Forum

Devexpress treelist

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Devexpress treelist

5 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
773 Görüntüleme
Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

C# ile winform ortamında bir çalışmam var. Sorum şu; devexpress treelist de bir child seçildiğinde (checkbox kutucuğu ile) bağlı olduğu node da otomatik olarak seçilsin. child ın seçimi kaldırıldığında aynı node da başka seçili child yok ise bağlı olduğu node un seçimi kaldırılsın.

Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar...

Gönderildi : 09/09/2021 09:59

Mehmet
(@mehmetikiz)
Prominent Member
Konu başlatıcı

sanırım bir çözümü olan yok...

Gönderildi : 14/09/2021 22:00

Mehmet
(@mehmetikiz)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sanırım ben bir çözüm buldum. Belki bazı arkadaşların işine yarar düşüncesiyle paylaşıyorum. Saygılar...

TreeListView.AllowRecursiveNodeChecking=true;

Gönderildi : 18/09/2021 20:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Eline sağlık. Forumda itpro çok, dev az ondan diğer bölümler kadar paylaşım ne yazık ki olmuyor. Yazılımcılarda pek forum kültürü yok, kızacaklar bana ama onlar itpro' lar gibi değil. Birde tabi genelde yazılım işleri forumdan zor çözülüyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2021 13:26
Mehmet and Mehmet reacted

(@serkanates)
Gönderiler: 1269
Üye

Merhaba;

Ben bu konuda farklı düşünüyorum @hakanuzuner. Yapısı gereği yazılım geliştirme süreci için bu şekilde destek almanız pek mümkün değil. Sunucu sistemleri, network, yazılım kullanımı vs. bir yere kadar oluyor ama yazılım geliştirme süreci genelde "ben şöyle bir şey yapmak istiyorum, kodlayamadım benim yerime sen yapar mısın?" şekline dönüşüyor. Zaten geliştirici kullandığı geliştirme platformunda debug yaparken sorunun ne olduğunu detaylı görüyor. Günün sonunda kendi geliştirdiği/geliştireceği bir şeyi bizden daha iyi bilmesi gerekiyor.

@mehmetikiz geri bildiriminiz için teşekkürler. Gördüğünüz gibi sorunuza cevap verebilmek için çözümde yer alan datasetleri birisinin sizin için oluşturup gerekli kodları yazarak bunu böyle yapmalısın demesi gerekiyor ama pek az kimse bunun için vakit ayırır. Sizin özelinizde sizi eleştirmiyorum yanlış anlaşılma olmasın ama yazılım işi forum üzerinden mümkün değil. Eğer bütçe kısıtları var ise uygun fiyatlara udemy da çok iyi içeriklere sahip birçok kurs var, onları inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/09/2021 03:46

Paylaş: