Anasayfa » Forum

Fortinet 100D Polic...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Fortinet 100D Policy kural ekleme  

RSS
Can
 Can
(@oxsigen)
Üye

Merhabalar,

Aşağıdaki şekilde bir kural ekledim. Bu kuralda eklediğim siteler başarılı bir şekilde kullanım dışı oluyor. Fakat yapmak istediğim.

Buraya ekliyeceğim kullanıcılar direk tüm web erişimi kapalı olacak, sadece izin verdiğim bir kaç site erişimde olacak gerisi kapalı olacak şekilde nasıl bir ayar yapabilirim. 

Şimdiden yorum yazma zahmetinde bulunacak herkese teşekkürler. 

image
Alıntı
Gönderildi : 21/02/2020 13:25
Buğra PARLAYAN
(@bugraparlayan)
Saygın Üye Forum Yöneticisi
Gönderen: @oxsigen

Merhabalar,

Aşağıdaki şekilde bir kural ekledim. Bu kuralda eklediğim siteler başarılı bir şekilde kullanım dışı oluyor. Fakat yapmak istediğim.

Buraya ekliyeceğim kullanıcılar direk tüm web erişimi kapalı olacak, sadece izin verdiğim bir kaç site erişimde olacak gerisi kapalı olacak şekilde nasıl bir ayar yapabilirim. 

Şimdiden yorum yazma zahmetinde bulunacak herkese teşekkürler. 

image

Selam,

2 adet kurala ihtiyacın var. Öncelikle hazırladığın bu kuralı en üste alman gerek. Bu sayede bu kuralda olan kullanıcıları FQDN olarak eklediğin sitelere çıkartırsın yada ilgili filtreleri uygularsın.Hemen altına aynısından bir kural daha ekleyerek Action = Deny dersen, yukarıdaki kuralda yazan siteler dışındaki trafik internet çıkışı yapamaz.

Bu ileti 1 ay önce Buğra PARLAYAN tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 21/02/2020 21:01
Fatih Acar
(@fatih-acar)
Üye

Web filtre kısmında . adresini en altta block şekilde tutup simple access olarak üstüne ip veya domainleri ekleyerek bir filtre listesi oluşturabilirsin.. Sonra bu filtreyi policy ile faale alırsın. Bu şekilde olur diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2020 14:12
Paylaş: