Forum

CEH eğitimi iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

CEH eğitimi için tavsiyeleriniz nelerdir ? Ve CEH kitap önerileriniz nelerdir ?

18 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
805 Görüntüleme
(@kral2003)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sayın hocalarım,abilerim ve arkadaşlarım hepinize kolay gelsin.CEH eğitimi alan veya bu eğitim ile ilgilenen arkadaşlarımın tavsiyelerine ihtiyacım var.Herkese şimdiden teşekkürler.

Sağlıcakla kalın... 

Gönderildi : 26/12/2010 01:34

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

Şuan sanırım CEH v6 eğitimleri mevcut. Öncelikle eğitim alacağınız kurum Ec-Council yetkili kurumu mutlaka olmalı.

Sınav için size Voucher Number vermeli (Eğitim Sonrası)

v6 Kitapları önemli ,

Teknik olarak ;

Öncelikle sistem ve Network alt yapınız olmalı.

Linux bilginiz (en kötü) başlangıç seviyede olmalı.

Code kısmında fikriniz olmalı.

Sınavlara BA'da girebilirsiniz. Sınav süresi 3 saat.

Soru adedi yanlış hatırlamıyorsam 120 adetti.

Gönderildi : 26/12/2010 04:02

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

BGA ve Adeo ile görüşebilirsiniz. Tavsiye olarak kurs yerimi soruyorsunuz yoksa başka konular mı?

http://www.bga.com.tr/?p=2251

http://www.adeo.com.tr/Bireysel/guvenlik-uzmanligi.html

Gönderildi : 26/12/2010 13:47

(@kral2003)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Şuan sanırım CEH v6 eğitimleri mevcut. Öncelikle eğitim alacağınız kurum Ec-Council yetkili kurumu mutlaka olmalı.

Sınav için size Voucher Number vermeli (Eğitim Sonrası)

v6 Kitapları önemli ,

Teknik olarak ;

Öncelikle sistem ve Network alt yapınız olmalı.

Linux bilginiz (en kötü) başlangıç seviyede olmalı.

Code kısmında fikriniz olmalı.

Sınavlara BA'da girebilirsiniz. Sınav süresi 3 saat.

Soru adedi yanlış hatırlamıyorsam 120 adetti.

Merhaba hocam,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Sistem ve Network altyapım ve linux temel düzeyde bilgim var kodlama kısmında henüz net bi bilgim yok.Ama onunda eğitimini yakında alacağım.Öncelikle bi firma ile görüştüm fiyat yazmam sorun yaratırmı bilmiyorum ama sadece eğitim için 1200 TL+ KDV fiyat verdiler eğer eğitim+orjinal eğitim kiti+Sivan voucher istersem 2000+KDV olacağını söylediler eğitimler 35 saat üzerindenmiş ben diyorum ki bu para ile yazılım alsam CEH eğitimimi kitaptan çalışarak yapsam sertifika almam için yeterli olmaz mı?Öneribileceğiniz bir kitap veya yazar var mı?

Gönderildi : 26/12/2010 21:55

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Eğitim içeriğinde eğitim seti,voucher number olmalı.

Ceh v6 eğitim kitapçığı netten bulabilirsiniz.

Sıkı çalışırsanız neden olmasın.. 

Gönderildi : 26/12/2010 22:17

(@kral2003)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eğitim içeriğinde eğitim seti,voucher number olmalı.

Ceh v6 eğitim kitapçığı netten bulabilirsiniz.

Sıkı çalışırsanız neden olmasın.. 

Teşekkürler cevabınız için sitemiz hakkında bölümüne anında cevap için öneri başlıklı bir konu açtım eğer uygun görürseniz diğer büyüklerimede iletirmisiniz? 

Gönderildi : 26/12/2010 22:22

(@kral2003)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Uğur hocam özür dilerim gönderirken bir sorun oluştu daha sonra baktığımda da tek post olarak gözüküyordu sanırım kullandığım internet çıkış programlarınla alakalı bir sorun olsa gerek.

Gönderildi : 26/12/2010 23:28

(@ugurburma)
Üye

Uğur hocam özür dilerim gönderirken bir sorun oluştu daha sonra baktığımda da tek post olarak gözüküyordu sanırım kullandığım internet çıkış programlarınla alakalı bir sorun olsa gerek.

Özür dilenecek birşey yok. Aynı problem bizlerdede olabiliyor. İnternet bağlantılarımız henüz çokda kaliteli olmadığı için (Telekom iyileştireceğini açıklıyor) bu tip bağlantı hataları olabiliyor. Açıklama kısmını bilgi amaçlı yazıyoruz.

Gönderildi : 26/12/2010 23:38

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Ceh eğitimi içerisinde sanırım yazılımsal açıklar yer almıyor değil mi?

CEH sertifikası ile bir banka, e-ticaret şiketi vs de çalışma imkanı söz konusu mu?(tr de zor gibi geliyor da onun için soruyorum) 

Gönderildi : 28/12/2010 19:13

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Yazılımsal açıklar derken direk code girmiyor ancak en basit örnek sql injection 😉

Banka vb. kurumlarda'da geçerlidir. 

Gönderildi : 29/12/2010 03:07

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Burada bir CEH olmuş Ufuk'un üstüne laf söylemek düşmez. Ama sanırım Ufuk'ta onaylayacaktır.

Sadece CEH sertifikası almak ile bu iş bitmez maalesef. İşe gönül vermeniz gereklidir. Gündemi iyi takip ediyor olmalısınız. Tabirimi bağışlayın maalesef eğitim kurumları sınavda çıkması muhtemel CEH sorularını yine paylaşıyorlar. Bir arkadaşımdan biliyorum.

Security+ yı bir de inceleyin. Almanın baya zor olduğunu duydum. Saygılarımla...

Gönderildi : 04/01/2011 01:05

(@kral2003)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Burada bir CEH olmuş Ufuk'un üstüne laf söylemek düşmez. Ama sanırım Ufuk'ta onaylayacaktır.

Sadece CEH sertifikası almak ile bu iş bitmez maalesef. İşe gönül vermeniz gereklidir. Gündemi iyi takip ediyor olmalısınız. Tabirimi bağışlayın maalesef eğitim kurumları sınavda çıkması muhtemel CEH sorularını yine paylaşıyorlar. Bir arkadaşımdan biliyorum.

Security+ yı bir de inceleyin. Almanın baya zor olduğunu duydum. Saygılarımla...

Teşekkürler cevaplarınız için  haklısınız işe gönül verilmesi gereklidir ama beni sistemci yapan zaten bu tür işler oldu yani CEH eğitim içeriğini incelediğimde bilmediğim çok şey var ama bildiğim çok şeyde var 🙂 bu yüzden kendim yapabilirmiyim diye düşünmüştüm.Malum eğitimin günlüğü 500 TL yakın bi paraya geliyor 🙂

Gönderildi : 04/01/2011 15:40

(@ilkertutu)
Gönderiler: 63
Trusted Member

CISSP'yi de göz ardı etmeyin. Özellikle işverenler gözünde çok değerli. 

Gönderildi : 08/01/2011 16:42

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

CISSP'yi de göz ardı etmeyin. Özellikle işverenler gözünde çok değerli. 

CISSP yi göz ardı etmeyin dedikten sonra araştırdım biraz ancak içerik olarak sanırım ceh e göre biraz daha ağır ve 5 yıl bu alanda tecrübe olmadan sertifika alamıyoruz.

Ceh le başlayıp CISSP ile devam etmek daha mantıklı olacak sanırım.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 02/03/2011 16:45

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Ceh eğitimi almadan CISSP ağır gelecektir. Altyapıyı sağlam kurmak lazım.

Gönderildi : 03/03/2011 03:55

(@fc.erdik)
Gönderiler: 3
Active Member

Yakın zamanda CEH sınavına giren varmı acaba? Sorular hala piyasadaki sorulardan mı çıkıyor bu konuda bilgili olan arkadaşlar varmı.

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/03/2011 18:07

(@abdulkadirpazar)
Gönderiler: 4
New Member

Sayın hocalarım,abilerim ve arkadaşlarım hepinize kolay gelsin.CEH eğitimi alan veya bu eğitim ile ilgilenen arkadaşlarımın tavsiyelerine ihtiyacım var.Herkese şimdiden teşekkürler.

Sağlıcakla kalın... 

İyi Günler  Sana Önerebileceğim Tek Kişi  www.eyupcelik.com.tr    Siber Güvenlik Uzmanı ve Eğitim Vermektedir.Sana Faydalı Olacaktır.

Gönderildi : 04/03/2013 04:05

(@ugurburma)
Üye

Sağlıcakla kalın... 

İyi Günler  Sana Önerebileceğim Tek Kişi  www.eyupcelik.com.tr    Siber Güvenlik Uzmanı ve Eğitim Vermektedir.Sana Faydalı Olacaktır.
Konu 2010 yilinda acilmis ve 2011 den beride hic yorum yazilmamis. 2 yillik konuyu hortlatmissiniz.Ustelik tek kisi yazmaklada bu konudaki uzman diger hocalara haksizlik etmis olursunuz.

Gönderildi : 04/03/2013 11:23

Paylaş: