Anasayfa » Forum

Office 365 den mail...

[Çözüldü] Office 365 den mail alamama sorunu  

RSS
jeesskywalker
(@jeesskywalker)
Üye

Merhaba arkadaşlar;
Kendi yapımda lokalde exchange 2013 kullanıyorum 2 günden beri bazı müşterilerden mail alamıyorum konuyu incelediğimde mail sorunu yaşadığım tüm firmalar mail hizmetini office 365 den alıyor. Mxtoolbox üzerinden incelediğimde hepsinin mail IP si 104.47 ile başlıyor ben bu firmalara mail atabiliyorum ancak onlardan mail alamıyorum. Spam filter ve firewall u incelediğimde maillerin hiç bir şekilde bana ulaşmadığını gördüm. Karşı tarafa hata mesajıda dönmüyor. 

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

iyi çalışmalar.

Alıntı
Gönderildi : 15/11/2019 15:14
Mehmet Güloğlu
(@metalmeo)
Üye

Exchange Server IPsinin firewall loglarını inceleyin.

MX kaydınız değiştiyse eğer firmalardan kayıtlarını güncellemelerini isteyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/11/2019 16:33
jeesskywalker
(@jeesskywalker)
Üye

Merhaba;
MX kayıtlarım değişeli 1 hafta oldu. Ayrıca dış dünya dan ve mxtoolbox dan kontrol ettiğimde doğru IP yi çözüyor. Bildiğim kadarı ile firmalar mail attığı yerin MX kaydını tutmaz DNS den çeker yanlışmı anladım acaba?

iyi günler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/11/2019 16:52
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

Merhaba, sanırım taşınma ile gelen bir hesabınız var. Gerçek kimlik bilginizi içermeyen eski bir hesap olduğu için hesabınız dondurulmuştur. Yeni bir hesap açarak ve bu sefer gerçek kimlik bilgilerini vererek sorularınıza devam edebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2019 15:00
Umit SEYHAN
(@umitseyhan)
Üye Forum Yöneticisi

Selamlar,

Mail alamamanızın sebepleri aşağıdakilerden birisi olabilir. Bu seçenekleri kontrol edebilir misiniz?

1- Office 365 aboneliğinizin süresi dolmuş olabilir. Lisansları kontrol edin.

2- Domain kiralama süresi bitmiş olabilir.

3- MX kaydınının doğruluğunu kontrol edin.

4- SMTP gateway kullanııyorsanız, ayarları konrol edin.

Bilginize.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2019 10:21
Maruf Arslan
(@marufarslan)
Üye

Merhaba

Haziran ayı sonları bizde benzer sorunlar yaşadık.

DorukNet 'ten hizmet alıyoruz, Microsoft sunucuları DorukNet ipleri blokladığını ögrendik.

DorukNet kendi tarafında sorunu çözdü, bizim sistemler normale döndü.

"Dalgasız denizde, herkes kaptandır."

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2019 13:11
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol