Forum

Visual Studio Windo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Visual Studio Windows Form C#

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,498 Görüntüleme
(@agaccavdiran)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

2020 12 10 22 30 20

Merhabalar.
BTK üzerinden C# eğitimi takip ediyorum. Hoca ado net ile bir uygulama yapmaya başladı birebir bende aynısını uyguladım. Projeyi çalıştıra bastım çalışıyor olarak görünmesine rağmen ekrana hiçbirşey gelmedi form açılmadı. Çok uğraştım internette araştırdım çözüm bulamadım. Ado net eskisi kadar çok kullanılmadığı için fazla takılmadan eğitime devam ettim. EntityFramework e geçtik. Aynı projeyi bu sefer entity üzerinden yaptık. Proje yine çalışmadı. Bu sefer üzerinden daha çok durdum. Breakpoint ekleyip nerede takıldığını görmeye çalıştım. Breakpoint ekleyip projeyi çalıştırınca bu sefer hata uyarısı ile karşılaştım. Aldığım hatayı ekliyorum görsel olarak incelemek isteyen olursa. Hata yazdığı gibi gösterdiği methodu disable ettim çözüm olmadı bu arada. Visual Studio yu kaldırdım tekrar kurdum çözüm olmadı. Bugünde şunu keşfettim. Projeme bir data grid view eklediğim zaman bu hatayı veriyor. Boş bir solution açıp denedim. Boş bir proje açıp denedim. form a hiçbir veri yazmadan sadece data grid i eklediğimde bu hatayı alıyorum ve projem başlamıyor. Sırf bu yüzden bilgisayarı formatlamak istemiyorum. Çözümü olan var mıdır

Gönderildi : 11/12/2020 21:06

(@ismailcoban365)
Gönderiler: 19
Active Member

Merhaba,

Yazdığınız kodu paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 14/12/2020 09:12

(@agaccavdiran)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Buyrun hocam kodlar. Fakat kodlarda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Belirtmiş olduğum gibi sıfır bir windows form proje açıp alana boş bir data grid eklediğimde de sonuç aynı proje başladı gözüküyor fakat ekrana gelen bir şey bulunmamakta.

form
prop
appconfig
context

Gönderildi : 14/12/2020 09:23

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Visual studio ve .net altyapınız güncel mi ? Bu şekilde bilinen bug lar mevcut. Eğer sisteminiz güncel değil ise öncelikle sisteminizi güncelleyin ve tekrar test edin lütfen.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/12/2020 09:26

(@agaccavdiran)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @SerkanAtes

Visual studio ve .net altyapınız güncel mi ? Bu şekilde bilinen bug lar mevcut. Eğer sisteminiz güncel değil ise öncelikle sisteminizi güncelleyin ve tekrar test edin lütfen.

İyi çalışmalar.

Serkan Hocam sistemim lisanslı ve güncel tüm updateleri düzenli geldikçe alıyorum. Visual studio da zaten günceldi son 2019 sürümü tüm updateleri alınmış vaziyette fakat bu hatayı alınca tekrar tüm dosyaları kaldırıp kurulum sağladım updateleride çektim yinede çözüm olmadı.

.net tarafım güncel fakat zaten bu yapmış olduğum işlemde .net lik bir işim yok c# tamamen. entity nin kurulumunu yeni sağladım oda güncel direk nugget pack dan çektim.

Gönderildi : 14/12/2020 09:34

Paylaş: