Forum

Out Of Office....

Bildirimler
Hepsini Temizle

Out Of Office....

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@HamzaTOGA)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Exchange 2007 kullanıyorum ve outlook ta forumdan incelediğim kadar ayarlı yaptım sorun yok, fakat. localde gelen mesajlara otomatik cevap veriyor ama dışarıdan gelenlere gönderilmiş gibi yapıyor cevap ama gitmiyor. sadece local calisiyor. 

araştırdım ama bulamadım yardımcı olurmusunuz ? 

burda kullanıcıları exchange den tektek ayarlayacakmıyız yoksa outlook tan ayarlasak kafimi ?

shell ile yapacaksak komutları nelerdir.?

teşekkürler iyi bayramlar

Gönderildi : 17/11/2010 05:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Hamza bey merhaba ;

Öncelikle OOOA için yaptığınız tam ayar nedir ? Sunucu tarafında hem iç hem dış için izin verdikten sonra istediğiniz kullanıcı için OWA veya outlook tan ayar yapmanız gerekiyor veya tüm şirket için bir hub transport rule yazabilirsiniz ki bu son dediğim için dün bir cevap vermiştim yani bu konuda hub transport rule nasıl yazılır, arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2010 14:59

(@HamzaTOGA)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

transport rule ları inceledim hatta makalelere baktım tek tek fakat çözemedim tam olarak.

Gönderildi : 17/11/2010 19:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-ve-out-of-office-kullan-m.aspx

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/11/2010 22:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Hamza bey tekrar merhaba,

Benim sizin sorunuza gösterdiğim özeni sizde benim cevabım için gösterirseniz umuyorum ki sorunuzu daha kısa sürede çözeriz.

Cevabımı bir kere daha okuyup sorularıma cevap verirseniz yardımcı olmaya çalışacağım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2010 23:40

Paylaş: