Forum

Webservis Yavaşlığı

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Webservis Yavaşlığı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
656 Görüntüleme
(@salihozbey)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Daha önceden localde bulunan bir makineyi sql server sunucusu kurup buradan bilgi alışverişi yapan ve sahada çalışan bir program yazdım. şimdi ise localde bulunan sunucuyu cloud taşıdık hali ile sql sunucuyu da oraya taşıdım fakat program ile sunucu arasındaki veri alışverişi çok yavaşladı. tavsiyelerin hepsi webservis ile iletişim kurmam gerektiği ile oldu. test amaçlı bir webservis oluşturdum fakat o daha yavaş çalışmakta. iki adet datagrid ekledim. birisi standart sql sorgu ile gride veri çekme yapıyor diğeri ise webservis ile veri çekme yapıyor. standart olan webservise göre daha hızlı çalışmaktadır. Konu ile ilgili önerisi olan varmıdır acaba.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/11/2021 23:04

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

network latency olayları dışında, sorgu attığınız tablolarda mutlaka sorgunuza uygun index'ler yaratılmış olmalı. İlk aklıma gelen bu oldu.

Gönderildi : 22/11/2021 01:17

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member

Bir bakış açısı da benden olsun diyelim; Cloud sunucuyu hazır template den değil de veri merkezi ile konuşun sıfırdan sizin için kursunlar ve sunucuyu kurarken disk tipi veri merkezi yer tasarrufu için genelde Thin Provision kuruyorlar. Thick Provision Eager Zeroed olarak ayarlatıp iki disk eklerseniz windows da da ikinci disk i yavaş formatlamanızı tavsiye ederim.  SQL sunucu da baya performans fark ediyor.

Gönderildi : 24/11/2021 02:12

Paylaş: