Anasayfa » Forum

Yeni TL Simgesi ...

Yeni TL Simgesi ¨  

RSS
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Tanınmış Üye Forum Yöneticisi

Aşağıdaki kısayoldan ilgili exe dosyasını indirip kurun.

http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge.php 

http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/TLSimgesiKurulumu/TLSimge_exe.php 

Kurulum Bilgisi:
Yapmış olduğunuz kurulum, işletim sisteminizin program dosyaları alanına "TCMB" isimli bir klasör yaratmıştır. Bu klasörde, başlangıç menünüzde bir kısayolu da bulunmakta olan "TLSimgeKisayol.exe" programı yer almaktadır.

Bu programı çalıştırıp herhangi bir metin düzenleyicide, "AbakuTLSymSans" yazı tipini seçtiğiniz taktirde AltGr+T ve Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonları ile TL simgesini kullanabilirsiniz.

Programı kapatmak için, sistem menüsü alanından TL simgesini sağ tıklayarak "Çıkış" seçeneğini seçmeniz yeterlidir.     

Alıntı
Gönderildi : 01/03/2012 14:41
Burak Özer
(@BurakOzer)
Yeni Üye

Teşekkürler Ugur hocam Vatanımız için hayırlı olsun 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2012 16:49
emre arslan
(@emrearslan)
Yeni Üye

Teşekkürler  hocam.

"times new roman" yazı tipine ne zaman eklenir acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2012 16:56
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Teşekkürler Uğur hocam yararlı bilgi için.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2012 17:06
Anonymous
(@Anonymous)
Değerli Üye

Arkadaşlar bu yeni simge Windows'un "latin capital letter l with double bar" simgesine benzemiyor mu? Sanki buradan apartmışlar gibi geldi bana.  http://www.decodeunicode.org/u+2C60

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2012 18:45
Belgin TASTAN
(@BelginTASTAN)
Yeni Üye

Elle yazarken ne olacak merak ediyorum. Alışmak zaman alacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2012 00:49
Ugur DEMIR
(@UgurDEMIR)
Değerli Üye

[quote user="Belgin TAŞTAN"]Elle yazarken ne olacak merak ediyorum. Alışmak zaman alacak.[/quote]

Bugün akşam haberlerinde pazarcılarla röportaj yapıyorlardı. Pazarcılar nasıl alışacağız buna diyorlardı 🙂 Bakalım artık.

Hayırlı olsun vatana, millete.

Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2012 01:07
Belgin TASTAN
(@BelginTASTAN)
Yeni Üye

onu ben de izledim 🙂 yorumlar tebessüm ettiriyordu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2012 01:09
Onur ARABACI
(@OnurARABACI)
Yeni Üye

TCMB'nin onermis oldugu system tray'da calisan programi yuklemeden ve domain ortamindaki tum bilgisayarlara uzaktan asagidaki sekilde yukleyebilirsiniz.

SUNUCU uzerinde PAYLASIM klasoru olusturulur. "AbakuTLSymSans-Regular.ttf" ve "install.reg" dosyalari paylasima acilir. Bilgisayarinizda daha onceden PSEXEC yuklu degilse buradan yukleyebilirsiniz. Font ve Reg dosyasinida buradan yukleyebilirsiniz.

PSEXEC yuklu bilgisayarda komut satirina gecilir

1nci asama:

copy \\sunucu\paylasim\Abaku*.* \\CLIENTPC1\c$\windows\fonts\ /y
copy \\sunucu\paylasim\Abaku*.* \\CLIENTPC2\c$\windows\fonts\ /y
copy \\sunucu\paylasim\Abaku*.* \\CLIENTPC3\c$\windows\fonts\ /y
..

2nci asama:

psexec \\CLIENTPC1 -u DOMAIN\ADMINISTRATOR -p PASSWORD reg import \\sunucu\paylasim\install.reg
psexec \\CLIENTPC2 -u DOMAIN\ADMINISTRATOR -p PASSWORD reg import \\sunucu\paylasim\install.reg
psexec \\CLIENTPC3 -u DOMAIN\ADMINISTRATOR -p PASSWORD reg import \\sunucu\paylasim\install.reg
..

Kullanici bilgisayarini restart ettikten sonra her hangi bir editorde "AbakuTLSymSans" fontunu secip ALTGR+Ğ tus kombinasyonu ile yeni TL simgesini yapabilir.

Not : Tum domain ortamina yuklemeden once 1-2 client'ta test edip sonucu gormeniz onerilir. Windows XP ve Windows 7 isletim sistemlerinde test ettim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2012 13:32
Belgin TASTAN
(@BelginTASTAN)
Yeni Üye

Bu açıklama faydalı olacaktır. Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/03/2012 00:18
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Kamil Onat"]Arkadaşlar bu yeni simge Windows'un "latin capital letter l with double bar" simgesine benzemiyor mu? Sanki buradan apartmışlar gibi geldi bana.  http://www.decodeunicode.org/u+2C60   [/quote]

Güzel tespit bence abi.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/03/2012 11:01
Servet TARHAN
(@ServetTARHAN)
Yeni Üye

yeni bir düzenleme bakalım ne gibi şeylerle karşılaşacağız 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/03/2012 11:08
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol