Anasayfa » Forum

Video Şartları  

  RSS
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Değerli Üyelerimiz,


 


Sizlerinde bildiği gibi ÇözümPark Bilgi Portalı bilgi teknolojilerine yönelik bir paylaşım sitesidir. Sitemizde, bizlerin ve siz değerli üyelerimizin sektörde kullandığı ürünler / hizmetler ile ilgili bilgi ve deneyimleri aktarabilmesi amacıyla videolar bölümü altında katılımcılarımızın videolarını yayınlıyoruz. Forumumuzda daha önce de belirttiğimiz gibi tecrübe sahibi olduğunuz konularda video hazırlayıp sitemizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu talebimiz tarafımıza ulaşan her videonun yayınlanacağı anlamına gelmemektedir.


 


Hazırlanacak video için uyulması gerekli adımlar :


 


-          Seçtiğiniz konuyu video olarak hazırlamadan önce lütfen ÇözümPark Video bölümünde yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol ediniz. Aynı konu içeriğine sahip videolar farklılık göstermediği durumlarda yayınlanmamaktadır.


-          Videonuzun giriş bölümünde videonun konu başlığı ve hazırlayan kişinin adı soyadı ile elde etmiş olduğunuz ünvanlarınızı 3 saniye göstererek yer verdikten sonra başlayınız. Bunun dışında lütfen farklı bilgiler paylaşmayınız. (Elektronik mail adresi, kişisel, iş veya ev telefon numaralarınızı paylaşmayınız.)


-          Videonuzda anlatıma başlamadan önce ön hazırlık yapmayı, dilinizde akıcılığa, konuya hakim olmaya özen gösteriniz. Videonuzun bitiminde soruların ÇözümPark forum bölümü üzerinden sorulmasına ve buradan yanıt almalarını dinleyicilerinize (veya izleyicilerinize) hatırlatınız.


-          Videonuzu mutlaka *.avi formatında kayıt etmelisiniz. Başka bir uzantı ile kaydetmişseniz lütfen üçüncü parti programlarla çevirip göndermeyiniz. Tekrar çekme imkanınız varsa tekrar videoyu çekiniz aksi durumda bizlere gönderiniz gerekli çeviri işlemleri tarafımızca uygulanacak olup, problem çıkması durumunda tarafınıza elektronik posta gönderilecektir.


-          Videonuzun ekran çözünürlüğü kayıt işlemindeyken mutlaka 1024x768 olarak yapılandırılmış olmalıdır. Farklı ekran görüntülerini lütfen üçüncü parti yazılımlarla çevirmeyiniz.


-          Videonuzu hazırlarken mutlaka sesli hazırlanmalıdır. Sesli hazırlanan videolarda ses düzeyinin duyulabilmesi açısından makul ses seviyesinde kayıt ediniz. Sadece yazı veya sessiz anlatılmış  videolar kabul edilmemektedir.


-          Videonuz birden çok bölümlerden oluşması durumunda tüm bölümler tarafımıza gönderilmemişse inceleme ve yayınlanma sürecine alınmamaktadır.


-          Videolarınızda ÇözümPark yazıları, Resimleri, Arka Planları kullanmayınız. Farklı formatlarda farklı yazılarda koyulan bu görüntüler standart olarak ayarlanamadığından görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Bu gibi materyallerin kullanımı ÇözümPark ekibine aittir.


-          Video içerisinde reklam içerikli yayınların yapılması yasaktır. (Link eklemek, örnek amaçlıda olsa dahi,v.b.)


-           Genel ahlaka aykırı, din ve siyasi içerik barındıran videolar yasaktır.


-          Video sahibine ait olmayan hiçbir video kesinlikle yayınlanmamaktadır.


Önemli Not : Videolarınızın uzunluğu elektronik posta ile gönderimi problemli olacağından lütfen hali hazırda birçok kişinin kullandığı yükleme sitelerine yükledikten sonra tarafımıza linkli olarak gönderiniz.


 


Videonuzun yayınlanma süreci : Yukarıda bahsi geçen şartların yerine getirilmesi durumunda tarafımıza gönderilen videolar editörlerimizce; şartlara uygunluk, eserin göndere aitlik durumu, seçilen konunun daha önce ÇözümPark Video bölümünde yayınlanıp yayınlanmadığı kontrolleri, tüm videonun izlenmesi, gönderilen videonun uygun formata çevrilerek yayın listesine geliş sırasına göre alınması işlemlerini yapmaktadır. Her hafta toplamda 10 adet paylaşım yapıldığından (makale, video, podcast ve webcast) yayınlanma süreci zaman almaktadır. Lütfen bu konuda duyarlı olmaya özen gösteriniz.


Ayrıca teknik konulardaki videolar önceliklidir ancak teknoloji alanında ve üyelerimize yarar sağlayacağını düşündüğümüz her türlü videoyuda yayınlama hakkına sahibiz.


 


Daha önce kabul edilen yazılı videolar konunun anlatımının çok uzun olmasına neden olduğundan artık kabul edilmemektedir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

Alıntı
Gönderildi : 14/09/2008 10:27 pm
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol