Forum

Kullanıcı yetki ekr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Kullanıcı yetki ekranı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
577 Görüntüleme
(@yildirimbakar)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Data gridviewde kullanıcı yetkilendirmelerini aşağıdaki gibi yapıyorum. Fakat satır satır kaydettiği için kaydederken çok bekletiyor. Bekletmeden kaydetmesini nasıl sağlayabilirim acaba? (Aşağıda üretim bölümü için yetkilendirme var Muhasebe için if Muhasebe , if Satınalma vs. gibi altalta kodlar devam ediyor )

Teşekkür ederim.

for (int i = 0; i < YetkilendirmedataGridView.Rows.Count - 1; i++)
{
if (Convert.ToBoolean(YetkilendirmedataGridView.Rows[i].Cells["Uretim"].Value) == true)
{

baglanti = new SqlConnection("Server=;Database=;User Id=;Password=");
baglanti.Open();

cmd = new SqlCommand("update Kullanıcılar set UretimYetki='1' where ADISOYADI=@ADISOYADI", baglanti);

cmd.Parameters.AddWithValue("@ADISOYADI", YetkilendirmedataGridView.Rows[i].Cells["AdiSoyadi"].Value.ToString());

cmd.ExcuteNonQuery();
baglanti.Close();
}

else if (Convert.ToBoolean(YetkilendirmedataGridView.Rows[i].Cells["Uretim"].Value) == false)
{
baglanti = new SqlConnection("Server=;Database=;User Id=;Password=");
baglanti.Open();
cmd = new SqlCommand("update Kullanıcılar set UretimYetki='0' where ADISOYADI=@ADISOYADI", baglanti);
cmd.Parameters.AddWithValue("@ADISOYADI", YetkilendirmedataGridView.Rows[i].Cells["AdiSoyadi"].Value.ToString());
cmd.ExcuteNonQuery();
baglanti.Close();
}

Bu konu 2 yıl önce 6 defa Yıldırım bakar tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/07/2022 11:41

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Merhaba @yildirimbakar;

Aslında kullandığınız yöntem çok uygun değil. Bu tip kullanımları sıklıkla şahit oluyoruz ancak isterseniz gelin bu kodu baştan sona yenileyelim. sqldatadapter nesnesini kullanmak daha doğru bir yaklaşım olur. Kapsamlı bir nesnedir kendisi, ilk etapta iki parmak klavye kullanımından 10 parmak klavye kullanımına geçiş gibi sizi biraz yavaşlatabilir ancak nesneyi iyi tanırsanız hem yazılım geliştirme mimarinize hemde çözümlere bakış açınızı ciddi anlamda geliştirecektir. Ben bağlantı paylaşmıyorum ancak küçük bir arama ile çok sayıda kaynağa ulaşmanız mümkün.

Kolay gelsin.

https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/api/system.data.sqlclient.sqldataadapter?view=dotnet-plat-ext-6.0

Gönderildi : 07/07/2022 08:01

(@yildirimbakar)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Serkan bey. sqldatadapter nesnesini deneyeceğim. 

Gönderildi : 20/07/2022 14:13

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Gönderildi : 22/07/2022 01:12

Paylaş: