer windows updateleriniz tam mı onu kontrol edebilirmisiniz. Sorun bazen bundan kaynaklı olabiliyor. 

Gönderildi : 13/02/2014 14:12

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Client tarafında .net updateleri niz ve diğer windows updateleriniz tam mı onu kontrol edebilirmisiniz. Sorun bazen bundan kaynaklı olabiliyor. 

Updateler ile ilgili bir güncelleme şu an için yok. Client tarafından  çıktı aldığımızda sorun yok Rdp ile bağlandıgımızda çıktıda sorun yok. Sadece RDP ile alınan çıktıda barkod çizgilerini barkod okuyucular okumuyor.

Gönderildi : 13/02/2014 14:17

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Lokalden bağlandığımızda sorun çıkmıyor demişsiniz. Lokalden bağlandığınız kullanıcı hesabı ile RDP üzerinden bağlanıp sonucunu bildirir misiniz ? 

Malesef sonuç yine hüsran 🙁

Bu arada Client win7 64

Rdp : Server 2012 r2

Gönderildi : 13/02/2014 14:19

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Sorun barkod okuyucunun konfigrasyonu ile ilgili olabilir daha öncesinde bu tarz bir sorun ile karşılaşmıştım üretici firma konfigrasyon için bize konfig. kağıdı gönderip uzaktan yardımcı olmuştu. Üretici firma ile görüşmeyi denediniz mi ? (Sorun 2008 R2 server ile olmuştu)

Gönderildi : 13/02/2014 14:23

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun barkod okuyucunun konfigrasyonu ile ilgili olabilir daha öncesinde bu tarz bir sorun ile karşılaşmıştım üretici firma konfigrasyon için bize konfig. kağıdı gönderip uzaktan yardımcı olmuştu. Üretici firma ile görüşmeyi denediniz mi ? (Sorun 2008 R2 server ile olmuştu)

2 farklı model var elimizde Beiyang ve toshiba markaları ikisindede aynı sonuç ne yazıkki.

Toshiba ile yaklaşık 2 haftadır yazışıyorum hatta demolar gönderdim. Onlarda bir sonuç bulamadılar, en son görüşmede yurtdışına mail atacaklarını ilettiler.

Şöyle bir durum var, daha önceden 2012 rdp yaptıgımda sorun yoktu, 2012 r2ye geçince bu sorun çıktı garibime gitti. 

Ama 2012 RDP'de client PRN portlarını kullanıyorduk.. 2012 r2de redirected ediyor.

Not: serverda driverlar yüklü güncel olarak..

Gönderildi : 13/02/2014 14:36

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunumuz hale devam ediyor. Redirection olan barkod yazıcı rdp üzerinden çıktıyı sorunsuz veriyor ama barkod çizgilerini barkod okuyucular okuyamıyor..

Neden kaynaklanabilir acaba ? Servis saglayacılarıda net çözüm üretemedi. 

Gönderildi : 24/02/2014 20:35

(@serkanates)
Üye

Hangi barkod türünü kullanıyorsunuz ? (Code39, Code128, EAN...)

Gönderildi : 26/02/2014 19:28

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hepsini denedim çizgiler degişiyor. Okuyan kagıt ile okumuyan kagıt karşılaştırdım fark yok.

Ama ne hikmetse rdp oldugumda çıkan kagıttaki barkod çizgilerini okumuyor..  

Hangi barkod türünü kullanıyorsunuz ? (Code39, Code128, EAN...)

Gönderildi : 27/02/2014 12:03

(@serkanates)
Üye

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını paylaşırsanız birde biz bakalım.

Gönderildi : 28/02/2014 17:14

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını paylaşırsanız birde biz bakalım.

[url= http://i.hizliresim.com/e5vNLl.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/e5vNLl.jp g"/> [/img][/url]

Taramadan dolayı biraz çözünürlük bozuk çıktı ama çizgiler normalde net ama okumuyor. 

Gönderildi : 03/03/2014 17:30

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Başka bir barkod okuma programı ile denedimiz mi?..

Gönderildi : 04/03/2014 01:20

(@ErenCavus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet elimde 3 farklı barkod okuyucu var hiçbiri okumuyor.

Gönderildi : 04/03/2014 10:54

(@ertankilic)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Eren bey sorunu ben ağ yazıcısı tanımlayarak çözümledim ama sürekli olarak sorun yaşamaktayım siz bunun la ilgili kalıcı bir çözüme ulaşabildiniz mi ?

Gönderildi : 23/08/2014 18:23

(@yusufaksoy-2)
Gönderiler: 2
New Member

Arkadaşım seni çok iyi anlıyorum, sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama şu an Bilkur ile görüşme halindeyim. Soruz uzak masa üstü ile bağlı olduğunuzda yönlendieilen yazıcı maalesef çizgileri barkod okuyucunun okuyacağı hassasiyette basamıyor. Üstelik baskıyı göz ile ayırt etmek imkansız. Şu an buna çözüm yok gibi, Türkiyede ve yurt dışında araştırdığım forumlarda çözüm yok. Hatta bir çok forumda ne demek istenildiği bile tam anlaşılmamış. Kişiler okuyucularla alakalı falan diyor ama alakası yok. birebir aynı sistem uzak masa üstü ile bağlıyken yönlendirilen yazıcı dan çıkan barkod çıktılarında sorun oluyor. Hatta biz denemek için yazıcıyı server a taktın uzak masa üstündeki kullanıcı yazıcı server e takılıyken server daki yazıcıya yazdır dı orda da sorun olmadı, yani ayar v.s. kaynaklı olsaydı orada yazdırmaması gerekliydi.Sorun üzerinde şu an çalışıyoruz, Çünkü bizim mağazacılık otomasyonumuzda bu sorun oluşturuyor ve değişik yöntemler kullanmak zorunda kalıyoruz. İnşallah yakın zamanda çözersem bildireceğim. Kolay Gelsin

Gönderildi : 07/10/2017 16:28

(@yusufaksoy-2)
Gönderiler: 2
New Member

Bilkur ile görüştüm, bana sürücüleri aynı yükleyin, yada server ayarlarına bakın dediler ama bence ya çözümü onlarda bilmiyor yada ne demek istediğimi anlamadılar. Yanlız ben aynı barkod u hem uzak masaüstünden yazdırdım hemde local den yazdırdım ve resimleri büyütüp incelediğimde barkodun en başında ki klavuz çizgisi diye tabir edilen va barkod çizgi kalınlıklarının klavuz olarak alındığı barkod tan biraz daha uzun olan (barkodun en başındaki 2 çizgi aynı 2 çizgiden en sonunda da var) bu ilk 2 klavuz çizgisinin ilkini normalden kalın basıyor, dolayısıyla barkod okuyucu da o çizgiyi klavuz olarak aldığı için okumuyor. Sorunun araştırmasına devam ediyorum, sorun hakkaında gene bilgi paylaşımda buluncam

Gönderildi : 11/10/2017 01:17

Sayfa 1 / 2
Paylaş: