exchange smtp mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] exchange smtp mail gönderimi  

RSS
Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhabalar,

şirket içine ve dışına bulkmail göndermek üzerine bir email hesabı açıp smtp mail alışverişi yapmak istiyorum bunu en sağlıklı nasıl yaparım?

Alıntı
Gönderildi : 18/11/2020 14:21
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

Bunu bir user ile yapabilirsiniz. Gerekli şartları sağladıkça 3rd bir servis de exchange connector-smtp ile konuşarak bunu yapabilir. Ancak iyi bir şekilde yönetilmeyecekse önerilmez. Geçmişte spam yapma arzusuyla ilgili konuşmalar forumda var bakabilirsiniz. Burada asıl olay exch değil domain'inize oluşabilecek blacklist, reputation score konularıdır.
Haricen artık İYS var.
https://www.mailgraf.com/ileti-yonetim-sistemi-iys-nedir/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2020 15:46
Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

Ben şöyle yaptım. Exchange de Bir mail hesabı açtım. Exchange üzerinde transpot ruleda exchange user authanticaion seçili hale getirdim. o rule içersine maili gönderecek serverın ip'sini girdim ve mail gönderimini sağlamış oldum. Bunlardan başka exchange üzerinde yapılması gereken adım kalıyor mu? bunu sormak istedim aslında.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2020 15:54
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

Yeterli. Sadece gerekliyse alıcı limitleri düzenleyebilirsiniz.
https://www.hakanuzuner.com/number-of-recipients-per-message-exchange-server-mesaj-icerisindeki-alici-limitleri/

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2020 16:29
Murat uzun
(@itman)
Üye

Merhaba,

bilgilendirme için tşkler. Bu süreç şimdi de farklı bir ihtiyaç oluşturdu smtp atılmış bir mailin hangi connector ve hangi makina üzerinden atıldığını nasıl öğrenirim?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/11/2020 13:25
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Connector loglarını enable yaparsanız connector loglarından PS ile takip edebilirsiniz veya not defteri ile açıp yine içine bakabilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/en-us/exchange/mail-flow/transport-logs/transport-logs?view=exchserver-2019

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/11/2020 16:57
Paylaş: