Forum

Disclaimer sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Disclaimer sorunu

gezgin008
(@gezgin008)
Üye

Merhaba,

Yazmış olduğunuz makaleler ile disclaimer eklemeyi başardım. Fakat bir sorunum var. Outlook Expressten deneme yapıp dışarıya mail gönderince disclaimer çıkıyor. Outlook 2003'ten deneme yapıp şirket içine mail gönderiyorum disclaimer çıkmıyor. Dışarıya gönderiyorum disclaimer çıkmıyor. Kendi IP me Relay hakkı verip telnet ile deneme yapınca kendi içimizde ve dışarıya gönderdiğimiz maillerde disclaimer çıkıyor. Garip olan şu CA'de yedek alımı tamamlandıktan sonra otomatik mail alıyoruz. Bu gönderilen mailin altında disclaimer çıkıyor. Bir ilgisi varmıdır bilmiyorum ama Mailler Trend Micro SMB üzerinden geçiyor. Ayrıca yakın zamanda şirket içinde Owa kullanımı gerçekleşecek. Acaba Disclaimer bu sorunu aşabilirsem Owada da sorun çıkartır mı? Sorunum konusunda araştırma yaptım ama bişi bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/02/2009 14:00
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Disclaimer uygulamasını script ile yapmış iseniz yani 3 party yazılım kullanmadı iseniz sadece dışarıya gönderilen maillerde görmeniz gerekli , 3 party yazılım ile yaptı iseniz zaten size bu seçeneği sunuyorlar . 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2009 18:41
gezgin008
(@gezgin008)
Üye

Merhaba Hakan Bey,

Harı 3. Party yazılım ile yapmadım. Script ile yaptım ama yukarıda dediğim olayları yaşıyorum.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/02/2009 19:16
gezgin008
(@gezgin008)
Üye

Bir ayrıntı daha vermek isterim. Database dosyalarını d sürücüsünde tutuyorum. Yazılımı c sürücüsüne kurdum. Disclaimer klasörünü direk d sürücüsüne açtım ve scriptleri buradaki klasörün içine kopyaladım ve dostan bu sürücü (D) içindeki klasörde scriptleri çalıştırdım. Bu birşey fark ettirir mi?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/02/2009 19:23
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Hayır fark etmez.

sonuçta siz bu smtp connector yani aslında default virtual smtp server için bir kural yazmış oluyorsunuz , doğal olarak şirket içi mailler buradan dönmüyor ve bu nedenle bu uyarı yazısı gelmez , ama mail bir şekilde bu smtp üzerinden dönerse o zaman bu uyarı yazısını alırsınız  .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/02/2009 00:09
gezgin008
(@gezgin008)
Üye

Bir önerisi olan yok mu bu konuda arkadaşlar öylece kaldım....

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 12/02/2009 17:18
Paylaş: