Exchange 2007 mailb...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 mailbox problemi  

RSS
Hakan Dastan
(@HakanDastan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Exchange 2007 kullanıyoruz, mailbox u açtığımızda otomatik olarak active directory de otomatik olarak açılıyor buraya kadar herşey güzel, fakat o mailbox ' u kullanamıyoruz yani webmail den vs.. bakmak istediğimizde hiç bir şekilde mailbox yok gibi gözüküyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 17/12/2012 13:12
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Merhaba ,

Mailbox yok görünüyor gibi derken neyi kastediyorsunuz ? En azından bir uyarı ve ya hata mesajı almanız gerek.Sadece bir mailbox'da mı bu hata Owa'ya lokalden ulaşabiliyor musunuz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 13:17
Hakan Dastan
(@HakanDastan)
Üye

Hiç bir hata almıyorum sıkıntı orada Exchange Management Console üzerinde oluşturduğum user i görebiliyorum active directory de de görüyorum fakat ne owa dan neden başka bir mecradan kullanıcı bilgileriyle giriş yaptıgımda göremiyorum, domain de oturum açtığımda outlook içerisinde otomatik olarak ismi tanıdıktan sonra ileri ye tıkladığımda sunucuda oturum açma alanında adlarla eşleşme yok duyor hesap yokmuş gibi

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 13:20
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Anladığım kadarıyla Offline Address Book güncellenmemiş hala.Exchange Conf-->Mailbox-->Offline Address Book ' a gelip güncelleme işlemini dener misiniz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 13:40
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

[quote user="Hakan Dastan"]

Hiç bir hata almıyorum sıkıntı orada Exchange Management Console üzerinde oluşturduğum user i görebiliyorum active directory de de görüyorum fakat ne owa dan neden başka bir mecradan kullanıcı bilgileriyle giriş yaptıgımda göremiyorum, domain de oturum açtığımda outlook içerisinde otomatik olarak ismi tanıdıktan sonra ileri ye tıkladığımda sunucuda oturum açma alanında adlarla eşleşme yok duyor hesap yokmuş gibi

[/quote]

OAB update olmadığından dolayı böyle davranıyor.OAB yi Exchange ve Outlook tarafında update / download etmeniz yeterli.

• Server tarafında EMC-->Organization Conf. ---> Mailbox --> Offline Address Book
    tabına gelin, Default Offline Address Book a sağ tık --> update
  • Kullanıcı taraıfnda Outlook da send-receive ok işaretine tıklayın Download Offline Address Book seçin.

Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 14:13
Hakan Dastan
(@HakanDastan)
Üye

Malesef denedim ama olmadı

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 14:36
Hakan Dastan
(@HakanDastan)
Üye

Uğur bey uptade yaptım fakat, outlook,owa ve benzeri mecralardan oturum açamadığım için son işlemi yapamadım :/

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 14:41
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

merhaba,

eğer exchange'i default kurup sonradan OWA için bir ayarlama yapmadıysanız default giriş şekli aşağıda ki gibidir

domainismi\username yani UPN

password

bu şekilde nasıl bi hata alıyosunuz tam olarak aktarın lütfen. (hatanın kendisini yazın)

Exchange servislerini de bir kontrol edin automatic konumda olup started olmayan olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 16:05
Hakan Dastan
(@HakanDastan)
Üye

http://mail.xxxxxxx/owa/auth/logon.aspx

owa dan girişimiz fakat buradan kullanıcı bilgilerini girdiğim zaman parola yanlış hatası alıyorum (Girdiğiniz kullanıcı adı veya parola geçerli değil. Yeniden girmeyi deneyin.)

- arkadaşlar söylediğiniz herşeyi yaptım fakat sorun devam ediyor malesef, şuan server updatelerin hepsini yaptım şimdi ama restart etmedim sunucuyu bakalım şimdi olacak mı

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/12/2012 13:11
Paylaş: